Letní akce! Lákají tě IT školení C#, Javy a PHP v Brně? Přihlas se a napiš nám do zpráv kód "BRNO 500" pro slevu 500 Kč na libovolný brněnský kurz. Lze kombinovat se slevami uvedenými u školení i použít pro více kurzů. Akce končí 28.7.

article - Český HTML 5 manuál

HTML a CSS Manuál Layout article - Český HTML 5 manuál

Unicorn College ONEbit hosting Tento obsah je dostupný zdarma v rámci projektu IT lidem. Vydávání, hosting a aktualizace umožňují jeho sponzoři.

Samotný článek píšeme do tagu <article>. Ten může opět obsahovat <header> s nadpisem článku či jeho obrázkem, <section> se samotným obsahem a <footer> např. s informacemi o článku. To je samozřejmě velmi přínosné pro vyhledávače, jelikož nyní vědí, na jakou část webových stránek se zaměřit.

Ukázka použití

Ukažme si takový menší článek:

<article>
    <header>
        <h1>Krmivo DOG plus</h1>
    </header>
    <section>
        <p>DOG plus je speciální a kompletní krmimo pro aktivní psy všech plemen...
        zde by pokračoval obsah článku</p>
    </section>
    <footer>
        <p>Článek napsal Jan Novák.</p>
    </footer>
</article>

Výsledek:

Článek v tagu article v HTML 5

 

 

Manuál pro vás napsal IT Man
Avatar
Autor se primárně věnuje vývoji webových stránek v PHP a v JavaScriptu (knihovna jQuery). Napsal část manuálu HTML 5 a CSS 3, kde má celkem velký přehled. Jednoduše má v oblibě weby.
Miniatura
Všechny články v sekci
Layout - Český HTML 5 manuál
Aktivity (1)

 

 

Komentáře

Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zatím nikdo nevložil komentář - buď první!