Využij akce až 30 % zdarma při nákupu e-learningu. Více informací. Zároveň je tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se C# .NET
Hledáme nového kolegu do redakce - 100% home office, 100% flexibilní pracovní doba. Více informací.
discount week 30 halloween

Kritika webu http://arbys.wz.cz/stk/

Jak se ti líbí web?
4 hlasů
Přejít na web:
http://arbys.wz.cz/stk/

Při vložení tohoto webu do kritiky web získal od našeho robota následující hodnocení:

Kladných hodnocení: 7; Varování a poznámky: 6; Kritické chyby: 4.
Stránka obsahuje mnoho zbytečných chyb. Většinu nalezených chyb je možné jednoduše opravit. Pokud si s něčím nevíte rady, použijte Český neoficiální validátor HTML stránek

Aktivity
Avatar
Adam Petříček:30.3.2019 18:09

Ahoj, po cca roce a půl vás žádám o kritiku nové verze mého webu. Oproti minulé verzi se změnilo pouze pár věcí - web by nyní měl být plně respoznivní (minimálně jsem se o to snažil), upravil jsem trošku jeho vzhled a formátování textu, a přidal pár maličkostí - ovšem šablona zůstala stále stejná, protože jsem s ní spokojen. Na webu je také použit Bootstrap, a to hlavně kvůli responzivitě. Jinak ta šablona není nikde stažená, vytvořil jsem stránku celou sám.

Můžete ji porovnat s momentální verzí, a nebo s jejím předchůdcem z roku 2016 - za ten se opravdu stydím. :-D

Budu rád za všechny vaše postřehy.

 
Odpovědět
30.3.2019 18:09
Avatar
rotkopf
Člen
Avatar
rotkopf:31.3.2019 16:53

Určitě to vypadá lépe, ale:

 • srovnal bych fotky, zdá se mi, že jsou vyfocené nakřivo
 • udělal něco s pozadím, načítá se dlouho(pomohlo by snížit rozlišení nebo změnit formát)
 • carousel má jedno místo bez fotky
 • fotka v hlacičce se při menší šířce zvojí

Možná bych se zamyslel, jestli by nestálo za to, na mobilech zobrazovat jinou šablonu

 
Nahoru Odpovědět
31.3.2019 16:53
Avatar
Martin Krejčí:31.3.2019 20:03

Vypadá to dobře. Aby to vypadalo ještě líp, udělal bych tohle, doufám, že ti to pomůže:

 • nadpis "Úvod" bych neanimoval - ta animace se mi líbí, problém je, že vyvolává dojem, že je "klikací" - že má spustit nějakou akci, ale přitom to tak není. (Animace by ale mohla být třeba v navigačním menu)
 • dlaždice: (Informace, tel., email) - nadpis bych v každém případě zarovnal na úroveň těch ikon - od shora stejný margin jako ikony
 • ikony: Ikona u dlaždice "Aktuality" by mohla mít trochu více prostoru od textu. Symboly vozidel v sekci "Technická kontrola" a "Evidence vozidel" bych posunul mírně dolů tak, aby byl nahoře i dole stejný okraj.
 • text: "Uvedená doba prohlídky nezahrnuje č. d." bych posunul mírně dolů (ale zároveň ne moc, aby bylo vidět, že to patří k obsahu výše)
 • footer: - animace "blikáni" poutá pozornost pryč od informací důležitých pro zákazníka (dobře jsou ale animace použity v Kontaktu - chceme, aby uživatel firmu kontaktoval > dáme mu najevo, že tak může učinit jednoduše a pohodlně pouhým kliknutím na odkaz)
 • responzivita: Bylo by dobré, aby web reagoval i na změnu šířky okna Windows (pro uživatele, kteří třeba prohlížejí dvě okna vedle sebe a třeba si něco ze stránek opisují.) Když simuluju mobil v Chromu, funguje to, ale když jen změním šířku okna, změní se jen menu, ale dlaždice ne.
Editováno 31.3.2019 20:05
 
Nahoru Odpovědět
31.3.2019 20:03
Avatar
Odpovídá na Martin Krejčí
Martin Krejčí:31.3.2019 20:10

Pardon, kliknul jsem na "momentální verzi" v domnění, že je to ta nejnovější, takže to, co jsem napsal, už koukám neplatí :D

Editováno 31.3.2019 20:10
 
Nahoru Odpovědět
31.3.2019 20:10
Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!
Avatar
Peter Mlich
Člen
Avatar
Peter Mlich:1.4.2019 15:36

http://arbys.wz.cz/stkold/

 • na teto strance se mi treba libi zahlavi az po prvni silene preblikavajici fotku
 • samozrejme, to zahlavi ma spatne marginy, nekvalitni obrazek znacky, divne pismo (sklonene)

http://arbys.wz.cz/stk/

 • na teto strance se mi libi, ze pri rolovani zustava menu
 • boxy dole s rozklikem (ikdyz to pozadi je sede strasidelne)
 • box vpravo Pracovni doba vypada lekem hezky formatovana, az na tu silenou ikonu :) (podobne silene ikony jsou pak v menu Kontakt, ktere nemam odvahu komentovat)
 • nelibi: dole v paticce nesmis mit male pismena u dulezitych veci a to je zpracovani osb. udaju. Podle zakona by se to mozna melo jmenovat 'obchodni_podminky' a mel bys to mit viditelne, mozna v top menu. Ale ten zakon mozna doznal zmen, co jsem se jim zabyval posledne.
 • sluzby - to je strasne dlouhe, jestli by treba nesel udelat rozklik v podobe tlacitek

Celkove se mi nelibi barvy stranky a spoustu dalsich veci, jako divoka zmena pisma, velke, male, jeste vetsi, sikme, barevne, nebarevne, tucne. Ty jo, vas ve skole neucili nic o technickem pismu, dokumentaci, podoba dila, slohu, laboratorni protokoly ani nic dalsiho? Na ss se delaji treba ruzne referaty, lab. protokoly o mereni. Na VS bc/dipl. prac. S takovouhle divocinou by te vedouci prace ihned vyhodil, ani by se nesnazil to cist.

Cili, zbytecne to prehanis uplne se vsim.
Vyber si 3-4 druhy pisma a pouzivej prevazne nadpis+text, vyjimecne neco dalsiho.
Totez udelej s grafikou, tam si dovol treba do 6-10.
Ale tohle fakt nee.

Ja si ted hraju treba s touhle strankou. Aleduj jak pekne prehledne je zahlavi. Ten zbytek neres, to zatim nevim, co s tim. A jako negrafik spoleham na google, ze najdu neco zajimaveho.
https://mlich.zam.slu.cz/…tuality1.htm

 
Nahoru Odpovědět
1.4.2019 15:36
Avatar
Adam Petříček:2.4.2019 18:39

Díky za feedback, na některé věci určitě mrknu, ale k něčemu se ještě vyjádřím.

rotkopf:

 • srovnal bych fotky, zdá se mi, že jsou vyfocené nakřivo
 • carousel má jedno místo bez fotky

které přesně? fotky mi přijdou docela OK, a carousely mi všechny fungují

Peter Mlich:

 • nelibi: dole v paticce nesmis mit male pismena u dulezitych veci a to je zpracovani osb. udaju. Podle zakona by se to mozna melo jmenovat 'obchodni_podminky' a mel bys to mit viditelne, mozna v top menu. Ale ten zakon mozna doznal zmen, co jsem se jim zabyval posledne.

tohle popravdě nevidím, jako nějaký problém - je povinností to mít na stránce, nikoliv aby to na tebe řvalo po načtení stránky z headeru - kdo to potřebuje nutně vědět, tak si to tam najde

 • sluzby - to je strasne dlouhe, jestli by treba nesel udelat rozklik v podobe tlacitek

tak samozřejmě, všechno jde, ale na hlavní stránce mám prokliky k jednotlivým službám pro urychlení, takže se tam dá dostat hned z úvodu, bez scrollování - nechci to zas dělat zbytečně uživatelsky složité, aby ses musel proklikat přes 5 různých odkazů a tlačítek, než se dostaneš k informacím

 • Celkove se mi nelibi barvy stranky a spoustu dalsich veci, jako divoka zmena pisma, velke, male, jeste vetsi, sikme, barevne, nebarevne, tucne. Ty jo, vas ve skole neucili nic o technickem pismu, dokumentaci, podoba dila, slohu, laboratorni protokoly ani nic dalsiho? Na ss se delaji treba ruzne referaty, lab. protokoly o mereni. Na VS bc/dipl. prac. S takovouhle divocinou by te vedouci prace ihned vyhodil, ani by se nesnazil to cist.

jasně že mě ve škole tyhle všechny věci učili, ale tohle není žádný formální dokument, ani dopis - chtěl jsem udělat ty stránky responzivně (protože je rok 2019), a zároveň "moderně" vypadající - já např. mám rád tmavé pozadí, nebije to do očí a pohodlně se na to kouká, s tou zelenou mi to taky ladí dohromady, pěkně zvýrazní důležité nadpisy - tohle je tedy dost osobní pohled na věc, ty budeš předpokládám "stará škola", kde se stránky dělaly v 99% s bílým pozadím, s minimem barev a formátování - to se např. mně nelíbí, takže na tom se asi neshodneme - a asi to nechám tak, jak to je teď, každopádně díky za pohled

 • Cili, zbytecne to prehanis uplne se vsim. Vyber si 3-4 druhy pisma a pouzivej prevazne nadpis+text, vyjimecne neco dalsiho. Totez udelej s grafikou, tam si dovol treba do 6-10. Ale tohle fakt nee.

tak druh písma, pokud myslíš font, je na stránce pouze jeden (ten defaultní, boostrapácký, sans-serif), a pak jen jeden na patičku, ale ten je použit jen v 5 slovech na každé stránce, takže to neberu tak v potaz, ale pokusím se ubrat na barevném zvýraznění nějakých méně důležitých nadpisů, a používání tučného písma v textu

 • Ja si ted hraju treba s touhle strankou. Aleduj jak pekne prehledne je zahlavi. Ten zbytek neres, to zatim nevim, co s tim.

určitě je přehledné, zároveň velice jednoduché - ale tak to je i na mé stránce, nebo snad ne? přehledné je záhlaví, a hlavní stránka snad dost, alespoň podle mého názoru - minimálně to, co potřebuješ jako zákazník zjistit - tzn. hlavně pracovní doba, dané služby, a kontakt, najdeš hned po otevření stránky - koho zajímá podrobnější info, může si pročíst služby, nebo ceník

Editováno 2.4.2019 18:39
 
Nahoru Odpovědět
2.4.2019 18:39
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 7 zpráv z 7.