Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se Javy
Aktuálně: Postihly zákazy tvou profesi? Poptávka po ajťácích prudce roste, využij slevové akce 50% výuky zdarma!
Java týden

Recenze klávesnice Corsair Gaming K55

Proč jsem si klávesnici vůbec pořídil? Koukal jsem se po nějakých „herních“ klávesnicích v cenové kategorii 1.500 Kč. Našel jsem pár kandidátu, ale nakonec jsem si vybral tuto a stále jsem počítal s tím, že při nejhorším ji můžu do 14 dnů vrátit, jelikož si na nové příslušenství zvykám těžko.

Rozbalení, první dojmy

Přijde vám krabice, po otevření v ní nacházíme samotnou klávesnici, podpěrku na ruku ke klávesnici, na povrchu je z protiskluzového materiálu a pak zde máme manuál, který je v deseti jazycích, no bohužel čeština chybí, takže si musíte vystačit s angličtinou.

Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

Takto tedy vypadá samotná klávesnice po připnutí opěrky na ruku, snadná „montáž“, pouze 2 plastové cvočky. Klávesnice je docela široká, kvůli makro klávesám nalevo.

První zapojení

Musím podotknout, že klávesnice má skvěle vyřešený USB konektor, který jen tak neohnete. Takže nějaká nefunkčnost klávesnice kvůli ohnutému kabelu je téměř vyloučena.

Po zapojení se nám klávesnice rozsvítí a začne „duhový cyklus“. Takto aspoň hned poznáme, že klávesnice již běží, aniž bychom na ní museli sáhnout. Pro pohodlnější a rozšířené nastavování podsvícení, maker a jiných funkcionalit si musíme stáhnout potřebný software, Corsair Utility Engine. Po nainstalování a spuštění programu se provede automatická detekce a načte nám to naší klávesnici.

Nastavení v Utility Engine

Zde již vidíme vcelku user-friendly GUI. Nalevo máme Profiles – můžeme si zde nastavit několik různých profilů. Actions – nastavování makro tlačítek, Lighting effects – ovládání podsvícení klávesnice a Performance – co vše má být vypnuto se zamknutým win tlačítkem. Nejvíce z vás bude nejspíš zajímat podsvícení. Takže si můžeme vybrat mezi statickou barvou, duhovým cyklem, zleva doprava, zprava doleva, nahoru a dolů. Rychlost si můžeme nastavit pomalou, střední a rychlou. A nakonec tu máme přeměnu z jedné barvy do druhé. Zde si můžeme nastavit jakékoliv dvě barvy, které se budou přeměňovat nebo si můžeme nastavit „náhodné barvy“, to začne vybírat a měnit náhodné barvy. Opět máme na výběr ze tří rychlostí.

Po týdnu používání

Hned jako první takový problém jsem našel výšku kláves. Jsem levák, a proto mám na klávesnici položenou pravou ruku. Pokud jsem měl prsty na WASD, tak se mi občas stalo, že jsem omylem zmáčkl mezerník. Po čtyřech dnech jsem si bez problému zvykl. Ale to se vám stávat nebude, pokud nejste leváci jako já. Jinak potřebná síla na stisk klávesy je tak akorát, ani malá, ale zase ani velká, že byste se unavili. Velikost písmen je také vyhovující, mám docela nadprůměrně velké prsty, takže i široké a zatím se mi nestalo, že bych zmáčkl více kláves najednou. Došlo také na čištění klávesnice a musím říct, že na vyndání tlačítek si budete muset nějak pomoct, ale poté zpětné zacvakávání už je legrace.

Specifikace a shrnutí na závěr

  • Membránová
  • RGB podsvícení
  • 0,8 kg
  • 6 programovatelných kláves
  • MultiKey Anti-Ghosting

Klávesnici mohu jen doporučit, celkový pocit z ní je super. Zatím si nemůžu na nic stěžovat, takže bych se nebál a klávesnici s klidem ohodnotil pěti hvězdičkama. Jediné možné mínus by mohl být software pro pohodlnější nastavování... Ale v cenové kategorii 1.500 Kč je dle mého názoru nejlepší.


Galerie


 

Všechny články v sekci
Recenze hardwaru
Článek pro vás napsal Lukáš
Avatar
Jak se ti líbí článek?
1 hlasů
Autor má programování zatím jako koníček, později by se chtěl programováním i živit. Dále ho baví cvičení, motorky a občas i nějaká hra :)
Aktivity (2)

 

 

Komentáře

Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zatím nikdo nevložil komentář - buď první!