Hledáme nové posily do ITnetwork týmu. Podívej se na volné pozice a přidej se do nejagilnější firmy na trhu - Více informací.
Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se C a C++. Zároveň využij akce až 80 % zdarma při nákupu e-learningu - více informací.
c week

Kritika webu http://liteui.sycha.cz/

Jak se ti líbí web?
3 hlasů
Přejít na web:
http://liteui.sycha.cz/
Aktivity
Avatar
Jakub "Jacob" Sycha:15.4.2015 10:19

Zdravím kolegové, tak jsem si řekl, že projekt, na kterém teď dělám se konečně dostal do fáze, kdy bych se o něj mohl nějakým způsobem podělit se světem...

O co vlastně jde? Lite UI je OpenSource webový UI framework, na kterém dělám cca poslední měsíc. Je ve velice brzké fázi vývoje, ale i tak už má docela dost "funkcí", které se dají použít, i když k produkčnímu použití to ještě asi tak úplně není...

Web s dokumentací je hodně podobný tomu Bootstrapovskému. Tím se nijak netajím a na rovinu řeknu, že jsem se jím silně inspiroval, jednoduše proto, že se mi líbilo jeho rozložení. Kód je však 100% vlastní a z bootstrapu v něm nenajdete ani řádek.

Vzhledem k fázi, ve které se projekt nachází bych byl vděčný, kdyby jste ignorovali fakt, že web není responsivní a některé části můžou chybět. Uvítám však jakoukoliv inteligentní a konstruktivní kritiku. Pokud by jste se ke mě chtěli přidat a pracovat na projektu se mnou, tak mi napište PM ;)

Také zkuste prosím nehodnotit jen ten web samotný, ale i ten framework. Klidně se můžete podívat i do zdrojáku tady: http://github.com/lite-ui/liteui a zkritizovat i ty (jsou psané v SASSu)

(Validátorem jsem to prohnal a vím o těch 5ti chybách. Ty jsou způsobeny chybějícími alty u obrázků. Přidám je v další verzi...)

 
Odpovědět
15.4.2015 10:19
Avatar
smaley
Člen
Avatar
Odpovídá na Jakub "Jacob" Sycha
smaley:15.4.2015 11:34

Na web som ani tak nepozeral skor na framework vyzera to super i ked niektore farby sa podobaju bootstrap farbam ale to nevadi. Malicky detail co som si vsimol, ze mas styly typu red blue a pod. Na jednej strane sa takyto zapis nedporuca avsak ja som toho nazoru : je len na koderivi ake si zvoli nazvy stylov. Dalsi moj nazor je nemusi s nim nikto suhlasit, ale ja tvrdim "naco varit teplu vodu" to znamena ze naco robit nieco co uz niekto urobil. Mozno len z toho hladiska aby si sa ty posunul dopredu.

PS: dufam, ze ma za moje nazory neukamenujete

 
Nahoru Odpovědět
15.4.2015 11:34
Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!
Avatar
Odpovídá na Jakub "Jacob" Sycha
martinstejskal15:15.4.2015 12:23

ten web bych docela uvítal v českým jazyce, když máš doménu s .cz

 
Nahoru Odpovědět
15.4.2015 12:23
Avatar
Jakub "Jacob" Sycha:15.4.2015 13:29

@smaleyqo Ty barvy jsou schválně pojmenované takto, protože jsem se to snažil dělat co nejvíce sémantické (narozdíl od bootstrapovských, ze začátku dost nepochopitelných názvů jako danger, primary apod...) a dělám to proto, že ani jeden z existujících frameworků mi ůplně nevyhovuje...

@martinstejskal15 ta doména je jen dočasná a anglicky je to proto, že cílová skupina je rozmístěná po celém světě, proto je angličtina nejlepší volba... (jistě chápeš...)

Editováno 15.4.2015 13:30
 
Nahoru Odpovědět
15.4.2015 13:29
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 4 zpráv z 4.