Diskuze: špatná hodnota <select> při přechodu zpět na předchozí stránku

HTML a CSS HTML a CSS špatná hodnota <select> při přechodu zpět na předchozí stránku American English version English version

Aktivity (1)
Avatar
jirka.hunacek:23.1.2016 19:48

Ahoj všichni,

potřebuji poradit z tagem <select> při stisku tlačítka "Zpět".

Mám soubor ceník.php, kde mám <select> a v něm načteny tři kategorie: "Vše", "Úklidové služby", "Ostatní služby". Ze začátku je aktuální kategorie "Vše" a z databáze jsou načteny všechny řádky.

Když v boxu překliknu na jinou kategorii, např. "Ostatní služby", načte se mi znovu soubor cenik.php s parametrem "Ostatní služby"

cenik.php?txt=Ostatní služby

a správně se načtou a zobrazí jen řádky k této kategorii.

A teď problém: při stisku tlačítka zpět se sice vrátím na cenik.php bez parametru a zobrazí se všechny záznamy z databáze, ale již se nezmění hodnota v <select> boxu zpět na "Vše".

Jak udělat, aby se změnila hodnota? Napadl mě nějaký reload stránky, protože kategorii ukládám ještě do proměnné a tam je to správně i při návratu. Co by jste poradili?

 
Odpovědět 23.1.2016 19:48
Avatar
Maxy_obr
Člen
Avatar
Maxy_obr:26.1.2016 1:05

A podle čeho určuješ selected? Nešlo by udělat něco jako pokud se kategorie rovná $_GET[] vyechuj selected. V tomhle případě by jsi ale tedy musel i stránce vše přidělit parametr.

 
Nahoru Odpovědět  +1 26.1.2016 1:05
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 2 zpráv z 2.