Aktuálně: Postihly zákazy tvou profesi? Poptávka po ajťácích prudce roste, využij slevové akce 80% výuky zdarma!
Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se Pythonu
Avatar
Jiří Richter:13.10.2019 18:22

Zdravím. Chceme se spolužákem (jsme na střední) spolu začít dělat webovky. Oba dva zatím máme zkušenosti jen se zakázkami od známých, a tak se chci zeptat: když chceme začít pracovat veřejně, co je potřeba zařídit z právní stránky? Děkuju

 
Odpovědět
13.10.2019 18:22
Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!
Avatar
Jaroslav Smrž
Redaktor
Avatar
Odpovídá na Jiří Richter
Jaroslav Smrž:13.10.2019 20:16

Určitě jako první je třeba si zařídit živnostenský list. Programování patří do oblasti volné živnosti, tak stačí dojít na úřad a založit si živnost + zaplatit tuším 1.000,- za výpis / registraci z živnostenského listu. Myslím, že ještě chtějí výpis z trestního rejstříku a to by mělo být vše.

Pokud bys chtěl s kamarádem založit s.r.o., tak to je o dost komplikovanější. Několikaměsíční běhání po úřadech atd. Opravdu hrůza. Další možností je koupit již hotové s.r.o., ale stojí to poměrně dost peněz a nemáš úplnou jistotu, jestli někde nejsou skryté dluhy z minulosti. Pak jsou ještě firmy, které za tebe vše vyběhají na úřadech, ale samozřejmě si za to účtují nemalé peníze.

Abych to shrnul, tak pro weby ti určitě stačí živnostenský list. U webů se totiž nejedná o žádné velké kontrakty, které by tě mohli dostat do problémů. U aplikací za statisíce je tomu už jinak a tam je dobré mít ochranu v podobě s.r.o.

Akceptované řešení
+20 Zkušeností
+1 bodů
Řešení problému
Nahoru Odpovědět
13.10.2019 20:16
/* Life runs on code */
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 2 zpráv z 2.