Geek tričko zdarma Geek tričko zdarma
Hledáme grafika na pohodovou brigádu v Blenderu nebo programátora na hry v PyGame. Máš zájem? Napiš nám na redakce [zavináč] itnetwork.cz!
Tričko zdarma! Stačí před dobitím bodů použít kód TRIKO15. Více informací zde

Diskuze: SEO a právní aspekty

Aktivity (1)
Avatar
dvorak.ladislav:28. června 11:35

Možná můj dotaz na toto fórum nepatří, přesto doufám, že to bude číst někdo právně sečtělý, kdo poradí.
Děláme brandové videa pro Autopůjčovnu OneTwoGo, které pak naši klienti vidí přímo u vozu, který pronajímáme, video také sdílíme na sociálních sítích. Používáme fotky přímo od majitele autopůjčovny, dále fotky a videa z fotobanky (naprosto legální), a pak také fotky (videa) z webu výrobce automobilu. A tady bych chtěl poradit ohledně práva, respektive legálnosti použití takové fotografie.
Dám příklad, nedávno majitel autopůjčovny koupil nový vůz Audi A4, ve videu používáme fotky tohoto vozu ze stránek audi.cz, ve videu uvádíme jak logo Audi, tak odkaz na jejich web.

Příklad: Pokud kliknete v detailu vozu na VÍCE INFORMACÍ, ZOBRAZÍ SE VÁM VIDEO:
https://www.autopujcovnavpraze.cz/…ttro-automat

Můj dotaz - je takové použití fotek legální? Na rovinu sděluji, že mi to naprosto legální přišlo, vlastně Audi děláme reklamu, koupili jsme si od nich vůz, nevidím v tom zásadní právní problém, ale chci si to raději ověřit. Máte s tím někdo nějakou zkušenost? Myslíte, že je lepší kontaktovat přímo výrobce auta a vyžádat si od něho explicitní souhlas?

Díky.

 
Odpovědět 28. června 11:35
Avatar
Lukáš Křehula
Redaktor
Avatar
Odpovídá na dvorak.ladislav
Lukáš Křehula:28. června 15:14

Ahoj,
většinou se stačí podívat na stránky konkrétního výrobce a mrknout na podmínky užití. Konkrétně audi - https://www.audi.cz/podminky-uziti má v sekci Copyright uvedeno:

Jakékoli kopírování, šíření, ukládání, přenášení, zasílání a reprodukování resp. předávání obsahu bez písemného souhlasu AUDI AG je výslovně zakázáno

 
Nahoru Odpovědět  +1 28. června 15:14
Avatar
Odpovídá na Lukáš Křehula
dvorak.ladislav:28. června 15:37

Jasně, ale to tam přece má každý a myšleno je to především na to nelegální kopírování, kdy jejich fotky prezentuješ jako svoje. Zkusím jim napsat.

Díky.

 
Nahoru Odpovědět 28. června 15:37
Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!
Avatar
Martin Dráb
Redaktor
Avatar
Odpovídá na dvorak.ladislav
Martin Dráb:28. června 19:21

vlastně Audi děláme reklamu, koupili jsme si od nich vůz, nevidím v tom zásadní právní problém, ale chci si to raději ověřit.

Pokud nemáš jejich souhlas, tak ty materiály použít nemůžeš, řekl bych, že i v případě, že by v podmínkách neměli jejich kopírování a používání zakázáno. Pokud u díla není uvedena licence, výchozí licence je "vše zakázáno".

Teoreticky to, co ty považuješ za dobré pro autora, on může vnímat jinak.

Nahoru Odpovědět  +1 28. června 19:21
2 + 2 = 5 for extremely large values of 2
Avatar
Odpovídá na Martin Dráb
dvorak.ladislav:28. června 19:33

Ano, máte pravdu. Muj pohled byl naivní. Už jsem jim napsal a požádal o souhlas. Díky.

 
Nahoru Odpovědět 28. června 19:33
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 5 zpráv z 5.