Vydělávej až 160.000 Kč měsíčně! Akreditované rekvalifikační kurzy s garancí práce od 0 Kč. Více informací.
Hledáme nové posily do ITnetwork týmu. Podívej se na volné pozice a přidej se do nejagilnější firmy na trhu - Více informací.
Avatar
Jaroslav Klapálek:11.11.2018 0:51

Doufám, že zde najdu Guru přez Wifi, který mě dokáže přesvědčit o následujících dvou tvrzeních, které můj mozek odmítá přijmout:

  1. Bohužel jste pro svoje připojení samoinstalací použili krajně nevhodný typ antény. Vámi použitá anténa má velkou odraznou plochu a po Vašem připojení došlo k zarušení sektorové antény na kterou jste se připojili, rušením ze zcela jiného směru, které zde před tím nebylo. Vaším připojením se tak všem připojeným na sektoru zpomalilo jejich připojení. Měli jste použít anténu navrženou v kalkulaci Ubiquiti Nanobeam M5 19, která neobsahuje odrazovou plochu a nezpůsobuje zanesení rušení z jiných směrů.
  2. A nyní k tomu co píšete: deaktivovali jsme anténu, když to přirovnám zase k autu, tak je to situace jako když bude nehoda a Vy vypnete motor. Ale to auto tam bude stejně dál způsobovat překážku. Stejně tak odrazová plocha antény dál odráží rušení z jiných zdrojů. A je jedno jestli je do ní zapojený kabel nebo ne.

Sám osobně dovedu pochopit, že díky poměrně krátké vzdálenosti naše stanice vysílala s větším výkonem než ostatní stanice na daném sektoru, ale že by již samotná částečná parabola Ubiqute LiteBeam 5 AC 23 svým umístěním na střechu způsobovala zarušení?

Pokud co tvrdí je pravda, tak jsem našel velice jednoduchý obecný způsob rušení.

Jarda

PS: 100 m vzduchem pro signál v pásmu 5Ghz je útlum cca 87.5 dB a parabola odraží do svého středu.

 
Odpovědět
11.11.2018 0:51
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 1 zpráv z 1.