Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se Javy. A zároveň využij akce až 30 % zdarma při nákupu e-learningu - Více informací.
Hledáme koordinátorku kurzů a programátora, 100% home office, 100% flexibilní. Prozkoumej aktuální pozice
discount week 30 - hiring

Kritika webu jendaweb.hydas.cz

Jak se ti líbí web?
5 hlasů
Přejít na web:
http://jendaweb.hydas.cz

Při vložení tohoto webu do kritiky web získal od našeho robota následující hodnocení:

Kladných hodnocení: 8; Varování a poznámky: 3; Kritické chyby: 10.
Stránka je prakticky na hranici použitelnosti, je velice pomalá, načítá spoustu zbytečného obsahu a rozhodně by šla napsat mnohem lépe. Pokud si s něčím nevíte ra

Český neoficiální validátor HTML stránek

Aktivity
Avatar
Jan Hendrych
Člen
Avatar
Jan Hendrych:13.10.2015 14:01

Dobrý den, ahoj.

Prosím Vás o zhodnocení a kritiku svého osobního webu.

Protože nejsem designér a jen vývojář samouk, prosím o prozkoumání obou částí.

Mnohokrát děkujo za Váš čas.

Jenda

 
Odpovědět
13.10.2015 14:01
Avatar
Jakub "Jacob" Sycha:1.12.2015 9:34

Redakční systém jsi psal sám, nebo je to nějkaý OpenSource? Pokud je tvůj vlastní, mohl bys vytvořit nějaký dočasný účet s přístupem do Administrace?

K tomu designu, vzhledově není zrovna nejhezčí, podívej se na http://www.awwwards.com/ pro inspiraci. Web také není responzivní, to už je v dnešní době v podstatě nutností. Pokud se snažíš používat HTML5, tak by tagy měly být psány malými písmeny. Mezi class, = a "" se nepíše mezera. Stejně to funguje i s ostatními atributy. Někde ti rovnítka chybí úplně.

JavaScript by se měl v ideálním případě načítat až na konci stránky, těsně před zavíracím tagem body kvůli zrychlení načítání. Dej si také pozor na pořadí, knihovny (jako např. jQuery) by měly být načtené jako první.

 
Nahoru Odpovědět
1.12.2015 9:34
Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!
Avatar
Jan Hendrych
Člen
Avatar
Odpovídá na Jakub "Jacob" Sycha
Jan Hendrych:1.12.2015 19:23

Ahoj, díky za reakci.
Všechno jsem si navrhoval sám, včetně db vrstvy. Tou administrací máš na mysli zpřístupnit db? Já bohužel nevím, jak na to. Když mi poradíš, prokoušu se tím.

Moc díky za tipy a rady. Vím, že design není podle nejnovějších trendů, ale mým cílem nebylo vytvořit profesionální stránky (návštěvnost se počítá na desítky za týden). Chtěl bych něco, co by mě nějak charakterizovalo.

Co se týče úpravy tagů, tak na tom zapracuji, stejně jako na ostatních doporučeních.

Moc děkuji,
přeji hezký den.

Honza

 
Nahoru Odpovědět
1.12.2015 19:23
Avatar
Taskkill
Redaktor
Avatar
Odpovídá na Jan Hendrych
Taskkill:1.12.2015 21:38

Ten javascript az tak temne nevidim, vzdycky zduraznuju, ze je tu neco jako asynchronni nacitani scriptu ... takze kdyz pohledas pojmy jako deffer a async ve spojeni s tagem script jiste pochopis na co narazim... dle meho je nacitani scriptu na konci stranky neco jako zastarale pravidlo... Proste nesledujte slepe vsechno co se doporucuje, protoze to nekdo rekl ! ...neznamena to nutne ze je to pravda a ze neuposlechnouti splatite krvi :)

 
Nahoru Odpovědět
1.12.2015 21:38
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 4 zpráv z 4.