Hledáme nové posily do ITnetwork týmu. Podívej se na volné pozice a přidej se do nejagilnější firmy na trhu - Více informací.
Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se Swiftu. Zároveň využij výhodnou slevovou akci až 30 % zdarma při nákupu e-learningu - více informací.
swift week + discount 30
Avatar
Petr
Člen
Avatar
Petr:2.7.2018 10:30

Jak sleduji situaci informací, tak všechny názory se snaží dávat informace na web. To je jistě vpořádku, ale ... Přichází na přetřes ochrana autorských práv, ochrana osobnosti atd. Jedná se ale o veřejné publikování. Když ale chci něco vytvořit nového, pro svou osobní potřebu, nebo pro budoucí podnikání, nemohu s tím jít na web. Leda skupovat autorská práva, platit OSU a tomu podobné i když je to jen ve stádiu pokusů.

Proč? Třeba na webu je spoustu nápadů, youtube má každý den nové náhledy nejen na zábavu, ale i nápady další realizace. Nic ve zlém naší kultuře, ale jsme hodně konzervativní. Klasika, jak hudba, tak tanec, bohužel i školství. Mládež nebaví Bethoven. Není to projev puberty. Proto mají úspěch Colours of Ostrava. Je to něco jiného, hlavně jsou to nápady ze světa. Ale není to české.

To je to ale...
Co potřebuji:

  1. Mám počítač, notebook i hodně staré Pentium, co umí HTML 5, videa MP4, texty a pochopí databázi, jednoduchý JS a nějaký programovací jazyk (PHP).
  2. Chci získat přehled, co se děje. Dnes to hlavně nabízí Facebook. Stránky, videa, texty, laiky, Líbí-Nelíbí. Facebook ale má nectnost, že zítra už tam je něco jiného a potřebuje internet.
  3. Chci si ukládat k sobě cokoliv, co mne zajímá a co mohu doplňovat svým komentářem, překladem, časovými razítky, odkazy a podobně.
  4. Chci si neveřejně rozpracovávat postupy práce (choreografii, metodiku, gramatiku) a nepotřebuji ji hned zveřejňovat, protože až to bude hotové a dozrálé, pak to sám zveřejním.

Buď pro svou potřebu, nebo podnikání. Nemusím řešit autorská práva, ochranu osobnosti, licenční poplatky, OSU a podobně.

Stávající produkty (OFFICE jak ve Windows, nebo Linuxu) skončí když chci začít něco hiearchicky propojovat. To umí jen databázové prostředky, nebo speciální programy. Například při tvorbě scénaře videa to použiji, ale dál je to ukončené a nenavazuje to na další práci.

Proč to chci: Weby jsou o tom chrlit spoustu informací, jako televize a zítra už o tom nevím. Youtube a Google má sice dobré vyhledávání, ale v tom množství je náhoda, když získám to co chci ( a není to spam).

Existuje taková aplikace?

 
Odpovědět
2.7.2018 10:30
Avatar
mixxy
Člen
Avatar
mixxy:2.7.2018 11:00

http://metanews.com/ ?

Nahoru Odpovědět
2.7.2018 11:00
Neni dulezite mnoho vedet a znat. Dulezite je vedet, co je treba.
Avatar
Petr
Člen
Avatar
Petr:2.7.2018 19:01

Díky za odpověď. Je to klasiky, dobře udělaný databázový web s odkazy. Tématicky je tu však problém. Všechno všude podle hesla "doma dodělej sám". Zítra už bude web jiný, což nechci. Je to stejná vada jako na facebooku. Druhý den chci pokračovat ve vybrané akci, případně ji editovat. Udělám scénu1 na základě nápadu, pak se objeví na youtube něco nového a chci navázat a vytvořit scénu2. Přitom oba orginály z youtube mám stále k dispozici. A bez připojení na internet.
A nenarušuji autorská práva. Používám pouze myšlenku.
Taky nevidím možnost mé editace a rozšiřování dat. A hlavně to má být i lokální. Takže díky.

 
Nahoru Odpovědět
2.7.2018 19:01
Avatar
mixxy
Člen
Avatar
mixxy:2.7.2018 21:23

A co rss ctecky? Ty dneska pouziva kdejaky web. Mozna uplne nerozumim tvemu cili.

Nahoru Odpovědět
2.7.2018 21:23
Neni dulezite mnoho vedet a znat. Dulezite je vedet, co je treba.
Avatar
Martin Dráb
Tvůrce
Avatar
Odpovídá na Petr
Martin Dráb:2.7.2018 22:16

Buď pro svou potřebu, nebo podnikání. Nemusím řešit autorská práva, ochranu osobnosti, licenční poplatky, OSU a podobně.

Autorské právo bys řešit měl i v těchto případech (zejména při užití pro podnikání). Jasně, trik spočívá v tom, že pokud na tom budeš dělat doma, nikdo neuvidí, že případně porušuješ licence. Ani v případě, že nějaké dílo je veřejně dostupné (např. na Githubu), s ním nemůžeš nakládat, jak chceš, ale musíš se držet licence... a pokud žádná licence není, dané dílo užívat nemůžeš.

Jestli to dobře chápu, tak hledáš aplikaci, která to dovolí jednoduše katalogizovat informace/díla/co­koliv a pak v nich například efektivně vyhledávat. O ničem takovém rozumném nevím. Každopádně ti nikdo nebrání (technicky), aby sis pro tebe zajímavé informace/data stahoval na své úložiště a později si tam s nimi hrál.

Nahoru Odpovědět
2.7.2018 22:16
2 + 2 = 5 for extremely large values of 2
Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!
Avatar
Peter Mlich
Člen
Avatar
Peter Mlich:10.7.2018 11:36

Obecne by se dal mozna pouzit cms (wordpress, joomla, drupal a stovky dalsich) nebo neco takoveho. S tim, ze si tam nastavis, ze guest nevidi stranky a az po prihlaseni. Pak ti to klidne muze bezet online. Prava porusis, az kdyz se k datum dostane dalsi osoba.
Vlastnik serveru je zodpovedny za to, co na nem ma a ukazuje svetu. At uz mu to tam da druha osoba nebo on sam. (Nevim, jak to resi zakon, ale takhle to vyplyva z logiky).

 
Nahoru Odpovědět
10.7.2018 11:36
Avatar
Peter Mlich
Člen
Avatar
Peter Mlich:11.7.2018 14:11

Ha, ted jsem narazil na tento editor. Take vypada celkem slusne. Ale asi nebude free, kdyz je to pod domenou .com, comercial
https://wordhtml.com/

 
Nahoru Odpovědět
11.7.2018 14:11
Avatar
Megami
Člen
Avatar
Megami:11.7.2018 20:39

Jojo, Je free :D

 
Nahoru Odpovědět
11.7.2018 20:39
Avatar
Peter Mlich
Člen
Avatar
Peter Mlich:13.7.2018 8:41

Ups, omyl, to melo jit do jineho forka, tam se ptal ne vizualni editory :) Jsem to narychlo hledal a dal vedle :)

 
Nahoru Odpovědět
13.7.2018 8:41
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 9 zpráv z 9.