Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se Pythonu. Zároveň využij akce až 80 % zdarma při nákupu kreditů. Více informací:
Hledáme nové posily do ITnetwork týmu. Podívej se na volné pozice a přidej se do nejagilnější firmy na trhu - Více informací.
Avatar
Michael Krejza:28.2.2017 22:36

Zdravím, html a css jsem se začal učit před několika dny... Myslím si, že to tu nemusím okecávat... Když si dělám navigační menu nejdřív si dám obrázek s logem, poté si u něj určím float: left a pokračuju do navigace přes nav > ul a li... Když to chci centrovat, nejprve jsem to dělal jen u loga přes margin... To mi, ale připadalo sakra neprofesionální (né, že bych se jako profesionál cítil) tak jsem to hodil do divu který jsem také zarovnával, sice oboje fungovalo stejně dobře, ale jedná se mi tu celou dobu jen o to, že nejspíše tomu marginu se to drží stále ve stejné pozici a když třeba zmenším rozlišení prohlížeče, logo zůstává na svém místě a nehýbe se, s ním ani nic ostatního, co jsem koukal na ostatní weby a co znám tak logicky se vše zarovnává dle rozlišení monitoru, jak toho docílit? Omlouvám se, za takovou blbou otázku, ale jak jsem psal, jsem začátečník a co se googlení týče, přiznám se, že po 5ti minutách jsem to vzdal... Předem děkuji moc...

 
Odpovědět
28.2.2017 22:36
Avatar
Jiří Fencl
Člen
Avatar
Jiří Fencl:1.3.2017 9:37

to vzdavas brzo :) koderina je hodne o trpelivosti nez prekonas jistou uroven.

Zkus pouzit chrome nebo FF a nastroje pro vyvojare, kde muzes styly upravovat rovnou a hrat si tak se vzhledem.

Podle toho, co pises neni poznat jestli pouzivas nejaky css fw jako bootstrap nebo jiny, ale vypada to, ze mas pevnou sirku obsahu ( muzes to mit bud na % nebo napevno pres media queries) nebo spatne meta viewport.

Priste zkus dat kod, nejlepe rovnou link - takhle naslepo to moc nejde urcit.

Akceptované řešení
+20 Zkušeností
+2,50 Kč
Řešení problému
 
Nahoru Odpovědět
1.3.2017 9:37
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 2 zpráv z 2.