Kritika webu www.filimoda.cz

HTML a CSS Kritika webů - ukažte se! www.filimoda.cz American English version English version

Jak se ti líbí web?
3 hlasů
Přejít na web:
http://www.filimoda.cz
Aktivity (1)
Avatar
Fili Moda
Člen
Avatar
Fili Moda:13.4.2015 17:49

Ahoj,

spustil jsem nový eshop s dásmkou módou. Prosím o vaše názory. ( o malém množství zboží vím :-))

 
Odpovědět 13.4.2015 17:49
Avatar
Inoue Yūki
Redaktor
Avatar
Odpovídá na Fili Moda
Inoue Yūki:13.4.2015 18:35

Na začátek ti chci říct, že tvá práce vypadá lépe než práce ostatních členů ITnetworku, skromě hlásající do světa svá veledíla. Na žebříčku, podle kterého hodním je, bys dostal téměř plný počet bodů. Tím neříkám, že je tvá práce dokonalá, k chybám se hned dostanu. Chci tím spíše říct, že tvá práce má spoustu chyb, které začátečníkům moc předhazovat nechci, protože je jasné, že tyto chyby vyplývají z nedostatku zkušenností. Myslím ale, že jsi už nějaký ten design kreslil, posunu si tě tedy na žebříčku o stupeň výš; budeš mít přísnější hodnocení, neber si to zle. Ber to spíše jako pochvalu. :)

Začněme hlavní stránkou. Jako první na mě vybafne moderní hlavička a pár argumentů, proč nakupovat zrovna u vás. To je myslím v pořádku. Ihned jsem pochopil, o čem web je, barvy k sobě ladí a nebijí mě do očí. To byla kladná stránka. Tou zápornější jsou ikonky. Nevím, jestli je to jen mým klientem, ale vidím kolem nich obdelníčky, což není moc pěkné. V případě, že je vidím jen já, ti posílám v příloze obrázek. Písmo, které pluje vedle obrázku, se moc nehodí k ostatnímu obsahu. Spíše než ručně psané, bych volil nějaké obyčejné sans-serif. Je ovšem pravda, že jsem si toho všiml až na druhý pohled.

V seznamu argumentů jste zvolili barvu 0F00F0, přestože zbytek webu používá barvu 32CB00. Trochu to dráždí oči (nejen kvůli tomu, že ty barvy spolu nepříliš dobře koexistují, ale spíše kvůli samotnému odstínu 0F0).

Od nadpisu "filimoda.cz - Levné dámské oblečení" to začíná být hrůza. Myslím v kontextu rozvržení. Znáte pojem mezera (prázdný obsah, whitespace)? Je to element, díky němuž si uživatelovi oči odpočinou od čtení. Souvisí to také s hutností obsahu. Právě to se zde děje. Obsah je příliš hutný a mé oči neví, kam dřív skočit. Zvažte užití whitespace pod hlavním obrázkem. Zase ale pochválím užití onoho magického elementu pod tím vším. :)

Něco podobného se děje níže, v seznamu produktů. Mám pocit, že je zvýrazněné vše; vše má stejnou hodnotu a mé oči mají povinnost se dívat na všechny elementy stránky. Řekněte si, co je v tu chvíli pro uživatele nejdůležitější.

Abych přiznal barvu, zvážil bych vrátit se do Photoshopu část OBRÁZEK až po SEZNAM ZBOŽÍ kompletně překreslit. Přečtěte si něco o teorii webdesignu. Doporučuji témata mezery, důležitost a závislost prvků, kontrast.

Proč kontrast? K tomu se právě dostávám. Totiž k patičce. Mám pocit, že footer dělal úplně jiný člověk, než zbytek stránky. Je to tak? Asi ne, spíš si na ní jen nedal příliš záležet. Pozadí dejme tomu kontrastní je. Proč má ale barvu, kterou jste si nezvolili do palety? Nedoporučuji příliš vybíhat z palety, většinou to nedopadá dobře. Zvolte si dvě nebo tři barvy a ty používejte. Nadpisy jsou zvýrazněny small-caps, či co to má být. Dalo by se, v tomhle případě to ale nedělá ten efekt, který by měl. Zvažte alespoň zvětšení písma. Někdo by asi argumentoval s tím, že odkazy mají příšernou barvu. Ve skutečnosti se jedná o efekt, který způsobuje právě barva vybočující z palety. Zvolte na pozadí barvu z palety a odkazy nebudete muset nijak měnit. V kontaktech mám vedle samotných kontaktů také nějaké šmouhy. Asi to nebude jen mastnota na monitoru. Nešlo by to nějak zvýraznit? Ikonka TOP uživatele nezajímá. Tu určitě odstraňte. Odkaz CZIN.CZ je reklama? Ne moc dobrá. Alespoň nějaký text k tomu, když už to má někoho propagovat, proboha.

Patička má být posledním prvkem stránky. Když za ní dáte ještě řádeček s copyrajtem, působí to jako nepříliš důvěrihodná reklama z dále nejmenované En****. Proč ten řádek nezahrnete do patičky?

A hurá na shrnutí. Za prvé se chci omluvit za zdlouhavý sloh, který jste (když čtete tyto řádky) dočetl až sem. Myslím ale, že konstruktivní kritika je vždy lepší, než prázdá poklona či pochvala; i když samozřejmě potěší. Ve výsledku nevypadá web ani dobře, ani špatně. Vidím tu ale potenciál. Snažte se a někam to dotáhnete. :)

5/10 na žebříčku úrovně 2

S pozdravem, Inoue Yuki :)

Edit: přílohy nefungují, takže tu máš odkaz na obrázek, o kterém jsem se zmínil: http://postimg.org/…e/cyt5codll/

Editováno 13.4.2015 18:36
Nahoru Odpovědět  +2 13.4.2015 18:35
Avatar
Odpovídá na Inoue Yūki
Josef Kuchař (Pepa489):13.4.2015 20:26

Já ty ikonky vidím normálně :D

Nahoru Odpovědět 13.4.2015 20:26
2x piš, jednou debuguj
Avatar
Inoue Yūki
Redaktor
Avatar
Odpovídá na Josef Kuchař (Pepa489)
Inoue Yūki:13.4.2015 20:36

Vyzkoušel jsem to na Google Chrome a vypadá to, že tam to funguje normálně. To ale neznamená, že přizpůsobení na problémové prohlížeče (platformy atp.) není nutné.

Nahoru Odpovědět 13.4.2015 20:36
Avatar
Fili Moda
Člen
Avatar
Odpovídá na Inoue Yūki
Fili Moda:14.4.2015 11:26

Moc děkuji za názor a rady.

Zkusím na tom zapracovat.

F.

 
Nahoru Odpovědět 14.4.2015 11:26
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 5 zpráv z 5.