Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se Pythonu. Zároveň využij akce až 80 % zdarma při nákupu kreditů. Více informací:
Hledáme nové posily do ITnetwork týmu. Podívej se na volné pozice a přidej se do nejagilnější firmy na trhu - Více informací.
Avatar
maxy obr
Člen
Avatar
maxy obr:26.10.2016 9:54

Ahoj, do teď jsem nepracoval s žádným preprocesorem (nepočítám menší odzkoušení lessu) a chtěl bych přejít z čistého css. Váhám mezi sassem a stylusem. Popravdě nevím podle čeho vybírat, dokázal by mi tu někdo říct výhody x nevýhody a vaše zkušenosti. :-) Díky

 
Odpovědět
26.10.2016 9:54
Avatar
Honza Bittner
Tvůrce
Avatar
Odpovídá na maxy obr
Honza Bittner:20.1.2017 2:10

Neznám nikoho, kdo by používal Stylus, nebo jej alespoň někdy vyzkoušel. Rozumnou volbou je Sass, případně Less či nový PostCSS.

TLDR: použij Sass.

Standardní otázku Sass vs Less už asi netřeba pokládat. Vždyť i ten Bootstrap přešel na Sass. Pokud tedy chceš ucelený preprocesor, zvol Sass.

Určitě stojí za zmínku i poměrná novinka PostCSS, která jde na věc trochu jinak. Zatímto Sass, Less, Stylus či podobné nabízí ucelenou fungující službu, PostCSS je defacto jen parsovač kódu, na který se spouští další PostCSS pluginy a tak si preprocesor můžeš vytvořit na míru, resp. využít ty věci, které se ti líbí. Nebo si samozřejmě vytvořit své vlastní.

S PostCSS vidím krapet nedostatek s podporou editorů, jelikož editory jen tak neví, co by vlastně měly zabarvovat či radit, ale i na tom se pracuje a jednou se situace zlepší.

Pokud chceš ale možnost psát třeba css budoucnosti už dnes, lze na to využít právě třeba PostCSS. Btw. i např. Autoprefixer (pokud neznáš, určitě chyba) je vlastně jen plugin pro PostCSS.

Akceptované řešení
+5 Zkušeností
Řešení problému
Nahoru Odpovědět
20.1.2017 2:10
Absolvent FIT ČVUT :-) Sleduj mě na https://twitter.com/tenhobi a ptej se na cokoli na https://github.com/tenhobi/ama.
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 2 zpráv z 2.