IT rekvalifikace s garancí práce. Seniorní programátoři vydělávají až 160 000 Kč/měsíc a rekvalifikace je prvním krokem. Zjisti, jak na to!
Hledáme nové posily do ITnetwork týmu. Podívej se na volné pozice a přidej se do nejagilnější firmy na trhu - Více informací.
Avatar
pgarsky
Člen
Avatar
pgarsky:7.3.2018 7:39

Zdravím všechny,
když děláte webovou stránku pro někoho, předložíte mu naprogramovanou webovou stránku a vysvětlíte mu, kde a kam si má doplnit texty pro svou stránku, nebo naprogramujete např. v PHP nějaký program, který to udělá za ně, nebo si ty texty jednoduše necháte poslat a dáte je tam sami?
Děkuji za odpovědi.

Odpovědět
7.3.2018 7:39
Pokud ti něco jde těžko, znamená to, že jdeš tou správnou cestou...
Avatar
dez1nd
Člen
Avatar
Odpovídá na pgarsky
dez1nd:7.3.2018 7:43

To záleží na domluvě ne ? Jestli máš redakční systém, nebude problém ani jedno ani druhé.

 
Nahoru Odpovědět
7.3.2018 7:43
Avatar
Peter Mlich
Člen
Avatar
Peter Mlich:23.4.2018 15:22

Cms, redakcni system, Drupal, Wordpress, Joomla je php aplikace, kterou uz jenom obsluhujes. Pro jednoduchy web se da pouzit i cms doku wiki. A samozrejme si muzes udelat vlastni aplikacku, kam das jen text a obrazky a vygenerujes primo html, treba.
Existuji hostingy, kde mas cms wordpress uz predinstalovany. Snad je tam i mozna testovaci verze s prihlasenim na hosta / guest.

Problem jakekoliv editace od zakaznika je, ze si to vetsinou sam delat nechce, neumi nebo zapomene, pokud to nedela pravidelne. A obvykle ma nejaky shop, ktery chce propojit na web. Idealne, aby mel stejne zbozi jako v jeho ucetnim skladovem sw na disku. A idealne, aby to bylo hned v katalozich zbozi.cz a pod. :) To uz pak neni jednoduche a free variantu ti da malokdo. A malokdo ma i navod, jak konkretni sw propojit na tebou vybrany cms.

Redakcni systemy, ruzne kategorie, https://navody.c4.cz/…kcni-systemy

 
Nahoru Odpovědět
23.4.2018 15:22
Avatar
Petr Čech
Tvůrce
Avatar
Odpovídá na pgarsky
Petr Čech:23.4.2018 15:56

Já si u jednoduchých webů nechám většinu textů poslat předem a pokud to zákazník chce, udělám mu minimální administraci, kde si může měnit to, co řekne, že si chce měnit - třeba nějaký úvodní text, kontakty a pod., co se mohou měnit.
Když chce změnit něco, co je staticky, prostě ti napíše, co chce vyměnit a dá se to rychle vyměnit v kódu. Tam je potom třeba si dobře definovat, jak se tohle zpoplatní, jinak budeš trávit hodiny neplacené práce.

Pokud se použije hotové CMS, tohle odpadá a většinou to prostě necháš na zákazníkovi a vysvětlíš, kde se co nastavuje.

Nahoru Odpovědět
23.4.2018 15:56
the cake is a lie
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 4 zpráv z 4.