Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se C# .NET. Zároveň využij akci až 30 % zdarma při nákupu e-learningu - Více informací.
Hledáme nové posily do ITnetwork týmu. Podívej se na volné pozice a přidej se do nejagilnější firmy na trhu - Více informací.
discount 30 + hiring
Avatar
Emil
Člen
Avatar
Emil:7.4.2019 18:18

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat, chtěl bych začít programovat. Jsem úplný začátečník a nevím co musím znát než začnu programovat, nevím kde mám začít, jestli se naučit PHP , HTML nebo rovnou Javu, Python. Děkuji Emil

Zkusil jsem: učím se

Chci docílit: Být programátor

 
Odpovědět
7.4.2019 18:18
Avatar
Enkii
Člen
Avatar
Enkii:7.4.2019 20:24

Ahoj, je tu na to přímo záložka "Jak začít". Jinak před 2 lety jsem byl ve stejné pozici jako ty. Brouzdal jsem po internetu a hledal směr. Zkoušel jsem PHP do toho zapojil html/CSS, ale nakonec jsem zvolil C#. Dočetl jsem se. že je to taková střední cesta společně s Javou. (Byl jsem v pozici, kdy jsem nevěděl ani jestli chci dělat web, programy nebo mobily).

Akceptované řešení
+20 Zkušeností
+1 bodů
Řešení problému
Nahoru Odpovědět
7.4.2019 20:24
Najdi co tě baví a nech ať tě to zabije..
Avatar
Jaroslav Smrž
Tvůrce
Avatar
Odpovídá na Emil
Jaroslav Smrž:7.4.2019 20:58

Ahoj, je to už dávno, co jsem toto řešil (o c#.net či ostatních frameworkcích se mohlo člověku tak zdát, byl jsem rád za stroj 486 se 133mHz - na tu dobu neskutečné dělo), ale mohu říct, že html a css je takovou předcestičkou k tomu stát se programátorem. HTML je strašně jednoduché na naučení a bez něj se v dnešní době stejně neobejdeš, neboť většina pracovních uplatnění je v oboru webových aplikací, které využívají HTML k šablonám nebo podobný XML jazyk. HTML bez CSS stylování prakticky také nemá smysl už dnes. Tyto 2 techniky tě navíc naučí oddělovat 2 druhy kódu od sebe (pozice elementů a vzhled). Dnes je HTML a CSS ještě o to jednodušší, protože máme Bootstrap framework s perfektním grid systémem. Nemusíš tak čelit takovým problémům s obtékáním elementů, jako my starší ročníky kdysi, kdy se používalo framů a tabulek... Abych to celé shrnul, tak se první nauč HTML, CSS, framework bootstrap, až toto zvládneš tak se pusť do PHP, které je rovněž jednoduché a nemusíš tam řešit datové typy. Poté začni s PHP objektově. Pak bych doporučil asi C# nebo Javu, ale to už je na tobě. Každopádně bych se nepouštěl do těchto jazyků bez dobré znalosti PHP a OOP. Jak PHP, tak Java i C# jsou jazyky založené na podobné syntaxi, takže už se pak vyznáš a nebudeš mít problém se orientovat v novém prostředí. Snad ti toto pomůže.

Nahoru Odpovědět
7.4.2019 20:58
/* Life runs on code */
Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!
Avatar
Patrik Valkovič
Člen IT Redactor Gang
Avatar
Patrik Valkovič:7.4.2019 22:07

Souhlasím s HTML a CSS, jeste to není programování ale v 99% to stejně budeš potřebovat. Potom bych už dnes moc nevolil PHP ale například Javu nebo C# (já zastáváme spíše C#). Pote už je snadné přejít na cokoliv jineho, neboť základ je všude stejný a liší se víceméně jen zapis (tím chci říct že vlastnosti některých jazyků jdou převést do konstrukcí například toho C# a člověk má představu co se děje).

Nahoru Odpovědět
7.4.2019 22:07
Nikdy neumíme dost na to, abychom se nemohli něco nového naučit.
Avatar
Peter Mlich
Člen
Avatar
Peter Mlich:8.4.2019 8:07

html, css, js + php, mysql nebo c#, java, mssql
nebo rovnou zacni java/c++/c#, mssql/oracle

Pokud chces delat online web veci, tak html, css, js + php (nebo c#). To je asi jedno. Ja zacinal podobne jako jaroslav na starsich pc, to c# neexistoval. Takze budu jasne doporucovat php. C# jsem jednou zkousel pro jakousi firmu na vstupni pohovor a proto php mi to prislo nelogicke, zmatene, silene dlouhe neintuitivni nazvy funkci. Navic ta firma pouzivala jakysi framework, ktery vytvarel nekdo, kdo html, css, js evidentne nerozumnel. Take jsem je na par kritickych chyb (kolem rozdilu mezi class a id) upozornil, a to asi pomohlo i k tomu, ze mne nakonec neprijali. Lidi nemaji radi, kdyz je poucujes :)

Ale mnohem zajimavejsi prac. nabidky jsou na c# nebo javu.

Editováno 8.4.2019 8:09
 
Nahoru Odpovědět
8.4.2019 8:07
Avatar
Emil
Člen
Avatar
Emil:10.4.2019 20:05

Děkuji všem za vyčerpávající informace.

 
Nahoru Odpovědět
10.4.2019 20:05
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 6 zpráv z 6.