Diskuze: Podpora rámů na mobilech

HTML a CSS HTML a CSS Podpora rámů na mobilech American English version English version

Aktivity (1)
Avatar
Mircosoft
Redaktor
Avatar
Mircosoft:24.8.2011 12:49

Z funkčního hlediska není mezi frame a iframe žádný podstatný rozdíl, vyhledávače matou úplně stejně :P. Jenom jinak vypadají.

Do iframu je lepší místo textu "váš prohlížeč nepodporuje rámce" dát odkaz na nějakou bezrámovou alternativu (mapu stránek má dneska každý druhý web), aby z toho návštěvník aspoň něco měl. Frameset má pro takové příležitosti tag noframes.

Docela by mě zajímalo, jak je to s podporou rámů na mobilech...

 
Odpovědět 24.8.2011 12:49
Avatar
David Čápka
Tým ITnetwork
Avatar
Odpovídá na Mircosoft
David Čápka:24.8.2011 20:00

Rámy podporují všechny prohlížeče, můj mobil umí dokonce HTML 5 :) Prohlížeče, které nepodporují rámy nemá podle mne už cenu dnes vůbec řešit, proto jsem noframes ani nezmiňoval.

Jinak máš samozřejmě pravdu, žádný rozdíl v tom není, jediná výhoda tabulkového layoutu je, že si můžeme stránku nastylovat dne libosti a nastavit jí konstantní šířku. Je to jakýsi mezikrok k DIV layotu, který zde představím u tvorby dynamického webu.

Nahoru Odpovědět 24.8.2011 20:00
Miluji svou práci a zdejší komunitu, baví mě se rozvíjet, děkuji každému členovi za to, že zde působí.
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 2 zpráv z 2.