Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se C# .NET. Zároveň využij také nabídku 50% zdarma na e-learningové kurzy.
C# week

Kritika webu sarka-art.blogspot.cz

Jak se ti líbí web?
3 hlasů
Přejít na web:
http://sarka-art.blogspot.cz
Aktivity
Avatar
Šaruš
Člen
Avatar
Šaruš:7.7.2015 12:42

Ahoj všem, chci se zeptat, jak se vám líbí můj blog? Myslím tím design i obsah.

Blogger má svojí šablonu, začala jsem na něm, takže jsem do ní sem tam lehce zasáhla, ale všude to nejde.
Uvažuju, že bych časem měla například nějaký magazín nebo stránky, ale zatím jsem to nechala tak, protože mě zase moc lidí nesleduje.

Hlavním obsahem stránek jsou zábavně podaná videa, nějaké moje fotky (když fotím, i když si ,,hraju na modelku") a články. Takže blog je dost o mě, ale chci ho koncipovat nějak tak, aby ho četlo víc lidí ...
Kromě toho, co tam je teď, chci přidat ještě recenze oblečení koupeného v zahraničí (to propaguju i přes Aukro, kde si to můžou lidi koupit). A dál bych ráda přidávala reálné rozhovory s (pro mě zajímavými) lidmi, psát o různých tabu apod. Nebudu sem psát detaily, ale dost často narážím na individua :-D
Časem bych ráda zavedla kategorii cestování.

Samozřejmě cokoliv z témat může být i video. Ale videa teprv nějak tak zkouším, musim ještě koupit světla, plátno apod. Ale každopádně by mě zajímal celkově váš názor, jak na design, tak obsah. Chtěla bych web mít jak pro ženy, tak muže, aby si tam každý našel něco.

 
Odpovědět
7.7.2015 12:42
Avatar
David Čápka
Tým ITnetwork
Avatar
Odpovídá na Šaruš
David Čápka:7.7.2015 12:58

Vzhledově je to působivé, většina tlačítek v navigaci mě ale odkáže pryč, na jiné weby. Smyslem blogu nebo osobních stránek vůbec je asi mít všechny ty věci u sebe na jednom místě. Literární tvorbu, fotoalbum a podobně si přeci můžeš na blog jednoduše vložit, takhle to je spíš rozcestník, což mi přijde pro uživatele nepohodlné když musí cestovat ze stránky na stránku.

Nahoru Odpovědět
7.7.2015 12:58
Jsem moc rád, že jsi na síti, a přeji ti top IT kariéru, ať jako zaměstnanec nebo podnikatel. Máš na to! :)
Avatar
Odpovídá na Šaruš
Tomáš Maňhal:7.7.2015 12:58

Prospěl by přesun na vlastní hosting s vlastní doménou, kde by nebyly limity pro úpravy designu. Počítadlo návštěv bych hodil někam dolů, aby nebylo na očích. Dnes už není v módě "honit si triko" počítadlem na úvodní stránce a ještě lépe, pokud to blog umožňuje, vyhodil bych ho a návštěvy si monitoroval v Google Analytics. Pak mám drobnou připomínku k pozadí s těmi mrtvými rybami :-D Text na něm zaniká, je to vidět na té anketě třeba, která je na tom pozadí opravdu špatně čitelná. Další výtka je k navigaci. Chybí mi menu, kde by byly třeba kategorie s články :-)

K obsahu. Přečetl jsem si dva články a nebudu lhát, líbí se mi styl jakým píšeš! Je vidět, že Tě baví psát, tvořit a nesnažíš se o přehnaně seriozní projev, ale je tam schovaná taková lehce bláznivá osoba :-) Články jsou fajn, nejsou přehnaně dlouhé, dobře se čtou, využíváš i video obsah (velké plus u blogů), docela mě pobavila ta dlouhá cesta k vážnému vztahu :-D Asi bude něco na tom, že ženy vidí svět daleko složitěji než muži :-D

Doporučuji přidávat obsah dál, svoje publikum najdeš a poté i prostor pro převedení na vlastní hosting a doménu. Pak líbivější design. Dveře do světa jsou dokořán :-)

 
Nahoru Odpovědět
7.7.2015 12:58
Avatar
alfonz
Člen
Avatar
alfonz:7.7.2015 13:03

Web je vcelku pěkný, jen používáš špatný font, který nepodporuje české znaky. Taky bych vypustil tabulku návštěv není to nejlepší dávat na stránku a pokud chceš vědět sledovanost doporučuju Google Analytics. A nejsem si jistej jesli tohle by mělo jít vydět na stránkách.

google-site-verification: google1b977fbed84f5b5e.html
Nahoru Odpovědět
7.7.2015 13:03
lmao
Avatar
Šaruš
Člen
Avatar
Šaruš:7.7.2015 13:31

Díky moc za připomínky! :)

Mohla bych teoreticky ty vrchní odkazy úplně zrušit a místo těch karet, co tam jsou, by mohly být Stránky, kam bych přidala třeba ty fotogalerie, hudební ,,vlákno", pak takové video vlákno a pak třeba vlákno s recenzemi zboží a prodejem.

Asi by se mi nejvíc líbilo vysouvací menu, ale to zrovna asi blogger neumožňuje... U těch stránek mi pak trochu vadí, že to umí jenom jeden odkaz na jednu stránku, případně se to chová jako příspěvek, takže se to tam asi nevleze :(

Ale každopádně děkuji za tipy, zkusím to nějak pořešit. Stejně u těch webovek jednou skončím, ale nechávám to na ,,lepší časy". Jinak toplist kdysi byl dole, ale pak jsem ho strčila za email, aby nezapadl. Asi tam vrátím rybičky. :-D

 
Nahoru Odpovědět
7.7.2015 13:31
Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!
Avatar
hanpari
Redaktor
Avatar
Odpovídá na Šaruš
hanpari:7.7.2015 13:55

Pokud nechceš mít poštu plnou spamu, nedávaj na stránky svůj email v textové podobě. Počítadlo návštěv je také zbytečné a kazí dojem. Obrázky na bílém pozadí působí podle mne rušivě. U fotek bych doporučil trochu víc práce se světlem a hlavně kompozicí. Nevadí ti tvrdé svělo, nevhodné pozadí, stín ve tváři, prázdná místa na fotce atd. Ale to jsou jen moje osobní postřehy :) Nevím, čím fotíš a ani do jaké míry ovládáš techniku. Špatně vyfocený snímek nezachrání ani photoshop, kterým bych na tvém místě šetřil, přinejmenším co se efektů týče :)

 
Nahoru Odpovědět
7.7.2015 13:55
Avatar
Šaruš
Člen
Avatar
Odpovídá na alfonz
Šaruš:7.7.2015 14:15

Díky, to verification jsem smazala.

 
Nahoru Odpovědět
7.7.2015 14:15
Avatar
Šaruš
Člen
Avatar
Odpovídá na hanpari
Šaruš:7.7.2015 14:25

Ahoj myslíš ten email - kvůli spamu od robotů nebo od návštěvníků? Zřídila jsem si na ty účely speciálního maila. Je problém v tom že bloggeru nefunguje formulář pro odesílání zpráv a pokud už, tak bych si všechno musela nechat posílat na svůj primární mail, což nechci.

Jj fotit začínám, vyfotila jsem toho zatím málo, každopádně jsem toho prostudovala o technických parametrech a focení celkem dost, typ foťáku jsem zmiňovala v jednom článku, kde jsem si stěžovala, že vůbec nefotím, ale hlavně nastavuju parametry :D Každopádně jsem od té doby ještě fotila a už jsem to nepublikovala, jinak si ty fotky vkládám i na weby pro hodnocení fotek a tak... Takže v pohodě, jinak photoshop mě baví :D Nicméně tehdy jsem ještě ani nefotila do raw, takže ani moc nebylo co upravovat :)

Ale to je asi už lehce off topic, nicméně díky i za takovou zpětnou vazbu :D

 
Nahoru Odpovědět
7.7.2015 14:25
Avatar
hanpari
Redaktor
Avatar
Odpovídá na Šaruš
hanpari:7.7.2015 15:56

1/ Pokud tam máš samostatný email, tak není co řešit. Myslím, že spam od návštěvníků tě asi trápit nebude.
2/ Co se týče designu, určitě si pořiď vlastní doménu (cca 100 Kč/rok) a najdi si levný hosting, jak už tady ostatně zaznělo. Jinak bude tvůj web vždycky nějaký kompromis. Na rozdíl od ostatního světa se u umělců schopnost dělat kompromis příliš neoceňuje. :)
3/ Focení. Z větší části mi nešlo o nastavení parametrů. Jediné, čeho bys mohla (a měla) parametry dosáhnout je menší hloubka ostrosti, aby ses vyhnula problémům s nevhodným pozadím. Spíš jsem si všiml, že fotíš v ostrém světle, takže máš tvrdé stíny. Ty se dají změkčit prosvětlit bleskem, pokud možno s něčím, co světlo blesku rozptýlí:
http://www.megapixel.cz/…vi-k-bleskum

Všiml jsem si, že se svými modelkami snažíš pracovat. Ale dřív než zmáčkneš spoušť bych ti doporučil zkontrolovat světlo, pozadí, postoj. Světlo a pozadí si vybereš předem, neměla bys kamarádky stavět takto:
http://pomerancik01.rajce.idnes.cz/…m_-_Marketa/#…. Každá bílá zeď by byla vhodnější :)

Mimochodem, člověk se v létě potí a proto vrhá prasátka. Měla bys holky přepudrovat :) a zvážit použití polarizačního filtru. Mně osobně se také hodně osvědčil přechodový filtr. Polarizační, přechodový a neutrální - jiné myslím na digitální fotografii neužiješ. Bez prvních dvou ti žádný Photoshop nepomůže.

 
Nahoru Odpovědět
7.7.2015 15:56
Avatar
Šaruš
Člen
Avatar
Odpovídá na hanpari
Šaruš:7.7.2015 17:50

Díky, budu se k tvému příspěvku vracet. Ještě jsem ti psala zprávu ohledně dalších fotek, tak když budeš mít čas na posouzení, klidně napiš, cením si toho

 
Nahoru Odpovědět
7.7.2015 17:50
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 10 zpráv z 10.