Aktuálně: Postihly zákazy tvou profesi? Poptávka po ajťácích prudce roste, využij slevové akce 80% výuky zdarma!
Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se Pythonu
Avatar
Jiří Gracias:3. května 20:50

Ahoj,

mám už nějaký ten pátek (a rok) maličký eshop (systém PrestaShop) a je nejvyšší čas (nebo už je klidně i pozdě) začít ho provozovat jako https:// s certifikátem SSL. Filozofie podnikání je taková, že prakticky na všechno používám free řešení (až na webhosting, ten je u Wedosu). Půjde to tak udělat i s certifikátem? Cíl je jasný: V adresním řádku má být zamčený zámeček a prohlížeč nesmí na zákazníka řvát, že je web "nebezpečný".

Zatím jsem našel věci, jako je např. Let's Encrypt nebo Cloudflare free. Pokud půjde pro moje účely použít bezplatný certifikát, který vybrat? Jeden z těchto dvou, nebo úplně jiný? Který vybrat třeba i s ohledem na to, že o tvorbě webu (a zavádění SSL) nic moc nevím...? Co to pak bude v praxi obnášet? Co jsem zběžně načítal, tak se snad musí certifikáty obnovovat, je to tak? Budou fungovat návody, co se dají vygooglit (pro Prestashop a pro Wedos)? To se tak blbě ptám, že ono to málokdy funguje jak je sepsaný v návodech a pak často strávím hodiny a hodiny, než věci rozchodím...

Mimochodem, i když tvorbě webu nerozumím, všechno si na eshopu do teď dělám sám (to free řešení beru vážně) a vždycky to nějak prošlo. Zuby nehty... Můj eshop, pro zajímavost: http://aesobchod.cz ( a brzy doufám https://aesobchod.cz ).

Díky za váš čas a ochotu.

 
Odpovědět
3. května 20:50
Avatar
Tomáš Maňhal:4. května 12:16

Nech si certifikát nasadit od poskytovatele hostingu. Zvláště pokud tomu nerozumíš a můžeš si tak sám víc ublížit, než polepšit. Nemusíš se starat o pravidelné obnovy a další údržbu. Více info najdeš třeba tady https://www.ssls.cz/

 
Nahoru Odpovědět
4. května 12:16
Avatar
Odpovídá na Jiří Gracias
Patrik Valkovič:5. května 15:10

Tady je přímo návod pro Wedos: https://kb.wedos.com/…webhostingu/. Je tam zmíněný i Prestashop a jak to nastavit. Neměla by to být práce na déle než půl hodiny.

Nahoru Odpovědět
5. května 15:10
Nikdy neumíme dost na to, abychom se nemohli něco nového naučit.
Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!
Avatar
Jiří Gracias:5. května 23:02

Ahoj pánové,

děkuju za vaše náměty a názory. Docela se toho bojím, ačkoli web jsem samozřejmě zálohoval. Přesto do toho půjdu, protože musím. Certifikát vezmu let's encrypt, ačkoli na tohle téma jste se nevyjádřili. A tak kdyby to byl špatný certifikát pro tenhle účel, beru to tak, že by jste se asi ozvali. Navíc jsem o tomhle free zabezpečení četl spoustu pozitivního.

Doufám, že je pravda, že to bude prácička jen na tu půlhodinku. Jestli se něco podělá a nebude fungovat jak má, tak potěš.

Jak s tím pohnu (úspěšně nebo neúspěšně), dám vědět.

Zatím!

 
Nahoru Odpovědět
5. května 23:02
Avatar
Jiří Gracias:7. května 4:41

Ahoj,

s potěšením oznamuju, že všechno proběhlo bez nejmenších problémů. Použil jsem automatiku Wedosu (rychlé nastavení, viz odkaz výše), takže stačilo pár kliknutí na webhostingu, pak nastavení v administraci eshopu a nakonec připsání přesměrování do .htaccess. U toho přesměrování jsem sice použil kód od Wedosu, ale přidal jsem tam ještě L, jak je tady: https://www.zserver.cz/…u-prestashop

Já jen doufám, že se ty změny nakonec opravdu projeví na návštěvnosti a konverzi pozitivně, že toho nebudu litovat...

Ještě, pokud by někdo měl čas a chuť odpovídat, chtěl jsem se zeptat: Jak moc důležitý je přepsání interních odkazů na moje stránky? Je jich docela dost, nechce se mě do toho, popravdě, tak se ptám, jestli by moc vadilo, když by jsem se na to vybodl...

Zdravím!

 
Nahoru Odpovědět
7. května 4:41
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 5 zpráv z 5.