Hledáme nové posily do ITnetwork týmu. Podívej se na volné pozice a přidej se do nejagilnější firmy na trhu - Více informací.
Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se C a C++. Zároveň využij akce až 80 % zdarma při nákupu e-learningu - více informací.
c week
Avatar
tbartolen
Člen
Avatar
tbartolen:29.5.2016 19:22

Zdar,
Kámos mi dnes napsal, že by rád měl svůj vlastní eshop. Já osobně mám zkušenost s WP e commerce. Ted jsem zde našel presta shop..a vzhledem k tomu, že on rozjíždí nový byznys, přijde mi, že to by bylo pro něj nejlepší řešení. Nějaký upravený redk. systém dle jeho potřeba za cenu dejme tomu 10 - 15K...cca se vším všudy.
On ale do mě stále hustí, že chce vše uplně přesně personalizovaný a tak podobně. Samozřejmě je to laik, a neví ani co pořádne chce, ale chce vše přímo od programátora a mít svůj vlastní systém. Já osobně se na takový job necítím, protože jsem eshop nikdy from scratch neprogramoval a myslím, že by to byla práce spíš pro větší tým lidí, než jen pro jednoho člověka.
Pokud by oslovil nějakou větší společnost, nebo někoho zkušenějšího, za kolik se zhruba pohybuje cena plně funkčního eshopu s nějakým vlastním rdakčním řešením? Nebylo by pro něj přeci jen lepší řešení něco už hotového jako třeba Presta shop / Open cart?

Díky za rady, případně v čem by jste takový job dělali vy?

Odpovědět
29.5.2016 19:22
Navštiv www.fb.com/skkelticz
Avatar
Michal Žůrek - misaz:29.5.2016 20:05

tak použij to co je tu v tutorialech. Je tam popis celého vývoje, tak by neměl být problém to upravit.

 
Nahoru Odpovědět
29.5.2016 20:05
Avatar
Martin Dráb
Redaktor
Avatar
Odpovídá na tbartolen
Martin Dráb:29.5.2016 20:10

Pokud se na jeho potřeby dá napasovat již něco existujícího, tak to pro něj bude znamenat nižší cenu a rychlejší vývoj. Za předpokladu, že jeho požadavky jsou takové, že se nebude jednat o kanón na vrabce (což mi tady nepřijde).

Takhle bez konkrétnější specifikace zadání je těžké něco odhadovat. Na druhou stranu, ty mu nemusíš říkat, že jsi na to použil ten a ten existující systém na výrobu eshopů, pro něj jsou důležité ty funkce. Jen ho možná zkus přesvědčit, že by možná bylo lepší začít od jednoduššího a postupně pokročilejší funkce přidávat, takže když třeba zjistí, že jeho byznys moc nenese, nebude zbytečně utrácet za složitý eshop.

Hlavně je třeba z něho dostat, co vlastně chce, protože jinak to může vést k dost ošklivému průšvihu (zvláště pokud jsi jeho kamarád a chceš jím nadále zůstat).

Nahoru Odpovědět
29.5.2016 20:10
2 + 2 = 5 for extremely large values of 2
Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!
Avatar
tbartolen
Člen
Avatar
Odpovídá na Martin Dráb
tbartolen:29.5.2016 20:22

Já do PHP zatím tolik nevidím, abych rozjel něco takového...necitím se na to a ačkoliv na mě vyvalil rozpočet 100K, tak se mi do toho nechce. Už jen proto, že ten byznys nemá vubec zatím rozjetý a myslím si, že mu to muže dost jednoduše vybouchnout. Nejspíš si vůbec neuvědomuje, dočeho se chystá, at už jde o propagaci na soc. sitích, analýzy prodeje, ADwords, SEO optimalizace...a to ještě nejsme ani u toho samotného vývoje...

Myslíte si, že cena 10 - 15K za použití nějakého řešení jako open cart / Presta shop / WP ecomerce je rozumná cena? Má představu 20 - 50 položek k prodeji, vyřešit grafiku, SEO, propojení se socialníma sítěma, a asi i následný monitoring a ADwords jak to tak znám jak to chodí vždy...

Editováno 29.5.2016 20:23
Nahoru Odpovědět
29.5.2016 20:22
Navštiv www.fb.com/skkelticz
Avatar
Petr Nymsa
Redaktor
Avatar
Odpovídá na tbartolen
Petr Nymsa:29.5.2016 23:26

10-15 tisíc? Nedávno jedna nejmenovana firma si nechala udělat vlastni e-shop s vlastním systémem a přišlo je to na 150k a ještě něco prijde.

Každopádně pokud chce "jen" cca zatím množství položek do 100, ať vezme hotove reseni a raději zaplati 20k někomu,kdo mu udělá analýzu trhu, marketing apod

Nahoru Odpovědět
29.5.2016 23:26
Pokrok nezastavíš, neusni a jdi s ním vpřed
Avatar
feardragon6
Člen
Avatar
Odpovídá na tbartolen
feardragon6:30.5.2016 9:49

Viem že existujú spoločnosti ktoré už predávajú customizovatelné eshopy, akú majú celkovo úroveň, tak to už neviem. Na druhej strane čo sa týka marketingu tak pokiaľ to dáš nejakej firme tak počítaj že to bude pekne drahé. Možno by si mohol skúsiť nájsť nejakého osamoteného "PPC programátora". Samozrejme, nebude to mať takú kvalitu ako od nejakej marketingovky ale bude to určite lacnejšie.

 
Nahoru Odpovědět
30.5.2016 9:49
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 6 zpráv z 6.