Aktuálně: Postihly zákazy tvou profesi? Poptávka po ajťácích prudce roste, využij slevové akce 80% výuky zdarma!
Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se Pythonu
Avatar
termoxinprod
Člen
Avatar
termoxinprod:19.10.2017 19:05

Zdravím,

aký máte vy názor na tvorbu webu od základu? Bez CMS. Rozmýšľam, že ak chcem byť uplatniteľný v praxi, musím vedieť taký web naozaj vytvoriť a nie vždy začať na nejakom systéme, ktorý urobí väčšinu vecí za mňa.

Už som vytvoril niekoľko webov pomocou Wordpressu - z PSDčka som vytvoril dizajn a dodal nejakú funkcionalitu pomocou pluginov. Tentorok však končím v škole a chcem si nájsť prácu ako nejaký junior Web developer. Avšak si nie osm istý, či mi stačia takéto skúsenosti, kde len upravujem niečo, čo ostatní už urobili.

Mám v hlave nejaké projekty a konečná otázka je: vytvoriť ich na nejakom systéme (Wordpress alebo nejaké Node.js systémy), alebo to skúsiť vytvoriť sám a zistiť ako tie weby naozaj fungujú?

Ďakujem!

 
Odpovědět
19.10.2017 19:05
Avatar
Petr Homola
Redaktor
Avatar
Odpovídá na termoxinprod
Petr Homola:20.10.2017 1:59

Určitě neuškodí si to zkusit a tak si vše zblízka osahat. Třeba v Go to jde poměrně snadno.

 
Nahoru Odpovědět
20.10.2017 1:59
Avatar
martin.93
Člen
Avatar
Odpovídá na termoxinprod
martin.93:23.10.2017 22:23

Když si to od začátku uděláš sám lip se v tom budeš orientovat při dalších úpravách nebo rozšiřování , a po chvíli poznáš jak je to jednoduché stačí se poradně zaměřit na HTML,PHP a Mysql databází nic víc k tomu nepotřebujes a vždy se to snaž tvořit jednoduše :)

 
Nahoru Odpovědět
23.10.2017 22:23
Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!
Avatar
Odpovídá na termoxinprod
Neaktivní uživatel:23.10.2017 22:41

Pokud si chceš hrát a učit se, pak je dobrý si to napsat sám nad nějakým frameworkem nebo klidně i v čistém php (pythonu, ruby, javě, .netu, nodu, go, ...). Pokud chceš vydělávat a nabízet klientsky užitečná řešení, pak budeš weby nasazovat na CMS.

Jako juniorovi do firmy se ti spíš bude hodit znalost nějakého frameworku (v česku hlavně Nette, případně Symfony - ale je to vcelku jedno, všechny fungují principielně stejně) nebo cms jako Wordpress nebo Prestashop. Já bych volil první variantu.

Dělat web z ničeho je zdlouhavé a rozumný výsledek se nedostaví hned. Bude to trvat, bude to drahé a místy to bude nudné. Dost záleží na velikosti projektu Je rozdíl dělat web pro dobrovolné hasiče na vesnici a velký eshop s konfigurátorem.

Nahoru Odpovědět
23.10.2017 22:41
Neaktivní uživatelský účet
Avatar
Ján Timoranský
Redaktor
Avatar
Odpovídá na termoxinprod
Ján Timoranský:23.10.2017 22:43

Určíte si skús spraviť aspoň nejaký lightový content management system, to máš pár riadkov PHP a trochu ti to pomôže. Z praxe ti viem povedať, že pri reálnych projektoch sa takmer každý začína na istom CMS. Zažil som už dokonca aj to, že sa skopíroval predchádzajúci projekt a menil sa podľa potreby. Prax s Wordpressom ti určite pomôže, keď chceš niečo viac skús si pozrieť prácu c MVC frameworkami, napríklad Laravel alebo CakePHP .

Nahoru Odpovědět
23.10.2017 22:43
Find what you love and let it kill you.
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 5 zpráv z 5.