Využij akce až 30 % zdarma při nákupu e-learningu. Více informací. Zároveň je tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se C# .NET
Hledáme nového kolegu do redakce - 100% home office, 100% flexibilní pracovní doba. Více informací.
Avatar
Lako
Člen
Avatar
Lako:14.4.2014 10:44

Ahoj.
Máte někdo reálné zkušenosti s programováním na Androidu i windowsphonu?
Říká se, že wp je takový vymazlenější, jak to všechno funguje pod .netem a jde k tomu použít visual studio...
Nerad bych šířil flame, prosím tedy, ať se k tomu erudovaně vyjádří ti, kteří k tomu skutečně mají co říct.

 
Odpovědět
14.4.2014 10:44
Avatar
Honza
Člen
Avatar
Honza:17.4.2014 10:22

Ahoj, zkoušel jsem dělat ve Visual Studiu aplikaci pro Windows Phone,pro iPhone v Xcode a teď blbnu s Eclipse pro Android a nedokážu říct v čem je vývoj nejrychlejší. Ono jde totiž o to v čem budeš dělat nejvíc. Například ze začátku mi nejrychleji šel vývoj ve Visual Studiu, protože jsem na něj zvyklý (dělám v něm web i windows app).Pak jsem ale nějaký čas pracoval s Xcode a zhruba po týdnu mi vývoj šel rychleji tam. Opravdu to záleží jen na zvyku a taky samozřejmě na tom, jaký programovací jazyk umíš...

Nahoru Odpovědět
17.4.2014 10:22
Snadnou cestou se daleko nedostanete, je tam velká tlačenice...
Avatar
Martin Gabriel
Redaktor
Avatar
Martin Gabriel:17.4.2014 12:11

Mně osobně zatím nejlíp šel vývoj pro Windows Phone. Ve Visual Studiu je toho spoustu připraveného a pokud děláš pod .NETem, tak tam není téměř nic nového. Navíc pro spuštění Hello World jsem potřeboval jen nainstalovat VS, zapnout VirtualMachine a bylo to. V Androidu už to bylo spousta googlení, nastavování, zmatku, než jsem se dopracoval k nějakému výsledku. U Xcode je to podobné jako Visual Studio, ačkoli si myslím, že má VS navrch.

Co Tě bude asi zajímat je otevřenost/uzav­řenost systémů. Jak píšeš, že WP je "vymazlenější", tak to je z důvodu jeho uzavřenosti. Ve WP nemáš takové možnosti jako v Javě (tím myslím, třeba přístup k periferiím, zasahování do systémů, atp), kdežto v Andoidu si "můžeš dělat co chceš". Výsledek toho si můžeš domyslet sám. :)

Výběr platformy bych asi směřoval podle toho, co chceš dělat.

Android má většinu českého mobilního trhu (odhadově pod 80%), zbytek si cca napůl dělí WP a iOS, ačkoli má WP navrch. S financemi je to pak takové, že uživatelé iOS jsou zvyklí platit za aplikace, u Andoidu většina stahuje/cracku­je/hledá free verze a u WP jiná cesta, než koupě na store není.

Každopádně jen chci dodat, že dobrou aplikaci si lidi rádi koupí, ale udělat boom je dneska těžké na všech třech platformách. :)

Nahoru Odpovědět
17.4.2014 12:11
"Be the change you want to see in the world" - Michael Scofield
Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!
Avatar
Odpovídá na Martin Gabriel
Michal Žůrek - misaz:17.4.2014 12:18

No udělat boom je asi nejjednodušší na Windows Phone, protože pro něj je zatím poměrně málo aplikací. Kvalitní aplikace vynikne. Faktem je že ne každý dokáže udělat kvalitní aplikaci.

 
Nahoru Odpovědět
17.4.2014 12:18
Avatar
Martin Gabriel
Redaktor
Avatar
Odpovídá na Michal Žůrek - misaz
Martin Gabriel:17.4.2014 16:34

No ono je to hodně relativní pojem. Ve WP je sice aplikací "nejméně", ale už je taky zaplněný spoustou hovadin a když člověk nehledá něco konkrétního, tak je docela haluz v tom "bordelu" narazit na neznámou-skvělou aplikaci. :)

Nahoru Odpovědět
17.4.2014 16:34
"Be the change you want to see in the world" - Michael Scofield
Avatar
Honza
Člen
Avatar
Honza:22.4.2014 13:58

Co se týká výdělku za aplikace, tak se mi nejvíc osvědčilo dělat aplikace zdarma s reklamním bannerem. Vydělá to o něco víc než placené aplikace. Faktem ale je, že srovnávám pouze iOS a Windows Phone, protože pro Android jsem ještě žádnou aplikaci do store nehodil.
A nemyslím si že Widows Phone a iOS mají srovnatelný podíl. Řekl bych že srovantelný podíl má Android a iOS. Windows jsou kdesi v pozadí. V Evropě a Asii převažuje android a USA, Kanadě, Austrálii převažuje iOS (když jsem byl v New Yorku, viděl jsem u lidí jednu Lumii a jinak to byl jeden iPhone vedle druhého). Ono tomu odpovídá i stahovatelnost mých aplikací. Když si vyjedu podrobný report, tak vidím že 97% stažení mám z USA a 3% jsou zbytek světa.

Nahoru Odpovědět
22.4.2014 13:58
Snadnou cestou se daleko nedostanete, je tam velká tlačenice...
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 6 zpráv z 6.