Přidej si svou IT školu do profilu a najdi spolužáky zde na síti :)

Kritika webu www.rekonstruktiva.onas.eu

HTML a CSS Kritika webů - ukažte se! www.rekonstruktiva.onas.eu American English version English version

Jak se ti líbí web?
Celkové hodnocení (5 hlasů):
3.43.43.43.43.4
Přejít na web:
http://www.rekonstruktiva.onas.eu
Aktivity (1)
Avatar
btjacker
Člen
Avatar
btjacker:9.1.2015 14:36

Zdravím,
prosil bych o hodnocení webu, který by měl v blízké době nahradit původní rekonstruktiva.cz . Je to můj první web (šablona pro getsimple) který jsem napsal. Dříve jsem jen upravoval dostupné šablony tak prosím i o nahlédnutí do kódu zda najdete nějaké vážnější pochybení. Web má pevný rozměr, na responzivní nemám ještě potřebnéznalosti a upřímě ani mobilní a responzivní weby jako uživatel nemusím.
Design není moc podle aktuálních trendů, ale pro firmu provádějící rekonstrukce památek se nějaký flat design ani nehodí. Stránky zatím obsahují pouze informace z původních stránek, takže kompletní ještě nejsou. Proto mi spíše jde o hodnocení šablony než obsahu.
Díky

Editováno 9.1.2015 14:37
 
Odpovědět 9.1.2015 14:36
Avatar
Samuel Illo
Redaktor
Avatar
Odpovídá na btjacker
Samuel Illo :9.1.2015 14:43

Dizajn je vcelku pekný ale má pár nedostatkov. Header a body k sebe nepasujú - majú odlišné štýly. Inak to nie zlé ak si to vymyslel sám a je to tvoj prvý web.
Dávam ☆☆☆

Nahoru Odpovědět 9.1.2015 14:43
www.samuelillo.com | www.github.com/lamka02sk
Avatar
Odpovídá na btjacker
Michal Šmahel:9.1.2015 17:28

Web je hezký a přehledný. Jen nevím, proč používáš absolutní odkazy na soubory umístěné na webu. Myslím, že to Google ani nemá rád a navíc každá menší změna v souborové struktuře znamená to celé přepsat, přechod na jinou doménu taktéž. Ještě mě nějak zarazila hlavička (dívám se na to přes app na telefonu, tudíž to může trochu zkreslovat), připadá mi, že se tam určité věci vyskytují dvakrát (například <meta> s atributem description=""). A pomalu se snaž přejít na nové tagy, bude to přehlednější. Jinak klobouk dolů, na první web nádhera. Dávám ****.

Nahoru Odpovědět 9.1.2015 17:28
Nejdůležitější je motivace, ovšem musí být doprovázena činy.
Avatar
Tonda Kozák
Člen
Avatar
Tonda Kozák:9.1.2015 20:48

Musel jsem se opravdu snažit, abych nějaký nedostatek našel, ale povedlo se. :-)

  1. Hlavička bývá klikací.
  2. Fotky v Referencích by mohly být kapánek větší, jinak nevím, zda slovo reference se tu úplně hodí.
  3. Ten „lightbox“ asi není tvé dílo, takže moje připomínka bude trochu mimo, ale působí nepřirozeně, že když procházím fotky dopředu i dozadu, vždy přijedou shora.
  4. Ach jo, zase ta Capcha. A je ti jasné, že když si budu chtít zkopírovat e-mailovou adresu - jako že budu, když ti budu chtít napsat, že se mi zkopíruje ten původní převrácený tvar?

Kód:

  1. Část hlavičky tam máš duplikovanou, na podstránkách chybí description.
  2. Z jakého důvodu tam máš:
<link rel="canonical" href="http://rekonstruktiva.onas.eu/kontakt/" />
  1. Proč máš u kontaktního formuláře:
autocomplete="off"

Jak ti ceskyDJ radí, abys pomalu přešel na moderní HTML 5 tagy, tak pomalu přejdi, ale ať ti to aspoň rok nebo dva trvá - nezískáš nic kromě toho, že ti to nebude fungovat ve starších IE.

 
Nahoru Odpovědět 9.1.2015 20:48
Avatar
Odpovídá na Tonda Kozák
Michal Šmahel:9.1.2015 22:39

Děkuji za souhlas. Myslel jsem to stejně. A tyto chyby jsem též zpozoroval a říkal si, proč to tam je. HTML 5 je opravdu jen o větší přehlednosti a o nepodpoře na straně IE. A tím převráceným písmem chtěl odrazit SPAMboty, ale běžným lidem opravdu uškodil. Až budu moct, dám ti palec nahoru, našel jsi mu toho dost a má z toho dobré ponaučení a znalosti navíc.

Nahoru Odpovědět 9.1.2015 22:39
Nejdůležitější je motivace, ovšem musí být doprovázena činy.
Avatar
btjacker
Člen
Avatar
btjacker:9.1.2015 23:05

Děkuji všem za vesměs pozitivní reakce.

To ceskyDJ: Absolutní adresy opravím. Minimálně jednou to přenášet stejně budu. Některé odkazy navigace a odkazy na soubory jsem vytvářel v integrovaném WYSIWYG editoru a ten vkládá absolutní cestu.
Některé metatagy generuje CMS a jiné jsem doplnil ručně, proto asi ta duplicita.
Na seznam HTML5 tagů jsem se díval ale od použití mě odradila asi zpětná "nekompatibilita" s IE.

To Tonda Kozák:
S hlavičkou máš asi pravdu. Také jsem zvyklí na ni klikat když se do struktury webu zamotám. Myslím že v tomto případě ale zas tak nutná není protože žádné další sub a sub sub menu zde nebude. Přesto ale dám na radu a opravím.
Pokud myslíš fotky, nikoli náhledy, tak to máš pravdu. Bohužel původní stránky vznikly v době vytáčeného spojení a vyšší rozlišení nemá nejspíš ani majitel firmy k dispozici.
Lightbox, slideshow ani jiné scripty nejsou moje. Přílet shora je ale poměrně rychlí a podle mne není nijak rušivý či divný :)
"canonical" asi opět generuje CMS. Musel jsem si dokonce vygooglit k čemu to je. Takže odstraním.
Autocomple off je asi výchozí hodnota u pluginu kontaktního formuláře. Nevšim jsem si, odstraním.
Obrácená emailová adresa mi přišla jako elegantní způsob skrytí před hloupými roboty ale důsledky mi nějak nedošly. Nechci ale používat obrázek protože jsem se snažil aby stránky byly bez obrázků použitelné. Vyzkouším tedy změnu kódování, nebo jinou podobnou metodu.
Nerozumím tomu povzdechu nad Captchou.:) Je snad příliš nečitelná, nebo je vhodnější použít otázku či novou reCaptchu? Musel bych ale upravit plugin formuláře a na to si s mými nulovými znalostmi PHP netroufnu.

Jinak to ale není můj první web ale asi pátý. Dříve jsem však stavěl na Joomle plus upravená šablona Artisteeru takže z toho vznikaly těžkopádné weby na robustním CMS přitom jen s několika odkazy v menu. Přečetl jsem si proto pár knížek o CSS, objevil geniálně jednoduchý GetSimple a pokusil se vytvořit jednoduchou šablonu na míru.

Ještě jednou dík. Alespoň mám motivaci k další práci.

 
Nahoru Odpovědět 9.1.2015 23:05
Avatar
Tonda Kozák
Člen
Avatar
Odpovídá na btjacker
Tonda Kozák:10.1.2015 6:41

K té Capche - opisování obrázků se řadí k té kategorii kontrol nejvyššího kalibru, které jsou zároveň pro uživatele nejotravnější. Jsi si jistý, že uživatel raději bude opisovat obrázek, aby ti odepsal, a že nepřejde jinam?

Většinou se to dělá obráceně - žádná kontrola, nebo mírná, kterou uživatel ani nepozná - vyplňování JavaScriptem skryté políčko, měření doby vyplňování formuláře... Až když to nefunguje, přistupuje se k tvrdším opatřením.

 
Nahoru Odpovědět 10.1.2015 6:41
Avatar
Tonda Kozák
Člen
Avatar
Tonda Kozák:10.1.2015 6:49

Popsáno, jak se bránit spamu a neobtěžovat uživatele: http://jecas.cz/spam

 
Nahoru Odpovědět 10.1.2015 6:49
Avatar
Honza Bittner
Šupák
Avatar
Odpovídá na btjacker
Honza Bittner:10.1.2015 8:58

Já bych využil ReCaptchu. Je to jednoduché.

Tady je i návod, jak na to
http://www.itnetwork.cz/…cha-tutorial

Nahoru Odpovědět 10.1.2015 8:58
Milovník Dartu. Student FIT ČVUT. Sleduj mě na https://twitter.com/tenhobi a ptej se na cokoli na https://github.com/...
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 9 zpráv z 9.