Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se C# .NET. Zároveň využij akci až 30 % zdarma při nákupu e-learningu - Více informací.
Hledáme nové posily do ITnetwork týmu. Podívej se na volné pozice a přidej se do nejagilnější firmy na trhu - Více informací.
Avatar
Teurom
Člen
Avatar
Teurom:26.7.2019 21:43

nic

Zkusil jsem: prvu lekciu v html a css

Chci docílit: chcem zistit ci sa mam hned zacat ucit C# alebo sa najskor naucit HTML a CSS. Podotykam ze zivit (ak sa podari) by som sa chcel robenim web stranok

 
Odpovědět
26.7.2019 21:43
Avatar
Milan Turyna
Tvůrce
Avatar
Milan Turyna:27.7.2019 8:12

Ahoj,

určitě se nauč HTML i CSS (hlavně to html, když nechceš dělat frontend ale backend). Protože ASP.net je pouze backend, ale bez základních věcí v html se tak i tak neobejdeš.

 
Nahoru Odpovědět
27.7.2019 8:12
Avatar
Jaroslav Smrž
Tvůrce
Avatar
Odpovídá na Teurom
Jaroslav Smrž:27.7.2019 8:44

Záleží na tom, jak rychle a kvalitně jsi schopný zpracovávat mnoho informací najednou. Pokud máš na to kapacitu, můžeš se zkusit učit vše najednou (C# + html + css + Bootstrap). Osobně bych ti doporučil alespoň základy html a css, třeba seriál https://www.itnetwork.cz/…bove-stranky . V serverovém jazyce pak často budeš pracovat s ID elementu, tak abys věděl jaké jsou rozdíly mezi ID a CLASS. Dále se určitě nauč alespoň grid a základní komponenty css Bootstrap frameworku. Nejen, že ti ušetří spousty času a práce, ale ASP.NET na něm má postavené všechny templaty (tady pozor na starší verzi 3.x, nyní je k dispozici 4.x). Potom se soustřeď na samotné ASP. Nabízí mnoho druhů řešení (WebForms, MVC, Razor, Single Page, .NET Core atd). Zde ti mohu doporučit nejnovější .NET Core. Určitě se neuč staré WebForms nebo klasické MVC, nemělo by to již dnes smysl. Pak počítej s tím, že k .NET Core se budeš muset naučit pracovat s Entity frameworkem a Dependency Injection (uvidíš, kolik práce a času ti ušetří) a o práci nebudeš mít nouzi :)

Nahoru Odpovědět
27.7.2019 8:44
/* Life runs on code */
Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!
Avatar
Teurom
Člen
Avatar
Odpovídá na Jaroslav Smrž
Teurom:27.7.2019 14:31

takze mi odporucas ze sa mam naucit zaklady html + css potom Bootstrap, zaklady C# (asi aj potom OOP v C#) a potom .NET Core v ASP. a nakoniec entity framewrok + dependency Injection ?

 
Nahoru Odpovědět
27.7.2019 14:31
Avatar
Jaroslav Smrž
Tvůrce
Avatar
Odpovídá na Teurom
Jaroslav Smrž:27.7.2019 14:40

Určitě začni kombinací html + css + Bootstrap. CSS ani příliš času věnovat nemusíš, spíš jen základům. V css je pozicování dost krkolomné a proto je tu právě Bootstrap s jeho grid systémem. Je to v podstatě soubor css hotových řešení. Jednotlivé komponenty a ukázky najdeš na webu Bootstrap . Pak by bylo dobré udělat si pár konzolových aplikací pro seznámení s jazykem C# a jeho syntaxí. No a pak už se můžeš pustit přímo do .NET Core. Současně s tím se seznámíš s DI a Entity frameworkem, který slouží k přístupům k DB a generuje za tebe CRUD systémy.

Nahoru Odpovědět
27.7.2019 14:40
/* Life runs on code */
Avatar
Jaroslav Smrž
Tvůrce
Avatar
Odpovídá na Teurom
Jaroslav Smrž:27.7.2019 14:41

OOP a MVC se naučíš přímo s .NET Core. Jinak než objektově v něm ani programovat nejde.

Akceptované řešení
+20 Zkušeností
+1 bodů
Řešení problému
Nahoru Odpovědět
27.7.2019 14:41
/* Life runs on code */
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 6 zpráv z 6.