Kritika webu www.masaz-prerov.cz

HTML a CSS Kritika webů - ukažte se! www.masaz-prerov.cz American English version English version

Jak se ti líbí web?
3 hlasů
Přejít na web:
http://www.masaz-prerov.cz

Při vložení tohoto webu do kritiky web získal od našeho robota následující hodnocení:

Kladných hodnocení: 12; Varování a poznámky: 3; Kritické chyby: 2.
Stránka je velice dobře optimalizována dle nejnovějších webových technologií. Je rychlá a dobře dostupná pro většinu uživatelů. Jen tak dál!

Český neoficiální validátor HTML stránek

Aktivity (1)
Avatar
Roman Grigar
Člen
Avatar
Roman Grigar:17.6.2016 9:51

Ahooj! Prosím o hodnocení, výtky a další věci :). Webovou stránku jsem vytvářel celou sám hlavně kvůli převedení nějaké té teorie do praxe. Takovým hlavním požadavkem klientky bylo samozřejmě, aby její stránky vyskakovaly mezi prvními ve vyhledávači. Nečekaně :D. To se docela povedlo. Další nároky na mě neměla. Jediný podklad, co jsem dostal, tak byl ceník. Takže jsem si se vším musel poradit :D

Můžu se vás zároveň zeptat, kolik byste si naúčtovali za takovou práci? Opravdu vezměte v úvahu třeba i to, že texty, co jsou na stránce jsem vymýšlel sám. Prostě dostal jsem jen ceník a dělej jak chceš...

Díky moc!

 
Odpovědět 17.6.2016 9:51
Avatar
tomasmanhal
Člen
Avatar
tomasmanhal:17.6.2016 12:21

Nevypadá to zle. Jednoduché, vzdušné. Jen písmo je na můj vkus docela malé. Pozice ve vyhledávání jsou fajn, měl jsi to hodně jednoduché, protože se nejedná o příliš konkurenční prostředí v Přerově, není ani nijak zvlášť extra hledané, ale požadavek je splněn :-) Na můj vkus tam máš teda docela dost javascriptu. Opravdu to bez něj nešlo? Nebo minimálně sjednotit do větších souborů :-) Pod hlavičkou máš uvedenou nějakou novinku, ale je strašně špatně čitelná s tím průhledným pozadím.

A malá poznámka k těm odkazům v patičce. Zbytečně odvádíš linkjuice ven a nepřijímáš žádný. Dohodni se s těmi weby na vzájemné spolupráci a vyměňte si ty odkazy. Nevím v jakém jsou vztahu s klientkou, ale nejste odkazová charita přece :-)

Nahoru Odpovědět  +3 17.6.2016 12:21
Kdyby nám dodali k životu zdrojový kód, vše by bylo jednodušší...
Avatar
Roman Grigar
Člen
Avatar
Odpovídá na tomasmanhal
Roman Grigar:17.6.2016 20:10

Díky Tome! S tím JS máš pravdu, určitě by bylo rozumnější to sjednotit. Ta novinka... noo, ono stačilo, když to tam bude jen nenápadně podstrčené. Zkoušel jsem různé styly, ale tohle mi tam fakt sedlo nejvíc. Jinak to tam prostě rušilo :/ :D. Já tam ten odkaz vytvořil zejména jen proto, aby na tuto masáž byl link. Kdyby někdo vyhledával třeba Breussovu masáž v Přerově. Je to totiž méně častá masáž.

Jinak co se týče těch linků, tak ano... tohle jsem samozřejmě klientce říkal, ale očividně na to kašlou. To byl vlastně její druhý požadavek. Linky právě na tyto weby, tak to tam má :D

 
Nahoru Odpovědět 17.6.2016 20:10
Avatar
tomasmanhal
Člen
Avatar
Odpovídá na Roman Grigar
tomasmanhal:17.6.2016 20:20

To je druhá strana webdesignu. Při jednání s klientem bys neměl jen všechno dělat podle požadavků, ale v případech, kdy má klient mylnou představu, tak mu umět vysvětlit proč je to špatně a umět navrhnout lepší řešení tak, aby ho přijal. To se časem naučíš, jednání s klienty.

Nahoru Odpovědět 17.6.2016 20:20
Kdyby nám dodali k životu zdrojový kód, vše by bylo jednodušší...
Avatar
Roman Grigar
Člen
Avatar
Odpovídá na tomasmanhal
Roman Grigar:17.6.2016 20:31

Vysvětloval, neboj :). Jenomže klientka nejspíš viděla, že to funguje tak jak to je, proto to dál neřešila.V podstatě jsem dělal skoro zadarmo a té práce jsem si na tom užil docela dost. Nechci se v tom nějak dál vrtat, protože ta domluva nebyla moc ideální. Pokud klientka napíše, že něco potřebuje změnit, jistě ji to připomenu.

Házím to sem hlavně kvůli nějakému zhodnocení, abych se mohl poučit na další projekty :))

 
Nahoru Odpovědět 17.6.2016 20:31
Avatar
Odpovídá na Roman Grigar
Neaktivní uživatel:17.6.2016 23:16

Vzájemné odkazy v patičce jsou prý celkem sebevražda

Nahoru Odpovědět 17.6.2016 23:16
Neaktivní uživatelský účet
Avatar
tomasmanhal
Člen
Avatar
Odpovídá na Neaktivní uživatel
tomasmanhal:17.6.2016 23:36

Obecně to nevadí,když to není vyloženě odkazová farma v podobě desítek až stovek odkazů. Pokud spolu ty dva weby tematicky souvisí, tak je to jenom k prospěchu se navzájem prolinkovat.

Nahoru Odpovědět 17.6.2016 23:36
Kdyby nám dodali k životu zdrojový kód, vše by bylo jednodušší...
Avatar
David Hynek
Redaktor
Avatar
David Hynek:17.6.2016 23:51

Má osobní zkušenost je taková, že je-li odkaz v kontextu s obsahem stránky, tak je to naopak prospěšné. Třeba Google takovou stránku bere jako užitečnou. Jinak mi zůstává hlava stát nad způsobem jakým Google i Seznam řadí ve vyhledávačích, ale komu asi ne... :)

Nahoru Odpovědět 17.6.2016 23:51
Čím víc vím, tím víc věcí nevím.
Avatar
tomasmanhal
Člen
Avatar
Odpovídá na David Hynek
tomasmanhal:18.6.2016 0:07

Není to tak složité na pochopení :-) Spíš se třeba Seznamu často stane, že vydá update a všechno rozesere, stránky v SERPu skáčou jako jojo, takže zase nahodí zálohu a do pár hodin je to vše v normálu. Seznam už se primárně zaměřuje na marketing,takže Sklik. Taky z něj má dlouhodobě největší obrat. Google je jiná písnička. Jasně stanovená pravidla, tvrdé penalizace, vše funguje tak jak má, relativně. Takže se při dodržování určitých pravidel dá pomalu ale jistě šplhat organicky na vrchol :-)

Nahoru Odpovědět  +1 18.6.2016 0:07
Kdyby nám dodali k životu zdrojový kód, vše by bylo jednodušší...
Avatar
Odpovídá na tomasmanhal
Neaktivní uživatel:18.6.2016 0:20

Myslel jsem spíš patičky typu spřátelené weby. A podle mých zkušeností jsou v patičkách většinou odkazy na úplně tematicky jiné stránky :D

Nahoru Odpovědět 18.6.2016 0:20
Neaktivní uživatelský účet
Avatar
tomasmanhal
Člen
Avatar
Odpovídá na Neaktivní uživatel
tomasmanhal:18.6.2016 0:29

Taky z takových odkazů mají prd :-) Roboti ty odkazy a cesty kam vedou prochází a přiřazují jim hodnotu :-) Když má někdo patičku plnou odkazů, které nemají žádný přínos pro návštěvníka, tak se to dřív nebo později projeví na pozicích :-) Je to takový hloupý zvyk z doby,kdy to fungovalo :-) Ale kdo je chytrý, tak už si nechal podobné odkazy deaktivovat pro vlastní dobro :-) a kdo ne, tak si trhá vlasy a neví proč padá, dokud si nenajme specialistu, který mu to řekne :-)

Nahoru Odpovědět  +2 18.6.2016 0:29
Kdyby nám dodali k životu zdrojový kód, vše by bylo jednodušší...
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 11 zpráv z 11.