dodání ihned! nové
Hledáme programátora do rostoucího týmu ITnetwork.cz, 100% home office, 100% flexibilní pracovní doba. Více informací
Black Friday je tu! Využij jedinečnou příležitost a získej až 80 % znalostí navíc zdarma! Více zde
BF

Diskuze: Android Studio - publikace na Google Play

Aktivity
Avatar
jenda
Člen
Avatar
jenda:5.2.2016 8:23

Nedaří se mi publikovat novou verzi programu na Google Play. Když dám Build APK, tak to po nahrání na Play hlásí, že soubor není v ZIP formátu a mám použít nástroje pro zip formát. Když se pokusím publikovat podepsané APK, tak mi Play zahlásí, že je použitý jiný certifikát, než předchozí verze (ano to je, protože předchozí verzi publikoval někdo jiný, kdo nyní nekomunikuje).

Neporadíte mi někdo, jak to mám publikovat, aby mi to GooglePlay přijal? Díky moc

Doplňující informace. Jde o slovníkovou aplikaci a já nejsem programátor - mám na starosti obsah slovníku. Doplnil jsem do slovníku nová slova a potřebuji aplikaci nahrát na store jako novou verzi, aby se to uživatelům aktualizovalo. Moje zkušenosti s Android Studiem jsou minimální.

 
Odpovědět
5.2.2016 8:23
Avatar
krabatom
Člen
Avatar
krabatom:5.2.2016 23:56

Máš dvě možnosti. Buď seženeš keystore včetně hesel od původního vývojáře nebo budeš muset vytvořit na Google Play novou aplikaci o které pak dáš vědět stávájícím uživatelům.

V dokumentaci je totiž napsáno toto:
Warning: Keep your keystore and private key in a safe and secure place, and ensure that you have secure backups of them. If you publish an app to Google Play and then lose the key with which you signed your app, you will not be able to publish any updates to your app, since you must always sign all versions of your app with the same key.

http://developer.android.com/…signing.html

 
Nahoru Odpovědět
5.2.2016 23:56
Avatar
krabatom
Člen
Avatar
Odpovídá na krabatom
krabatom:6.2.2016 0:17

Ještě mě napadlo, že jestli máš k dispozici zdrojové kódy, klíč včetně hesel je součástí a ty jen spouštíš špatnou build variantu. Musíš se přepnout na release verzi (aspoň tak bývá často pojmenována). Okno pro build varianty je po levé straně Android Studia, snad napoví obrázek http://www.ajaybadgujar.com/…variants.png

 
Nahoru Odpovědět
6.2.2016 0:17
Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!
Avatar

Člen
Avatar
Odpovídá na krabatom
:6.2.2016 4:52

Ne ne, to by si Play postěžoval, že jde o Debug a ne Release. Vypadá to, že opravdu nemá k dispozici keystore - aplikaci prostě nenahraje, když předchozí vývojář nekomunikuje. Příště použít pravidlo ZÁLOHOVAT, ZÁLOHOVAT, ZÁLOHOVAT. Já mám keystore v počítači, na ext. HDD, v iCloudu a Dropboxu. ;)

 
Nahoru Odpovědět
6.2.2016 4:52
Avatar
jenda
Člen
Avatar
Odpovídá na
jenda:6.2.2016 7:58

Díky za odpovědi. Měl bych mít kompletní projekt, jak mi ho programátor poslal. Je možné, že jsem si to "rozbil" tím, že jsem zkusil dát Make project apod.? Jak poznám, že mám projekt i s tím keystore? To je soubor s nějakou specifickou příponou? Třeba ho mám, jen o tom nevím.

 
Nahoru Odpovědět
6.2.2016 7:58
Avatar

Člen
Avatar
Odpovídá na jenda
:6.2.2016 8:39

Ano, přesně tak, keystore má příponu .keystore. :) Je potom ještě šifrován - je třeba znát heslo.

 
Nahoru Odpovědět
6.2.2016 8:39
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 6 zpráv z 6.