Diskuze: Koupě data projektoru na promítání filmů

Hardware PC Hardware Ostatní hardware Koupě data projektoru na promítání filmů

Aktivity (1)
Avatar
David Jančík
Tým ITnetwork
Avatar
David Jančík:29.7.2016 14:32

Hoj, hoj,

již delší dobu uvažuji o koupi data projektoru za účelem malého domácího kina na promítání filmů. Díval jsem se různě po internetu a nejsem z toho moc moudrý, tak bych se rád zeptal někoho, kdo má nějakou zkušenost.

Nemám bohužel možnost promítat na zeď a tak bych k tomu potřeboval i nějaké plátno na šířku max. nějakých 250cm a hodlám ho přidělat na strop (ne na svislou zeď ale na strop) čili by se mi hodilo, aby bylo možné plátno spustit z větší výšky cca + 50 cm, aby bylo v nějaké normální pozici na koukání. Díval jsem se na plátna a je jich opravdu spoustu druhů a nějako se v tom nevyznám. Jestli bude stahovací rukou nebo elektricky, to mi je asi jedno.

Co se týče projektoru, chci jej za účelem promítání filmů v poměru 16:9, přidělám jej na strop a byl by vzdálen cca 2 metry od plátna. Zejména bych jej používal v noci a nebo se zataženými žaluziemi. Co se týče úhlopříčky rád bych nějakou větší, ale chtěl bych plátno v rozmezí 200-250cm šířky => ~110-120".

K projektoru bych připojil pouze HDMI/DisplayPort kabel, repro by bylo přes PC.

Co se týká ceny, nejsem si úplně jist, na kolik to vlastně může vyjít, jelikož cenové relace jsou dost rozsáhlé. Pochopitelně bych rači co nejlevnější, nicméně zase nechci šunt, takže si rači připlatím. Řekněme, že tak max 30-50 tisíc.

Dále by bylo fajn, když už mi to bude vyset nad hlavou, aby to moc nehlučelo. A také aby k tomu byly levně k dostání a snadno vyměnitelné ty lampy nebo jak se tomu říká :D A ještě mám celkem strach, pokud pod plátnem bude cca 20-30 cm místa, aby se neodráželo světlo ze zrcadla, které je na skříni, máte s tím nějaké zkušenosti - máte někdo plátno před skříní, která má na dvířkách zrcadlo?

Případné nejasnosti upřesním.

Děkuji všem za rady :)

PS: Velkou televizi nechci, protože bych ji neměl kam dát, plátno bude nad skříní a vždy si jej v případě potřeby stáhnu.
PPS: Teď v tuto chvíli to kupovat nechci, spíš mě zajímá, kolik budu muset našetřit a jaké mám možnosti :)

Odpovědět 29.7.2016 14:32
Čím více času dostaneš, tím méně ho máš.
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 1 zpráv z 1.