Diskuze: Úprava fotek pro web

HTML a CSS Webdesign Úprava fotek pro web American English version English version

Aktivity (1)
Avatar
tbartolen
Člen
Avatar
tbartolen:18.7.2015 14:54

Ahoj, tvořím si teď jednu jednoduchou single page, a narazil jsem na malý problém. Potřeboval bych upravit pár fotek, aby vypadali trošku, dát jim nějaký rámeček, vytvořit logo, a tak dál...ovšem nejsem žádný grafik a moc se v tomhle neorientuju...jak tohle řešíte vy? Existuje nějaký opravdu jednoduchý program klikni a udělej, který je idealně zadarmo? Koukal jsem na photoshop,ale z vrstev a hromady nástrojů jsem byl hodinu zmatenej, a neudělal jsem vůbec nic...=)

Odpovědět 18.7.2015 14:54
Navštiv www.fb.com/skkelticz
Avatar
tomasmanhal
Člen
Avatar
Odpovídá na tbartolen
tomasmanhal:18.7.2015 15:01

Když na to přijde, tak rámečky můžeš udělat borderem v CSS, to samé s logem, jde vykreslit s CSS, ale je to hodně složité pro začátečníka. Pokud budeš logo používat ve více velikostech tak doporučím Inkscape pro tvorbu vektorové grafiky (lze logo zvětšovat a zmenšovat bez ztráty kvality). Jinak Photoshop je asi nejvíce intuitivní, snadný na naučení. Gimp je složitý, ale dokáže defakto stejné věci jako Photoshop. Programům zdarma ve stylu "klikni a udělej", nevím teda co se tím přesně zamýšlí, ale předpokládám, že něco jako "bez práce jsou velký koláče", tomu se vyhni. Nauč se s Photoshopem, vyplatí se ti to a není to těžké. Nebo si nech někde vytvořit logo na zakázku od profíka.

Akceptované řešení
+20 Zkušeností
Řešení problému
Nahoru Odpovědět 18.7.2015 15:01
Kdyby nám dodali k životu zdrojový kód, vše by bylo jednodušší...
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 2 zpráv z 2.