Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se C# .NET. Zároveň využij akce až 50 % zdarma při nákupu e-learningu. Více informací:
Hledáme nové posily do ITnetwork týmu. Podívej se na volné pozice a přidej se do nejagilnější firmy na trhu - Více informací.
Slevovy týden 3/50

Diskuze: Nejde mi v html odkázat na další stránku

Aktivity
Avatar
Gabzz Blue
Člen
Avatar
Gabzz Blue:16.2.2020 13:09

Ahoj,
Dělám v html na takovém deníku pro jednu hru. Píšu to sice na mobilu, ale nevidím v tom problém až na jeden.
Různé HTML věci si googlim akorát mám takový problém. Když si stránku uložím jako html a dám tam odkaz, co má vést na druhou HTML stránku tak je problém.
Zápis:
<a href*="example­.html">
Odkaz
</a
>*
(Kdyby někomu nedošlo, hvězdičky jsou tam, aby se z toho neudělal odkaz :D)
Takhle píšu ten odkaz jenže... Buď to tu stránku nenajde a když zadám podrobnější cestu: (/storage/emu­lated/example­.html) tak to sice jde ale...
Když pak chci soubor sdílet (HTML stránky dám do složky, to do zipu a nahraji ke stažení)
Pak si uživatel někam tu složku uloží tudíž se k nim cesta změní, ale sama nepřepíše, takže se pak nemá šanci proklikat odkazy na další HTML stránky.
Je nějaký jiný způsob jak to zapsat, aby to fungovalo?
Zkoušela jsem relativní zápis nebo co a stejně to nešlo a já už jsem zoufalá a nevím co s tím.
Děkuji :)

 
Odpovědět
16.2.2020 13:09
Avatar
Milan Turyna
Tvůrce
Avatar
Milan Turyna:16.2.2020 14:14

Absolutně jsem tě nepochopil. Když máš takovouhle strukturu souborů:

  • složka
    • index.html
    • example.html

a když napíšeš odkaz který vede na example.html v index.html tak vše funguje. Funguje mi to jak bez serveru (file://) tak i na serveru. Koukni se do devtools a do konzole co ti to píše.

Nahoru Odpovědět
16.2.2020 14:14
Řeš pouze to, co dokážeš ovlivnit.
Avatar
Gabzz Blue
Člen
Avatar
Gabzz Blue:16.2.2020 15:07

Já nevím, zda to mám dobře napsané, ale v prohlížeči té aplikace, kde kód píšu, se to zobrazí, ale z google chromu už ne.
Viz přiložené screeny.

 
Nahoru Odpovědět
16.2.2020 15:07
Avatar
Jaroslav Smrž
Tvůrce
Avatar
Odpovídá na Gabzz Blue
Jaroslav Smrž:16.2.2020 16:03

Podle posledního screenu ti to hledá ve složce content. Nepoužívá ten editor nějaký svůj folder, ve kterém nemáš ten index.html?

Nahoru Odpovědět
16.2.2020 16:03
/* Life runs on code */
Avatar
Gabzz Blue
Člen
Avatar
Odpovídá na Jaroslav Smrž
Gabzz Blue:16.2.2020 16:22

Je to možné. Schválně jsem zapla pc, udělala toto v něm přes poznámkový blok, udělala složku, dala do zipu, poslala mailem na mobil a stejný problém.
Jak to tedy spravím?

 
Nahoru Odpovědět
16.2.2020 16:22
Avatar
Odpovídá na Jaroslav Smrž
Neaktivní uživatel:16.2.2020 16:36

Ten content:// není složka. Je to protokol, respektive vlastnost Androidu a jde o to, že se data sdílí mezi aplikacemi. V tomhle případě do Chrome z aplikace com.mobisystems... Hádám com.mobisystem­s.fileman, cože je aplikace File Commander mající oprávnění přístupu do lokálního úložiště. V dokumentaci Android je to nejspíš popsáno pod sekcí Content providers.

Podle mě nemá smysl se na to dívat a řešit to jako problém HTML. Spíš správce souborů zprosředkoval aplikaci chrome možnost otevřít jeden soubor a protože by neměl umožnit třeba nějakým skriptem vybrat lokální úložiště, nepovolí zavolat další soubor jinak než zase z oprávněné aplikace.

Nahoru Odpovědět
16.2.2020 16:36
Neaktivní uživatelský účet
Avatar
Jaroslav Smrž
Tvůrce
Avatar
Odpovídá na Neaktivní uživatel
Jaroslav Smrž:16.2.2020 16:38

To bude asi možná příčina, ale nevím. Nikdy jsem HTML na telefonu nezkoušel...

Nahoru Odpovědět
16.2.2020 16:38
/* Life runs on code */
Avatar
Odpovídá na Jaroslav Smrž
Neaktivní uživatel:16.2.2020 16:56

Já taky ne. Vycházím jen z nějaké lehčí praxe při vývoji pro Android. Chtělo by to zkušenějšího vývojáře, co by to případně potvrdil.

Napadá mě vyzkoušt zkopírovat z druhé aplikace url začínající file:/// a vložit ji přímo do adresního řádku Chrome. A dál s nápady mimo vývoje na webhostingu a testování proti HTTP bohužel protokolu končím.

Nahoru Odpovědět
16.2.2020 16:56
Neaktivní uživatelský účet
Avatar
Peter Mlich
Člen
Avatar
Peter Mlich:17.2.2020 8:09

Do hlavicky stranky je mozne pridat <base>.
Misto relativni url je mozne pouzit absolutni.

Podle obrazku to vypada, ze v jednom pripade pouzijes lokalni uloziste pro tu stranku a pak jinou, nove vytvorenou strankou mimo puvodni Save/SaveAs se pokousis s tim ulozistem pracovat. Tak to by mel prohlizec odmitnout na privilegia.
Jakoze mas otevrenou stranku. Das Ulozit webovou stranku v prohlizeci. A pak ji otviras jako offline-odkaz. Tam by melo vse asi fungkovat. Ale pokud vyrobis jinou stranku a budes chtit pouzit url z te druhe stranky, to by nemel dovolit. To by fungovalo, kdybys to ulozila nekam zvlast na ulozne misto. A nenechala to na prohlizec.
Ale mozna se pletu. Ja vetsinou ukladam stranku v prohlizeci Firefox ve windows a ukladam ji na plochu nebo do jine slozky na disky, kde mam veskera opravneni.

IE6 pouzival pro nektere stranky, aby fungoval javascript, bez nutnosti odklikavat upozorneni, tag komentar saved. Ale to je neco jineho. To asi v chromu nebude mit vliv.

<!-- saved from url=(0014)about:internet -->

Co to ma byt za aplikaci? K cemu? Neslo by treba soubory zakodovat na base64 (php nebo online) a pouzit javascript nebo url s base64?

<a href="data:text/plain;charset=utf-16;base64,OCY5JjomOyY8Jj4mPyY=">odkaz</a>

https://developer.mozilla.org/…and_decoding

btoa()
atob()
btoaUTF16(myString);
atobUTF16(sUTF16Base64);
 
Nahoru Odpovědět
17.2.2020 8:09
Avatar
Neaktivní uživatel:17.2.2020 12:30

Tak mi to nedalo a vyzkoušel jsem si svou myšlenku. Dva souborové manažery mi testovací html soubory opravdu otevírají v Chrome jako content://id_a­plikace/hash a odkazy procházet nelze. Při otevření do Firefoxu pro Android se to načetlo stejně, ale Firefox na to zareagoval redirectem na file:///, zažádal o oprávnění k úložišti a následně šlo odkazy bez problému procházet. Přimět k tomu Chrome se mi ale nepodařilo.

Nahoru Odpovědět
17.2.2020 12:30
Neaktivní uživatelský účet
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 11 zpráv z 11.