Vydělávej až 160.000 Kč měsíčně! Akreditované rekvalifikační kurzy s garancí práce od 0 Kč. Více informací.
Hledáme nové posily do ITnetwork týmu. Podívej se na volné pozice a přidej se do nejagilnější firmy na trhu - Více informací.

Webové stránky krok za krokem - Online kurz

Lekce v tomto online kurzu tě provedou tvorbou jednoduchého statického webu v HTML a CSS. Látka je vysvětlována od úplných začátků až po nahrání webu na internet. Nepotřebuješ žádné znalosti kromě běžného ovládání počítače. Během několika lekcí můžeš vytvářet vlastní internetové stránky.

23 lekcí

18 samostatných úloh

1 vědomostních testů

Certifikát absolventa

Proč začínat s tvorbou webových stránek?

Internet dnes propojuje celý svět a dalo by se s nadsázkou říct, že kdo není do dění v síti zapojený, jako by ani neexistoval. A to ať už jde o kreativní portfolia, dobře vynášející e-shopy nebo o komunikaci se svými zákazníky a příznivci. Kvalitní web je důležitou vizitkou každé společnosti a základním prostorem, v němž se odehrává marketing i PR. Umět vytvořit jednoduchý, elegantní, a přitom pro uživatele přívětivý statický web není ovšem dnes nic složitého. Jednou z možností, jak s tím začít, je pustit se právě do tohoto online kurzu.

Co tě tento kurz naučí?

V tomto kurzu se naučíš nezbytné základy pro orientaci ve značkovacím jazyce HTML, pro psaní jeho kódu nebo pro kontrolu stránky, kterou vytvořil někdo jiný. Také slouží jako úvod do jazyka CSS, který slouží k nastavování grafické podoby jednotlivých prvků na stránce.

V úvodu jsou zmíněny různé editory pro vytváření HTML stránek a je probrána rámcová struktura webové stránky. Dále se naučíš základní HTML tagy pro formátování odstavců, vytváření odkazů, vkládání obrázků a další.

Následují lekce, které jasně a přehledně vysvětlují vytváření tabulek a seznamů v HTML. Potom se už můžeme společně zabývat tím, aby web dobře vypadal. Proto se naučíš základy HTML layoutu a jazyka CSS, v jehož rámci budou probírány nejdůležitější selektory a vlastnosti.

Poté můžeš přestoupit k pokročilejším věcem, k nimž patří plovoucí obsah, rámečky a stínování, navigační a fixní menu či stylování hlavičky. V závěru se naučíš vytvářet systém podstránek, správně si vybrat hosting a pracovat s FTP, tedy pohodlně nahrávat své stránky na internet.

Kurz samozřejmě obsahuje také přehled dobrých rad, závěrečný kvíz (po jehož absolvování obdržíš certifikát) či zdrojákoviště s výtvory absolventů kurzu a dalších tvůrců.

Po dodělání tohoto kurzu budeš umět vše potřebné pro vytváření jednoduchých webů, cesta za dokonalým designem stránek však teprve začíná. Pokračovat proto můžeš třeba kurzem HTML5, CSS3 nebo moderním, tzv. responzivním, webdesignem.

Ohlasy studentů

Lekce

Cena: 275 Kč

Začít kurz zdarma Koupí PRO verze kurzu získáš trvalý přístup k lekcím a cvičením označeným štítkem PRO a také možnost absolvovat testy.
Úvod do HTML
Struktura HTML stránky
Základní HTML tagy
Obrázky a odkazy v HTML
Řešené úlohy k 1.-4. lekci HTML a CSS
Tabulky v HTML
Seznamy v HTML a zopakování tabulky
Řešené úlohy k 5. a 6. lekci HTML a CSS
Úvod do CSS (kaskádových stylů)
Typové CSS selektory a zarovnání textu
Barvy v CSS
Třídní selektor a stylování textu v CSS
Stylování textu v CSS - Google fonty, velikost fontu a stín
HTML layout
Pozadí webu a velikost elementů
Řešené úlohy k 7.-13. lekci HTML a CSS
Obtékání v HTML - Float, Stín
Rámeček a boxmodel v CSS
Řešené úlohy k 14.-15. lekci HTML a CSS
Navigační menu, patička a HTML entity
Stylování hlavičky HTML stránky a flexbox
Stylování navigačního menu pomocí flexboxu
Řešené úlohy k 16.-18. lekci HTML a CSS
Fixní menu a pozicování v CSS
Meta tagy, tvorba podstránek a kontaktní formulář
Stylování tabulek v HTML a CSS
Galerie obrázků v HTML/CSS
Řešené úlohy k 19.-22. lekci HTML a CSS
Nahrání webu na internet - Webhosting, doména, FTP klient
Učební pomůcka na HTML - Tahák
Učební pomůcka na CSS - Tahák
Kvíz - Základy HTML a CSS
Tvůj certifikát e-learning kurzu Statický web
Zdrojákoviště


 

Aktivity