Přidej si svou IT školu do profilu a najdi spolužáky zde na síti :)

Kritika webu www.supastav.tode.cz

HTML a CSS Kritika webů - ukažte se! www.supastav.tode.cz American English version English version

Jak se ti líbí web?
Celkové hodnocení (4 hlasů):
3.253.253.253.253.25
Přejít na web:
http://www.supastav.tode.cz
Aktivity (1)
Avatar
k.ats
Člen
Avatar
k.ats:17.12.2014 19:53

Ahoj, po dlouhé době sem přidávám svůj nedokončený výtvor. Už na něm dělám cca půl roku a kvůli průtahům s potřebnými materiály práce na webu stojí. Od prázdnin jsem čekal na fotky pro fotogalerii, kterou jsem teď udělal, ale fotky nestojí za nic - to prosím nehodnoťte, ale lepší nemám.
Záložka ceník je prázdná, protože nemám podklady, víceméně veškerý text je zatím brán pouze jako výplň webu a počítám, že se bude do budoucna měnit. O to ale snad ani nejde.
Jde mi teď především o Baše názory na kostru webu, a mám pár dotazů na vylepšení.
1) Schovávací podmenu u fotogalerie se mi moc nelíbí a když odjedu myší doprava z podmenu, podmenu se neschová a stále je viditelné. Vím, že je to kvůli posunutí a neschová se dokud neodjedu myší za statickou pozici elementu li. Proto přemýšlím, jestli se to dá nějak spravit nebo to schovávací podmenu celé zruším a udělám jen fotogalerii takovou, že se klikne na odkyz menu fotogalerie (je funkční i teď).
2) Když jsem si četl pár článků na SEO, bylo tam uvedený, že metatag keywords už se nepoužívá. Já jsem tam narval celkem hodně slovních spojení, ještě než jsem články četl. Proto se ptám, můžu keywords klidně smazat a nepoužívat?
3) Až budou jednou stránky hotové (Snad někdy na začátku příštího roku), chci je dávat na levný placený hosting. Můžete mi doporučit který? Bude stačit Endora?

Zatím mě nic jiného nenapadá a spíš mě zajímá, jestli napadne něco někoho z vás :-) Za jakoukoliv kritiku budu rád. Žádný expert nejsem, tak nečekám žádnou chválu. Stránky mají sloužit pouze jako jednoduchá webová prezentace pro maličkou firmičku :-)

Děkuji všem.

 
Odpovědět  +2 17.12.2014 19:53
Avatar
Phyber
Člen
Avatar
Odpovídá na k.ats
Phyber:17.12.2014 21:07

Možná bych zrušil tu fixní pozici té fotky v menu nahoře a udělal to tak jako v návrhu 1) výše.

Nahoru Odpovědět 17.12.2014 21:07
Nic není nemožné
Avatar
Patrik Smělý
Tým ITnetwork
Avatar
Patrik Smělý:17.12.2014 21:26

Musím, uznat že je to dost hezké :), možná jen že to není plně respozivní.

Nahoru Odpovědět  +2 17.12.2014 21:26
PHP můj oblíbený jazyk......
Avatar
Michal Vašíček
Tým ITnetwork
Avatar
Michal Vašíček:17.12.2014 21:35

Skoro nulová responzivita, menu je u fotogalerie trochu chaotické a mě se jeví nesymetricky, možná zmenšit ten padding? Jinak vcelku fajn :)

//EDIT promiň, nečetl jsem úvodní příspěvek, takže fotogalerii nechávám být, a hosting bys mohl vyzkoušet http://websupport.cz - 1GB varianta by ti mohla stačit... 30CZK měsíčně není moc.

//EDIT2 http://validator.w3.org/unicorn/check?… - u Google Fonts používej buď @import v CSS nebo všechna & přepiš na &.

Editováno 17.12.2014 21:38
Nahoru Odpovědět  -6 17.12.2014 21:35
Příspěvek může obsahovat stopy arašídů, sarkasmu a sóji.
Avatar
Daniel Vítek
Tým ITnetwork
Avatar
Odpovídá na k.ats
Daniel Vítek:18.12.2014 8:36

Docela pěkný, v tom menu mi ale nesedí podtržení odkazů v posledním řádku. V záložce Kontakt bych smazal tu reklamu od endory pod tím formulářem - proti pravidlům by to být nemělo, protože reklama pořád zůstává v patičce a ten formulář není dostupný "samostatně". Btw. tu reklamu v patičce bych asi trochu nastyloval nebo ji přihodil do té patičky, ten bílej "řádek" na konci stránky vypadá divně.

 
Nahoru Odpovědět  +2 18.12.2014 8:36
Avatar
k.ats
Člen
Avatar
k.ats:18.12.2014 14:56

Děkuji za všechny Vaše reakce :-) Jak za kladné tak i záporné.

Ten validátor mě trošku překvapil, nečekal jsem, že tam bude tolik chyb, zvlášť u google fonts, tam to používám dle pravidel a stejně je to špatně. Nicméně to tak asi nechám, protože když jsem to přepsal z & na &., tak mi to nezměnilo písmena s diakrititkou na požadovaný font. Při použití @import mi zase po kliku na odkaz na chvilku zmodrali všechny odkazy.
Další chyba je element div vložený v elementu ul. Budiž, tohle je asi udělané prasácky, ale nevím jak jinak posunout to skryté menu - tímto způsobem jsem si jej posunul více doleva a jelikož mě to skryté menu dalo hodně moc práce i času a stále se mi nelíbí a je nedokonalé, čím dál více přemýšlím nad jeho zrušením.
Další validační problém je opakující se identifikátor ID - tohle bych mohl opravit až bude chvíli času :-)

Responzibilní je tento web jen částečně. Menu, resp. hlavička webu, se nedokáže přizbůsobit velikosti obrazovky, zbytek ale ano. Jeliko je tento web dělaný jako prezentace a není určený pro mobilní prohlížeče, nevidím to jako velkou chybu a příznám se, že nevím jak udělat responzibilní hlavičku :-)

Dále se dostávám k reklamám od Endory. Jelikož až nastane chvíle kdy budu mít web ve finální podobě a bude kompletní, chci ho přesunout na nějaký placený hosting bez reklam do domény prvního řádu. Ptal jsem se Vás i na nějaké levné doporučení a zatím mi jeden z Vás poradil websupport. Já ale stále přemýšlím nad endorou, o tom websupport slyším prvně. Každopádně tento problém s reklamami tudíž odpadne.

Ještě jednou děkuji všem, pokud by někoho ještě něco napadlo jak spravit nebo vyřešit některý z mých problému, viz body 1-3 v prvním příspěvku, budu rád za každou přípomínku. Děkuji moc za Vaši pomoc :-)

 
Nahoru Odpovědět 18.12.2014 14:56
Avatar
Tonda Kozák
Člen
Avatar
Tonda Kozák:18.12.2014 16:17

Chtěl jsem napsat, má web vlastní doménu 2. řádu, ty jdeš ale dál, ty budeš mít doménu prvního řádu. :-) (to je něco jako: .cz, .com, .net, .eu,...) Žádný problém, mít ji můžeš, i když je to šíleně drahé.

Texty nehodnotím, psal jsi cosi, že je to jen výplň.

  1. Nemyslím si, že by ta fixní hlavička měla nějakou přidanou hodnotu. Jen mi užírá z velikosti obrazovky.
  2. V zobrazování pouze dvou fotek najednou ve fotogalerii také nevidím žádný smysl.

Meta tag keywords je určitě již zbytečné používat, zaměř se spíše na toto:

  1. Stránky mají stejný title.
  2. Obsah tagu Description se zobrazuje u výsledků vyhledávání. Myslím, že toto není nejvhodnější popis pro stránku s kontakty: „SUPASTAV - Stavební a zednické práce - Blansko“

Dále:

  1. Nepodporuješ starší prohlížeče.
  2. Po stisku tlačítka odeslat ve formuláři, nemám žádnou zpětnou vazbu, že se něco děje. Po chvíli mi naskočí hláška, že Mám špatně vyplněný formulář. Nevím, co tam mám špatně.
  3. Hlášky ve formuláři jsou obecně málo výrazné.
  4. Proč obtěžuješ zákazníky takovou antispamovou ochranou?
  5. Chybí favicona.
 
Nahoru Odpovědět  +2 18.12.2014 16:17
Avatar
Roman3349
Člen
Avatar
Odpovídá na Tonda Kozák
Roman3349:18.12.2014 16:46

@Tonda Kozák
S těma doménama se pleteš.
Prvního řádu je cz.
Druhého řádu je neco.cz.
Třetího řádu je neco.neco.cz.
...

Editováno 18.12.2014 16:48
 
Nahoru Odpovědět  +1 18.12.2014 16:46
Avatar
k.ats
Člen
Avatar
k.ats:18.12.2014 17:13

Ano s doménama jsem se spletl já. Napsal jsem prvního řádu, ale samozřejmě jsem myslel např. www.supsatav.cz což je druhého řádu - pardon :-)

V té fotogalerii by mohli být i 3 fotky v karuselu, ale budou menší, já jsem schválně volil 2, aby byly větší. Není ale problém to udělat po třech, více už myslím nee. To by pak karusel ztrácel smysl a mohl bych tam fotky vyskládat všechny. a byl by to dlouhý štrůdl fotek :-)
Na ten title a description se zaměřím, k tomu jsem se ještě úplně tak nedostal, to dopiluji. Děkuji za upozornění.
Bohužel nemůžu vyzkoušet nikdeš starší prohlížeč, ale modernizer jsem tam kvůli nim dával, avšak nevím jestli je to funkční.
Uznávám, že formulář pro odeslání zprávy není dokonalý, ale myslím, že funguje celkem správně. Ale souhlasím s tím, že když nevyplním jméno nebo zadám špatně rok, neupozorní mě to co jsem konkrétně vyplnil špatně nebo co mi chybí. Bohužel ale php tolik neumím a formulář jsem přebral zde z itnetworks a nechám ho jak je.
Každopádně děkuji za kritiku a upozornění :-)

 
Nahoru Odpovědět 18.12.2014 17:13
Avatar
Tonda Kozák
Člen
Avatar
Odpovídá na k.ats
Tonda Kozák:18.12.2014 18:19

„a byl by to dlouhý štrůdl fotek“ - A to by vadilo, kdybych hned viděl všechny fotky a pak si případně zvětšil jen ty, které by mě zaujaly?
Ten kolotoč je možná efektní, ale když si chceš prohlédnout více fotek, tak je děsně nepraktický.

Pro Roman3349:
Nepletu, jen mi tam vypadlo slovíčko mít. Ta věta měla znít: Chtěl jsem napsat, že web má mít doménu ...
Pak to mám dovysvětlené v té závorce.
Ale uznávám, měl jsem si to po sobě lépe přečíst. Díky za upozornění. :-)

 
Nahoru Odpovědět  +2 18.12.2014 18:19
Avatar
k.ats
Člen
Avatar
Odpovídá na Tonda Kozák
k.ats:19.12.2014 16:43

Ještě jednou díky za upozornění a připomenutí se základním SEO - vůbec jsem se k tomu ještě nedostal, pouze jsem tam něco napsal, že to pak změním a už jsem se k tomu nedostal. Nyní jsem všude opravil description a title, tak snad to už bude v pořádku.
Po nějaké favicon se chci podívat až bude chvíle, snad nezapomenu, taktéž děkuji za připomínku.
S tou fotogalerií si mi nasadil brouka do hlavy. Ten karusel mi zabral taky něco času a celkem se mi i libí, ale na tom co píšeš něco bude. Sice bude štrůdl fotek, ale bude tam vše vidět. Popřemýšlím nad tím a zkusím vymyslet nějaký pěkný design těch náhledů konkrétních fotogalerií. Uvidím jak si to nakonec rozmyslím.

Děkuji moc za tvou přínosnou kritiku :-)

Editováno 19.12.2014 16:44
 
Nahoru Odpovědět 19.12.2014 16:43
Avatar
Jiří Gracík
Redaktor
Avatar
Odpovídá na k.ats
Jiří Gracík:19.12.2014 18:55

Podporu starších prohlížečů bych neřešil, jinak souhlasím ve všem s Tonda Kozák.

Nahoru Odpovědět 19.12.2014 18:55
Creating websites is awesome till you see the result in another browser ...
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 12 zpráv z 12.