Nauč se s námi víc. Využij 50% bonus na e-learningové kurzy.
Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se Javy
Avatar
frendly
Člen
Avatar
frendly:28.7.2014 15:57

Ahoj,

Sme mladý team vo veku 18 rokov, ktorý sa už rok a pol pokúšame vybudovať browser hru, ktorá bude odlišná od tých ostatných. Začali sme s nulovými vedomosťami ohľadne programovania a grafiky a pomaly sme sa učili a stále sa učíme nové veci.

Takže predstavujem Vám našu hru League of Clans, ktorá je hlavne založená na teamovej spolupráci.
Projekt pozostáva z dvoch častí:

  1. Portál
  2. Hra

Portál - slúži ako malá sociálna sieť komunity s administrátormi, ktorý je prepojený z hrou. Portál nie je rozpracovaný je tam zatiaľ iba registrácia, prihlásenie a prepojenie herných svetov a registrácia ne herné svety. Ďalej tam bude wiki, fórum, novinky, chat atď.

Hra - Na výber máte z troch národov a to Križiaci, Saracéni a Vikingovia. Každý národ má vlastnú grafiku, vlastné herné prostredie, vlastné jednotky, vlastnú ekonomiku. Hra je teraz v štádiu vývoja, je hotová na cca 80% nie je tam pár doplnkov, ktoré ale nezasahujú do toho aby ste hru nemohli hrať.

Portál aj hra sú robené cez responzívny design. Portál je už na lepšej úrovni responzívneho designu ako hra, ale aj hra sa celá prerobí do detailov. Neskôr by sme chceli urobiť aplikáciu.

Takže chcel by som vedieť Váš názor na celý koncept, teda na portáli nemáte čo hodnotiť, ale dá sa to komplexne zhodnotiť.

 
Odpovědět
28.7.2014 15:57
Avatar
David Mlčoch
Redaktor
Avatar
David Mlčoch:28.7.2014 16:48

Mohu se zeptat, v jakém programu či v něčem jste tuto hru dělali? Jinak tato hra vypadá opravdu výborně. Jestliže nejste profesionálové, tak se klaním, protože toto je dílo profiků. Nic jiného nemůžu říct. Opravdu Good hra

 
Nahoru Odpovědět
28.7.2014 16:48
Avatar
frendly
Člen
Avatar
frendly:28.7.2014 17:07

Ďakujeme. Veľa ľudí sa pýta v čom je to napísané. Je to čisté PHP + AJAX pre plynulosť. Ja osobne ešte s tým nie som na 100% spokojný. Má to ešte svoje muchy, ale makáme aby to bolo čo najlepšie k dokonalosti :)

 
Nahoru Odpovědět
28.7.2014 17:07
Avatar
PiskotPiskotovic
Redaktor
Avatar
PiskotPiskotovic:29.7.2014 10:23

Já myslel, že se tam přehrává hudba ... ale ne, to jenom http://krat.si/DAu :D Chtělo by to hudbu ... Zkouším to, a je to fakt práce profíků ... Jestli to bude čímdál lepší, tak mi věř, že si to občas zahraju ;)

//EDIT: Chtělo by to tutoriál. Chvíli mi trvalo, než jsem se rozkoukal.

//EDIT2: Už vidím tutoriál. Najít mi ho trvalo dýl. To s tou diakritikou bych dal dolů, tlačítko na tutoriál nahoru ;)

Editováno 29.7.2014 10:24
Nahoru Odpovědět
29.7.2014 10:23
Error 404 - stránka motto.php nenalezena.
Avatar
Old Account
Člen
Avatar
Old Account:29.7.2014 10:52

Hra ma velmi peknu grafiku, ani hratelnost nie je zla (aj ked trochu neprehladna). Co mi tam asi najviac vadi je to miesanie jazykov - väcsina veci je v anglictine, ale tutorial v Slovencine ?

Nahoru Odpovědět
29.7.2014 10:52
"If you keep your eye on the profit, you’re going to skimp on the product. But if you focus on making really gre...
Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!
Avatar
PiskotPiskotovic
Redaktor
Avatar
PiskotPiskotovic:29.7.2014 14:22

Jinak válka měst, to může být originální, ale pokud se zde do kritiky přihlásí kdokoliv s hrou, většinou jde o ten samý typ :( Originální hra by mohla být třeba že by hráč vlastnil Zverimex/Obchod, kde by se hráči předháněli kdo tam má víc zvířat, lepší vybavení, ceny atd.

Nahoru Odpovědět
29.7.2014 14:22
Error 404 - stránka motto.php nenalezena.
Avatar
CSharp
Člen
Avatar
CSharp:29.7.2014 16:05

Pokusím se začít od začátku. Grafika je skvělá, té nejde co vytknout. Samozřejmě, mohlo by to být ještě o chlup lepší a viděl jsem už lépe graficky zpracované browserovky, ale jste amatéři takže bomba. Bohužel tímto můj výčet "dobrých věcí" končí..

Když jsem hru poprvé pustil, tak první myšlenka co mě napadla bylo. Kde už jsem to sakra viděl? A ano, stačilo se trošku zavrtat v paměti a hned jsem si tuto hru spojil s produkty od konkurence..

Dále ovládání je totálně neintuitivní, špatně se to ovládá i na desktopu a na mém mobilu to vůbec nefunguje. Nelze otevírat stránky do panelů, což beru jako velký mínus v podobných hrách. Dost často na něco kliknu a prostě se nic neděje až po čase se něco otevře, hlavně dost často chybí popisky atd.. Stránka je zcela závislá na javascriptu, ano uznávám v dnešní době je to standart, ale i kdyby bylo 1% lidí(nemám přesné čísla) co má JS permanentně vypnutý tak i to je dost.. Javascript by měl spíše doplňovat pocit, nikoliv zakládat funkčnost a nefunkčnost právě na tomto..

Rozhodně se na to nevykašlete, to by byla škoda, jen bych si od toho nesliboval něco velkého. Rozhodně bude úspěch když budete mít 100 aktivních hráčů..

PS: V dějinách lidstva jsou mnohem zajímavější etapy než starověk, popř. raný středověk, nechápu proč tito "amatérští" tvůrci online her nezkusí sáhnout po nějakém období, které ještě není tak profláklé. Ale ano uznávám je mnohem jednodušší recyklovat něco, co nějak funguje než zkusit něco nového :)

 
Nahoru Odpovědět
29.7.2014 16:05
Avatar
Odpovídá na CSharp
Vojtěch Pospíchal:29.7.2014 16:50

Postavit projekt závislý na JS není žádný problém. Zaprvé: Permanentně vypnutý JavaScript má ani ne ono jedno procento uživatelů internetu což je naprostá minorita a proto je zbytečné, si stěžovat práci kvůli pár lidem jedoucích na Windows XP IE6-. Nechápu kdo by měl v dnešní době vypnutý JS. Nejjednoduší je, při načtení stránky detekovat jestli má uživatel JS spuštěný a pokud ne, napsat mu ať si jej laskavě spustí, protože žije v 21.století.

 
Nahoru Odpovědět
29.7.2014 16:50
Avatar
frendly
Člen
Avatar
frendly:3.8.2014 1:21

Ďakujeme za ohlasy. Akurát sme nahodili novú verziu, ktorá obsahuje nový tutoriál (prehladnejší), nové menu a pár grafických vecí. Trošku sme aj zlepšili kompatibilnosť s mobilnými zariadeniami hlavne s Operou. Budeme radi za vaše pripomienky :)

 
Nahoru Odpovědět
3.8.2014 1:21
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 9 zpráv z 9.