Java týden První novoroční výprodej
Hledáš brigádu v IT, která bude 100 % home office a 100 % flexibilní? Pak napiš na: redakce [zavináč] itnetwork.cz pro více info!
80 % bodů zdarma díky akci Black Friday! Tento týden rovněž sleva na e-learning Java až 80 %

frameset - Český HTML 5 manuál

Unicorn College Tento obsah je dostupný zdarma v rámci projektu IT lidem.
Vydávání, hosting a aktualizace umožňují jeho sponzoři.

Tag <frameset> obsahoval soubor rámů. Do HTML stránky se vkládal místo tagu body a rámce tedy zaplňovaly celý obsah dokumentu. V každém rámci se zobrazovala samostatná HTML stránka. Pokud se rámec nezobrazil, zobrazil se obsah tagu <noframes>. Z HTML byly již odebrány.

Rámce

Naši partneři možná hledají právě tebe!

Rámce se používaly k zobrazování podstránek a z HTML byly odebrány ze dvou důvodů. Prvním je, že s nimi měly problémy vyhledávače (např. Google). Druhý důvod je vlastně příčina těchto problémů - s rámci se totiž nemůžeme dostat na určitou stránku pomocí URL adresy, celý web má jedno URL a navigace probíhá pomocí rámců. Pozici na webu nelze nijak zaznamenat, vždy se musíme k dané podstránce znovu proklikat.

Ukázka

Na daný rám musíme ještě použít tag <frame>. Jednoduché použití by mohlo vypadat nějak takto:

<frameset>
        <frame name="ITnetwork" src="http://www.itnetwork.cz" />
</frameset>

Výsledek:

Zastaralý HTML tag frameset

 

 

Manuál pro vás napsal Jan Lupčík
Avatar
Autor se primárně věnuje vývoji webových stránek a aplikacích v PHP (speciálně ve frameworku Laravel) a je jedním z vývojářů komunitního módu TruckersMP.
Všechny články v sekci
Zastaralé tagy - Český HTML 5 manuál
Aktivity (1)

 

 

Komentáře

Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zatím nikdo nevložil komentář - buď první!