Přidej si svou IT školu do profilu a najdi spolužáky zde na síti :)

Diskuze: Flexbox vs "klasický" layout

HTML a CSS HTML a CSS Flexbox vs "klasický" layout American English version English version

Aktivity (1)
Avatar
mmartinssedlacek:17.10.2014 23:52

Zdravím páni (možno aj dámy ;) ),
s tvorbou webu v podstate začínam, a doteraz som sa učil tvoriť layout "klasickým" spôsobom, teda vybrať elementu display: block / inline-block, nastaviť nejakú výšku, šírku, margin, padding, popr. float a potom clearfix. V jednom návode som však narazil na flexbox, troška som ho študoval a vyzerá byť o dosť jednoduchší, a prehľadnejší. Podľa toho čo som sa dočítal, má podporu vo väčšine majoritných prehliadačov, ale vraj tam môžu nastať nejaké komplikácie. Preto sa obraciam na vás, skúsenejších kóderov, ktorý sa v CSS hýbu s 2 otázkami:
1. Čomu dávate pri tvorbe layoutu prednosť: "klasickému" štýlu, alebo flexboxu? Čo je podľa vás lepšie ?
2. Môžem flexbox bezpečne používať, nemusím sa báť nejakých problémov pri zobrazovaní napr. na tabletoch, mobiloch ?
Verím že nebudete odpovedať typu "najdi si to na googli", práve preto idem s týmto na fórum, lebo chcem vedieť rôzne názory od viac ľudí a chcem o tom diskutovať.

 
Odpovědět 17.10.2014 23:52
Avatar
tomasmanhal
Člen
Avatar
Odpovídá na mmartinssedlacek
tomasmanhal:18.10.2014 0:03

Já tedy dávám přednost klasickému stylu, ale nevidím problém v použití flexboxu. Je jen na tobě a hlavně na návrhu webu, jestli lze nebo nelze implementovat. Musíš si ale ohlídat mobilní prohlížeče (spousta lidí používá defaultní androidí prohlížeč, který dělával problémy) a starší verze ostatních prohlížečů. U nových má podle mých informací plnou podporu. Hodí se docela dobře na responzivní design, protože umí hezky pracovat s pozicováním elementů v kontejnerech, dělají se s ním hezké vícesloupcové responzivní layouty. To je tak vše odemně, použil jsem jej jen jednou a to v rámci testování nových CSS technologií :-)

Nahoru Odpovědět  +2 18.10.2014 0:03
Kdyby nám dodali k životu zdrojový kód, vše by bylo jednodušší...
Avatar
Tonda Kozák
Člen
Avatar
Odpovídá na mmartinssedlacek
Tonda Kozák:18.10.2014 20:28

Tato funkce není ještě dostatečně podporována. Lépe řečeno, prohlížeče, které ji nepodporují se ještě hodně používají, proto bych s tím ještě počkal, minimálně než vymizí IE 9.

 
Nahoru Odpovědět  +1 18.10.2014 20:28
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 3 zpráv z 3.