MS Office week
Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se MS Office
50 % bodů zdarma na online výuku díky naší Slevové akci!
Avatar
NouF
Člen
Avatar
NouF:12.5.2019 14:02

Ahoj,

jak začít, pokud bych chtěl namalovat 2D budovu, kam bych chtěl umístit různé objekty (čtverce, obdelníky atd..) Koukal jsem na Canvas malování, ale nevím, jestli se to používá pro to co bych chtěl.

Chci docílit: Rád bych to využil jako overview pro vyzobrazení "statusů, notifikací, atd..) Také bych pak rád z těch objektů vytvořil linky.

 
Odpovědět
12.5.2019 14:02
Avatar
Peter Mlich
Člen
Avatar
Peter Mlich:13.5.2019 9:47

https://konvajs.org/…nd_Drop.html

Asi bych pouzil canvas. Nebo nejakou knihovnu specializovanou na to, co chces. Treba na grafy neco je. Nebo mozna chces nejake schematko, obrazek a propojene carami. Na to jste take neco je.
Pokud rad vlastni tvorbu, tak je treba dat informace o objektech zvlast do databaze (pole). Pri drag-drop, on-drop je pak treba obvykle cely canvas prekreslit prave podle informaci z toho pole, poloha, typ objektu, ... Kdyz treba budes chtit natahovat cary, tak musis projit pole objektu typu obrazek a ukazeho zjistit, zda neni kurzor mysi prave v jeho oblasti.

Kdysi jsem upravil jeden demo priklad prave na takove malovani.
https://mlich.zam.slu.cz/…xample5.html
Kresleni > vybrane Uzel > naklikej par na canvas
Kresleni > vyber Propojeni > propoj carami uzly
Kresleni > vyber Uzel > a nejake presun :)

 
Nahoru Odpovědět
13.5.2019 9:47
Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!
Avatar
Peter Mlich
Člen
Avatar
Peter Mlich:13.5.2019 13:28

Mimochodem, existuji ruzne programy na monitorovani a sken site, ktere umi takove schematko udelat sami, podle toho, co najdou.

 
Nahoru Odpovědět
13.5.2019 13:28
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 3 zpráv z 3.