IT rekvalifikace s garancí práce. Seniorní programátoři vydělávají až 160 000 Kč/měsíc a rekvalifikace je prvním krokem. Zjisti, jak na to!
Hledáme nové posily do ITnetwork týmu. Podívej se na volné pozice a přidej se do nejagilnější firmy na trhu - Více informací.
Avatar
ReBuLY
Člen
Avatar
ReBuLY:6.1.2014 18:42

Zdravím .. robím svoj prvý projekt a snažím sa nakódovať psd design. Problem je v tom že neviem pár vecí.
Ak robim footer header background, a ak nieje jednoliatej farby ako ho mam zakomponovať do kodu?.. vystrihnuť napr celý header a footer ?
A mam tam taktiež viac panelov (napr. prihlasovaci .. tie takisto maju v pozadi upraveny bg.
vopred Dik.

 
Odpovědět
6.1.2014 18:42
Avatar
Michal Žůrek - misaz:6.1.2014 18:49

Jak jako vystřihnout? Nechceš to snad dělat jako obrázek.?

 
Nahoru Odpovědět
6.1.2014 18:49
Avatar
ReBuLY
Člen
Avatar
ReBuLY:6.1.2014 18:55

No keď robíš header atd.. tak si vyrežeš kusok a ten potom vložiš do background a nastaviš repeta-x .. ale ked maš header na ktorom su rôzne štyl brushe .. a ked si vyrežeš kusok tak ten sa bude opakovať a vysledok nebude taky ako ma byt ..

 
Nahoru Odpovědět
6.1.2014 18:55
Avatar
Petr Nymsa
Tvůrce
Avatar
Odpovídá na ReBuLY
Petr Nymsa:6.1.2014 19:00

DOba kdy se dělalo vše pomocí obrázků je pryč. Dnes díky CSS 3 lze toho zvládnout mnoho jenom díky kódu.

Nahoru Odpovědět
6.1.2014 19:00
Pokrok nezastavíš, neusni a jdi s ním vpřed
Avatar
Alesseon
Člen
Avatar
Alesseon:6.1.2014 19:01

Hmm, to by bylo zajímavé, to mě nikdy nenapadlo, udělat si prázdnou šablonu psd, a potom už tam jen dávat ty odkazy jakoby na pozadí mít ten layout, a nahoru na to už jen nějak dokopat text... :)

ReBuLY: Vyřež si z toho jednotlivé části, a skládej to dohromady, ne celý, stejně to budeš na to muset nasázet, a navíc by ti to zabralo strašně moc přenesených dat, pokud je něco jednotné barvy tak doporučuji použít jen vlastnost background-color, potom přeneseš jen řádek textu místo celého obrázku, pokud máš nějakou část opakující se stále dokola, vyřízni si část a použij tu část s

#prvek{
background: repeat-x url('nejaky-obrazek.png'); /*Pro opakování vertikálně tam bude repeat-y*/
}

Hraj si s tím, skládej, minimalizuj, nedělej to tak že na pozadí hodíš hotový obrázek a potom jen nanášíš vrstvy textu, je to zbytečné, stejně musíš potom nastylovat ty části kam budeš dávat ten text, tak proč to neudělat v tom?
Navíc když budeš mít kompletní web, tak potom pochopíš že to je trošku dost nepraktické, jednou tady chceš tuhle věc napravo a druhou nalevo (jen příklad), a potom ti bude ten obrázek na pozadí nevyhovující, protože ho budeš muset někde změnit, takhle použiješ jen ty co už tam máš, a jen tomu dáš nové rozvržení.

Nebo jak píšou výše, použij CSS3, ale jak je to s podporou to už je druhá věc, jak moc ho prohlížeče podporují.. Zatím jsem se mu moc nevěnoval.

Nevím jak moc se to shoduje s realitou, pouze můj názor, ale myslím si že od reality to daleko nebude, vzhledem k tomu že mi to takhle přijde nejvýhodnější a pán který tomu víc rozumí a dělal jsem pro něj svůj druhý projekt tak mi to schválil a nic neříkal.

Editováno 6.1.2014 19:02
Nahoru Odpovědět
6.1.2014 19:01
This is a bad day to be human...
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 5 zpráv z 5.