Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se Javy. A zároveň využij akce až 30 % zdarma při nákupu e-learningu - Více informací.
Hledáme koordinátorku kurzů a programátora, 100% home office, 100% flexibilní. Prozkoumej aktuální pozice
discount week 30 - hiring

Card dungeon

Tato hra není zaměřená na příběh, ale na štěstí a logiku. Na základě logických pravidel se v ní posouvají karty s hrdinou, nepřáteli a různými bonusy. Cílem hry je přežít co možná nejdéle.

Použitý software

Na tvorbu hry jsem použil crossplatform engin libGdx a Javu, ale mám v plánu ji vydat jen na Android. Mimochodem, toto je můj první projekt založený na libGdx, takže to bude výzva, držte mi palce ;-)

Pokrok

Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

(24.7.19) Zde se s vámi budu dělit o průběh vývoje, budu to tu postupně aktualizovat a přikládat screenshooty. Aktuálně pracuji na pohybu jednotlivých karet, a protože grafika není nic moc, tak ji mám v plánu do vydání demoverze předělat.

V aktuálním stavu mi vše funguje cca na 30% a grafika je mizerná, viz screen

Screen01

UPDATE (26.7.19)

Dokončil jsem mechaniku pohybu karet, karty se budou pohybovat následovně: Pokud se hráč pohne z řady / sloupce, karta za ním bude nahrazena kartou zespodu a karta zespodu bude nahrazena novou kartou. Tento princip se uplatňuje v každém směru a na každém poli kromě rohů. Když se hráč pohne z rohu, karta za ním bude nahrazena kartou ze středu a karta ze středu bude nahrazena kartou z konce. Karta z konce pak bude nahrazena novou kartou.

A na závěr jsem předělal grafiku, viz screen:

screen02

Soutěž

Projekt byl vytvořen do programátorské soutěže ITnetwork summer 2019.

Vyjádření poroty

Porotce Bodů Hodnocení

David Jančík
6 Card dungeon na mě působí velmi dobře, člověk přemýšlí, co má dělat, ale hru pak rychle pochopí i bez návodu a je vcelku chytlavá. Hra vypadá, že se generuje náhodně, takže občas je ze začátku spousta mečů a pak v průběhu hry nejsou žádné a někdy naopak. Člověk tedy nemůže promýšlet moc dopředu co bude dělat, protože neví, co se stane. Možná by to chtělo generovat tak, aby bylo možné hru vždy pokořit a udělat takový krok, aby hráč přežil. Teď mi přijde, že je to jen o náhodě. Očekával bych obchůdek, kde si budu za coiny moci koupit věci, co mi pomohou v dalším progressování, ale tlačítko v menu nefunguje.

Michal Čápka
8 Super nápad a chytlavá minihra. Oceňuji ručně kreslenou grafiku a hudbu. Trochu mi chyběly zvuky interakcí, např. když člověk zabije příšeru, vezme coin/brnění atd. Nechápu význam mincí, v menu tlačítko dolaru nic nedělá.

David Čápka
9 Parádně zvládnutá mobilní hra, chválím hudbu, škoda, že chybí zvukové efekty. Gameplay je až návykový, custom grafika, hezké animace, dobrý nápad, má to všechny předpoklady parádní hry. Bodík strhávám proto, že mi přijde, že ve hře po chvíli již nejde nic moc dělat, chtělo by to nějakou možnost dalšího progressu (typu kupování lepších zbraní za coiny).

Galerie

Hra byla vytvořena v roce 2019.

 

Stáhnout

Stažením následujícího souboru souhlasíš s licenčními podmínkami

Staženo 12x (20.99 MB)
Aplikace je včetně zdrojových kódů v jazyce Java

 

Všechny články v sekci
Zdrojákoviště Java - Android
Článek pro vás napsal Filip Burdiliak
Avatar
Uživatelské hodnocení:
Ještě nikdo nehodnotil, buď první!
Autor sa venuje android game developingu v LibGDX a programovaniu v jave.
Aktivity

 

 

Komentáře

Avatar
Filip Burdiliak
Redaktor
Avatar
Filip Burdiliak:1.1.2020 21:53

ďakujem za vaše pripomienky, hra je v tomto stave lebo som ju nestihol dokončiť, tak som ju odovzdal bez pár fíčurov ako je napr.: shop,level up zbraní,schopnosti a viac colectable charakterov na odomknutie a upgrade. ak ešte nájdem zdrojáky mám v pláne hru dokončiť a urobiť developing blog.

Odpovědět
1.1.2020 21:53
code => love => life
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 1 zpráv z 1.