Black Friday je tu! Využij jedinečnou příležitost a získej až 80 % znalostí navíc zdarma! Více zde
Hledáme nové posily do ITnetwork týmu. Podívej se na volné pozice a přidej se do nejagilnější firmy na trhu - Více informací.
BF extended 2022
Avatar
Kulíšek
Člen
Avatar
Kulíšek:5.3.2019 10:19

Spravuji web s původní šablonou "ZEN" tu jsem se, ale po dlouhodobých poblémech s nastaveními rozhodla změnit. Pročetla jsem si o změně šablony na WordPress vše co jsem našla a řídila se radami. Bohužel už se tu pár hodin biju s mobilním menu. Šablona ZEN měla totiž mobilní menu (tři proužky) vlevo i v pravo což bylo pro návštěvníka webu dost matoucí. Přešla jsem na šablonu GeneratePress která má jednostranné menu (mám šablonu vyzkoušenou na dvou dalších webech a v mobilu funguje dobře) avšak po přechodu ze ZEN se při malé šířce zobrazení stále zobrazují menu na obou stranách
Obrázek - vpravo se chová menu tak jak by mělo - vlevo mi "visí" možnosti nastavení ze staré šablony (left/right mobile menu) a meníčka jsou z obou stran (obě obsahují hlavní menu)

Zkusil jsem: Nastavila jsem šablonu přesně tak jak ji mám na dalších webech
Vrátila jsem zpět ZEN a smazala všechna umístění menu a znovu v nové šabloně menu nastavila
Zkusila jsem nastavit aby menu nebylo nikde umístěno v PC menu zmizelo ale "v mobilu" je stále z obou stran s primárním menu při rozkliknutí
Při kontrole jak se web chová jsem samozřejmě nechala načíst všechen kód nanovo (bohužel v mobilu to neumím takže jen ve zmenšeném okne PC)
Napadlo mne odstranit šablonu ale ZEN už není v nabídce takže v případě že bude chtít majitel zpět původní vzhled nepůjde to (stačí jen vyjmout složku se šablonou z FTP? Půjde pak případně nahodit zpět?)
Už mne nenapadá co zkusit, nerada bych něco zkonila i přes to že jsem si před dvěma dny stáhla ručně zálohu webu.

Chci docílit: Ráda bych aby nová šablona fungovala jako by před ní nebyla jiná, tedy menu bufe vapadat jako na pravém webu

 
Odpovědět
5.3.2019 10:19
Avatar
Peter Mlich
Člen
Avatar
Peter Mlich:5.3.2019 11:19

Ja teda vubec nechapu, o co jde :) Ale to bude asi tim, ze s WP nedelam. Zen ani GeneratePress mi nic nerika. Tomu obrazku take nerozumim, co je na nem videt.

Pokud mas sablonu, ktera ti funguje dobre a potrebujes do ni neco pridat, tak je nejlepsi to udelat rucne, kopirovanim kodu.
Udelas kopii do jine slozky. Provedes upravy a prepnes WP na tu novou sablonu. Tak se muzes vratit snadno k te puvodni.

Pokud neco prepinas ve WP a po prepnuti zpet se to nechova jako predtim, tak je asi neco spatne. A s tim prilis udelat nepujde.

Pokud jsi upravila sablonu a uz ji nemuzes dat zpet a ta uprava je jen vzhledova, tak by se s tim dalo neco delat. Treba s tim menu, to by mela byt jednoducha uprava css. Coz se ale da resit jen, kdyz mas clovek stranku pred sebou, link na spatne zobrazovanou stranku. Css se da pak zmenit vymenou souboru na ftp, nejspis.

 
Nahoru Odpovědět
5.3.2019 11:19
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 2 zpráv z 2.