IT rekvalifikace s garancí práce. Seniorní programátoři vydělávají až 160 000 Kč/měsíc a rekvalifikace je prvním krokem. Zjisti, jak na to!
Hledáme nové posily do ITnetwork týmu. Podívej se na volné pozice a přidej se do nejagilnější firmy na trhu - Více informací.

Kritika webu http://velkysenov.8u.cz/

Jak se ti líbí web?
1 hlasů
Přejít na web:
http://velkysenov.8u.cz/

Při vložení tohoto webu do kritiky web získal od našeho robota následující hodnocení:

Kladných hodnocení: 10; Varování a poznámky: 2; Kritické chyby: 2.
Stránka je velice dobře optimalizována dle nejnovějších webových technologií. Je rychlá a dobře dostupná pro většinu uživatelů. Jen tak dál!

Český neoficiální validátor HTML stránek

V předchozím kvízu, Online test znalostí HTML a CSS, jsme si ověřili nabyté zkušenosti z kurzu.

Aktivity
Avatar
Milan Turyna
Tvůrce
Avatar
Milan Turyna:16.1.2019 16:54

Ahoj, chtěl bych se zeptat na nějakou konstruktivní kritiku k tomuto webu. Web dělám pro tátu (první web který jsem dělal už jsem tu ukazoval) dělat za peníze pro někoho ještě nemůžu (je mi 11) takže mi zbývá pouze toto, no :D
Web se týká historie města Velký Šenov což z názvu už je viditelné..

Bohužel co se týká obrázků a jejich načítání a různých iframe, s tím nic udělat nemohu jelikož prostě ten obsah je na stránce důležitý, jinak bych ho tam nedával..

Co se týče vzhledu tak si myslím že to teda teda úplně nejmodernější typ webu, kde se velice často používají výrazné barvy, takže si myslím že to není tak hrozné, ale to už uvidím podle reakcí na tento web. Stejný web, pouze s jiným designem už existuje http://www.velkysenov.estranky.cz/ ale kvůli určitým problémům se tenhle web bude rušit a pouze bude fungovat jako přesměrování na nový web, i s modernějším designem (v rámci možností samozřejmě :D). Když se budeme bavit o responzivitě webu, tak web není responzivní, ale na všech zařízeních se dá obsah dobře zobrazit. Respektive jsem to udělal tak aby všude byla ta počítačová verze, ale aby byla zmenšená tak aby se to vešlo do mobilu, respektive jsem nepoužil meta tag na tu responzivitu, jelikož si na responzivní web moc netroufnu, jelikož ještě nemám takové zkušenosti s webdesignem jako třeba ostatní na tomhle forum.

Odpovědět
16.1.2019 16:54
Řeš pouze to, co dokážeš ovlivnit.
Avatar
Milan Turyna
Tvůrce
Avatar
Milan Turyna:16.1.2019 16:59

Obsah na webu není ještě celý přidán myslím si že když budeme počítat i fotoalbum z té starší stránky tak nejsem ani s obsahem u pulky ale design už je primárně dá se říci nastaven. Pozadí plochy bude každý měsíc po spuštění (officiálně a né pouze na zhodnocení) měnit, bude to náhodná fotka z města co někde vyfotíme.

Nahoru Odpovědět
16.1.2019 16:59
Řeš pouze to, co dokážeš ovlivnit.
Avatar
Neaktivní uživatel:22.1.2019 12:17

Proč nekoupíte normální doménu? mojeObec.cz (https://www.domena.cz/?…)
Máš schválně použité php? To si kódíš backend a frontend sám? V jedenácti letech bych ti doporučil spíše (teď mě možná někteří ukamenují) WP (wordpress). Vyhneš se kupě starostem. Můžeš tam použít šablony, které jsou zadarmo, ale i placené. Obě varianty jsou super, protože budou responzivní. na šablony bych ti doporučil https://www.templatemonster.com/cz/?…
Na stránce můžeš čerpat i něco málo kolem webdesignu, ale na to bych ti doporučoval spíše jiné stránky.
Optimalizaci stránky řeš minimálně na úrovni obrázků https://tinypng.com/ (ne jako img na pozadí co má 7M, to je hnus velebnosti :D )
Bojíš se responzivu? Tak se neboj a použij https://getbootstrap.com/ pro začátečníka super až budeš pokročilejší tak klidně můžeš začít používat flexbox nebo grid.

Pokud si chceš vystavět web kompletně sám tak dobře, ale hodně se zapotíš.
Fakt bych ti v 11 letech doporučoval WP. Pokud to dokážeš držet pod kontrolou, tak i WP umí být rychlý... Pokud se budete s tatou o stránky starat a dávat tam novinky, zakládat sekce, stránky a já nevím co všechno, tak opravdu zvol WP. Vypustil jsem nedávno jeden web, kde je portfolio (8 obrázků) + úvodní img + další nějaké obrázky a to vše mám na HP a když tam proženu https://developers.google.com/…ed/insights/ a přepnu na mobilní zařízení, tak dostanu 70/100. Samozřejmě to není vše jen o obrázcích... Ale víš jak...

Hodně štěstí v budoucích projektech. Pokud studuješ PHP z ItNetworku tak ti doporučím MVC architekturu. Suprově sepsaný tutoriál, kterému bych dal 10/10. Postavil jsem si na tom taky administraci abych si to vyzkoušel. Byl to malinko boj, ale dalo se to :D

Ps.: doufám, že nepoužíváš Pspad

Nahoru Odpovědět
22.1.2019 12:17
Neaktivní uživatelský účet
Avatar
Milan Turyna
Tvůrce
Avatar
Milan Turyna:22.1.2019 14:10

Co se týče IDE programu tak používám na webovky Codelobster PHP Edition, aplikace popřípadě přídavky do hry(třeba pluginy v minecraftu[buk­kitapi]) v Eclipse. Co se týče domény, nekoupíme doménu kvůli tomu že tato stránka se týká historie, normální stránka obce je http://www.velkysenov.cz/ a ano možná by jsme si mohli zařídit subdoménu třeba historie.velky­senov.cz ale potom by to vypadalo že to je spravováno městem, a to není pravda jelikož stránka je soukromá, respektive ji spravuje normální občan města.

PHP koncovku mám použit u všech stránek, kvůli tomu kdybych tam někdy chtěl přidat nějaký kod v PHP tak abych to nemusel přejmenovávat, samozřejmě už i na některých stránkách PHP kody mám, je to tam čistě dá se říct abych mohl použít více funkcí.

To si kódíš backend a frontend sám?

Ano, kódím si backend a frontend, sám teda, ano občas se stane že se pro nějakou radu zeptám ve skupině na fb, nebo třeba kouknu na w3schools nebo sem, a hledám na internetu, ale to si myslím že dělá každý, kdo si myslí že dokáže být efektivní a nemá problém se něco co neumí naučit, a nepoužívat pořád ty stejné věci, když by se tam něcho hodilo víc.

V jedenácti letech bych ti doporučil spíše (teď mě možná někteří ukamenují) WP (wordpress)

No, jako WP jsem měl už několikrát ale nechci ho používat chci se totiž naučit programovat nebo designovat pomocí CSS a prostě jednoduše být vývojář/develo­per/programátor a jak jinak se to naučím než zkoušením, praxí a odhodlanosti do něčeho jít, a učit se to dál a dál.

Optimalizaci stránky řeš minimálně na úrovni obrázků https://tinypng.com/ (ne jako img na pozadí co má 7M, to je hnus velebnosti :D )

Optimalizaci stránky (i obrázků) vyřeším hned jak budu mít čas.

Bojíš se responzivu? Tak se neboj a použij https://getbootstrap.com/ pro začátečníka super až budeš pokročilejší tak klidně můžeš začít používat flexbox nebo grid.

Twitch Boostrap už jsem používal, ale mě se líbí když je všechno podle mě, vím že to je celkem egoistická zpráva, ale nemám to líp jak napsat, ano vím že je to responzivní, že existuje boostrap studio ve kterém nemusíte vědět skoro nic o webdesignu a sestavíte si na tom kvalitní web co se týká frontendu, já jsem si sám boostrap studio kupoval, a boostrap nějakou dobu používal ale není to pro mě ono.. Respektive v té zprávě předtím sem ten text o responzivitě napsal špatně, ale respektive já se nebojím používat media-queries na responzivitu, vím jak to funguje, vím že existuje způsob mobile-first ale myslím si že když zrovna u této stránky zanechám zobrazení jako na PC neuškodí to ničemu, jelikož by se asi nikomu nelíbilo třeba rozklikávat hamburger menu kde by bylo potom 100 položek (i s fotoalbem zatím ale web není obsahově plně dodělán) a potom scrollovat a něco si rozkliknout co má další položky, a na mobilu asi ne. Ale když mě napadne nějaký dobrý nápad co by jsem mohl jít, přeměním web na responzivní. Zatím se mi jeví nechat ten meta tag nezapsaný.

Hodně štěstí v budoucích projektech. Pokud studuješ PHP z ItNetworku tak ti doporučím MVC architekturu. Suprově sepsaný tutoriál, kterému bych dal 10/10. Postavil jsem si na tom taky administraci abych si to vyzkoušel. Byl to malinko boj, ale dalo se to :D

No, zatím nestuduji PHP nikde, ale občas se tam mrknu, a třeba bych mohl začít se učit z tich tutoriálů normálně a sestrojit administraci.

Nahoru Odpovědět
22.1.2019 14:10
Řeš pouze to, co dokážeš ovlivnit.
Avatar
Neaktivní uživatel:22.1.2019 16:53

Ohledně IDE, bych ti doporučil https://www.jetbrains.com/
Ale věřím, že vyhazovat peníze do IDE se ti nechce a že to mnoho lidí je schopno udělat i ve free programech. Ale já si kupoval InteliJ a nedám na to dopustit... S tím co tam vše používám to prostě nemá chybu.
Ale takový PHP storm (používal jsme 2 roky) by ti mohl stačit. Je daleko levnější a je taky suprový. Ale co člověk, to jiný pohled na IDE :D. Každopádně, pokud budeš na sobě makat, tak si myslím, že se dostaneš daleko... I když ten věk ti popravdě moc nevěřím :D #sorryJako. Tak hodně štěstí v budoucích projektech a další web ať je responzivní :P

Nahoru Odpovědět
22.1.2019 16:53
Neaktivní uživatelský účet
Avatar
Milan Turyna
Tvůrce
Avatar
Milan Turyna:22.1.2019 19:13

Asi vyzkouším jeden ze zmiňovaných IDE každopádně děkuji za Váš názor na tento web, a doufám že příští web bude ještě lepší, a přeji i vám štestí v dalších projektech.

Nahoru Odpovědět
22.1.2019 19:13
Řeš pouze to, co dokážeš ovlivnit.
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 6 zpráv z 6.