Hledáme nového kolegu do redakce - 100% home office, 100% flexibilní pracovní doba. Více informací.
Využij akce až 80 % zdarma při nákupu e-learningu - více informací. Zároveň pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se Swift
discount week 80

Kritika webu https://katalog.mat-internet.eu

Jak se ti líbí web?
Ještě nikdo nehodnotil, buď první!
Přejít na web:
https://katalog.mat-internet.eu

Při vložení tohoto webu do kritiky web získal od našeho robota následující hodnocení:

Kladných hodnocení: 10; Varování a poznámky: 3; Kritické chyby: 1.
Stránka je velice dobře optimalizována dle nejnovějších webových technologií. Je rychlá a dobře dostupná pro většinu uživatelů. Jen tak dál!

Český neoficiální validátor HTML stránek

Aktivity
Avatar
Neaktivní uživatel:17.5.2018 21:36

Prosím upřímnou kritiku webu katalog.mat-internet.eu a berte prosím ohled na to že mi je jen 12 :)

Odpovědět
17.5.2018 21:36
Neaktivní uživatelský účet
Avatar
Lako
Člen
Avatar
Lako:17.5.2018 22:41

Co to jakože má být?

 
Nahoru Odpovědět
17.5.2018 22:41
Avatar
David Čápka
Tým ITnetwork
Avatar
Odpovídá na Neaktivní uživatel
David Čápka:17.5.2018 22:51

Jestli ti je 12, tak asi dobrý, já jsem neuměl ani to :P

Nahoru Odpovědět
17.5.2018 22:51
Jsem moc rád, že jsi na síti, a přeji ti top IT kariéru, ať jako zaměstnanec nebo podnikatel. Máš na to! :)
Avatar
David Hynek
Redaktor
Avatar
Odpovídá na Neaktivní uživatel
David Hynek:17.5.2018 23:05

Jsem nic nenasel a Zkuste...

Cekal jsem nejake info o matematice :-)

Nahoru Odpovědět
17.5.2018 23:05
Čím víc vím, tím víc věcí nevím.
Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!
Avatar
Odpovídá na Neaktivní uživatel
Martin Štěpánek :17.5.2018 23:10

Na to, že ti je 12, opravdu celkem dobrý. Ale určitě se nezastavuj u toho, ačkoliv ten projekt jako takový smysl nemá, tak není důvod se na něm nezlepšovat. Tzn. zkus si vzít nějakou stránku jako předlohu pro inspiraci, pokud to s designem moc neumíš a udělej ji podle ní ať se zlepšuješ v CSS.

Stejně tak zkus si napsat script, který bude procházet weby a sbírat na nich odkazy, které půjdou na další weby atd a ty budeš ukládat do své databáze, abys to měl automatizované a měl jsi v čem vyhledávat. Buď to můžeš udělat v nějakém jazyku, který by na to měl smysl (C, možná Python), ale klidně pokud se chceš zlepšovat v PHP, tak se to neboj v něm napsat. Sice to bude neefektivní, ale zase se zlepšíš v tom jazyce atd... :-)

Nahoru Odpovědět
17.5.2018 23:10
Všechno jde naprogramovat, chce to jen čas a chuť...
Avatar
Odpovídá na Martin Štěpánek
Neaktivní uživatel:18.5.2018 7:15

S tím scriptem nebude problém u zakázaných stránek souborem robots.txt? :)

Nahoru Odpovědět
18.5.2018 7:15
Neaktivní uživatelský účet
Avatar
nickname01
Člen
Avatar
Odpovídá na Neaktivní uživatel
nickname01:18.5.2018 15:28

Je to takové zvláštní, no. To nastavení se mi zdá nedodělané, když si tam chce člověk nastavit víc věcí, musí pořád dokola klikat, protože ho to pokaždé přesune zpět. Taky je celkem naprt, že se tam nezobrazují aktuálně nastavené věci. Též tam chybějí zpětné odkazy (nevím jestli se to tak nazývá, ale rozumíš tomu, že), takže se návštěvníci musí vracet pomocí šipky zpět. Né že by mi to vadilo, já jsem zviklý vracet se pomocí té šipky, ale je to takové divné. Problém nastává, když návštěvník otevře odkaz v nové záložce, a tu předešlou zavře. To se potom musí vracet v historii a podobné věci. Místo popisku "normální pozadí" v nastavení bych napsal něco jako "světle šedé (výchozí)", aby návštěvník věděl, co nastavuje. Také asi málo kdo rozpozná, že to emko nahoře znamená "Matěj Strnad", takže bych tam nastavil title na "Matěj Strnad", aby se to po přejetí zobrazilo. A proč to vadí, když to nikdo nepozná? No, protože se to takhle tváří jako logo katalogu, takže to vypadá jako odkaz na úvodní stránku - tak na to užiivatel klikne, a... dovede ho to na tvoje portfolio. Položka "Kód pro vložení" se mi také zdá divná, neintuitivní. Změnil bych popisek.
Na stránce "Přidat stránku do hledání" bych udělal ten příklad kompletní, tedy ne jenom protokol, ale to je jen takový detajl. A ještě - ty chceš vyhledávat i mezi stránkama s protokolem ftp? Jestli ne (což předpokládám), tak to tam napiš, aby si snížil počet návrhů na přídavek stránky a tím si ušetřil práci s kontrolováním. Nějakou tu kontrolu bych zautomatizoval, třeba ve všech url se bude nacházet tečka. Ušetříš tím práci a předejdeš tomu, aby uživatel musel, když něco napíše špatně, zadávat tu adresu znova. Ano, může si ji zkopírovat, ale nemusí mít tu stránku vždycky v záložkách nebo otevřenou v tabu. Ještě k tomu emku - si vezmi, že na to uživatel klikne, a začne zjišťovat, jak to souvisí s tim katalogem.

Ale jinak je to docela zajímavé, psát ten vyhledávací algoritmus musela být zábava - teda pokud to není něco typu "když stránka obsahuje znaky v pořadí, ve kterém je zadal uživatel, zobrazím ji ve výsledcích". Uff, to bylo psaní.

Editováno 18.5.2018 15:28
 
Nahoru Odpovědět
18.5.2018 15:28
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 7 zpráv z 7.