Vydělávej až 160.000 Kč měsíčně! Akreditované rekvalifikační kurzy s garancí práce od 0 Kč. Více informací.
Hledáme nové posily do ITnetwork týmu. Podívej se na volné pozice a přidej se do nejagilnější firmy na trhu - Více informací.

Diskuze: Android - WebView a fungování javascriptu i při spuštěné aplikaci v pozadí.

V předchozím kvízu, Online test znalostí Java, jsme si ověřili nabyté zkušenosti z kurzu.

Aktivity
Avatar
katrincsak
Člen
Avatar
katrincsak:12.11.2018 14:51

Zdravím,

vytvořil jsem pro klienta messenger, který funguje i na webu. Web odesílá dotazy a vrací nové zprávy. Požadavkem je aby aplikace fungovala za pomocí technologie WebView. Aplikace jen zobrazuje webovou stránku a stará se o zasílání notifikací včetně zvukové signalizace o přijetí zprávy. Na webu běží javascript, který spouští funkci přímo v .apk za pomocí funkce "addJavascrip­tInterface()". Tohle vše funguje do doby, než minimalizuji aplikaci. Jakmile obnovím aplikaci, tak mi přijde notifikace i zazní zvuk příchozí zprávy.

Jsem programátor spíše PHP a zjistit tohle vše mi zabralo mnoho hodin a když už jsem skoro na konci své práce, tak řeším tohle :/

Zkusil jsem: Mnoho věcí.

Chci docílit: Potřebuji, aby WebView aplikace běžela v minimalizovaném stavu stejně jako když aplikaci zrovna používám. Běží tam Javascript, který volá funkci v apk a ta vytváří notifikaci.

Nevím na co se zaměřit, zda stačí jen povolit nějaké permission, nebo jen provést nějaké nastavení, které řekne "funguj i na pozadí". Nebo zda je problém již u prvního spuštění "loadUrl()".

MainActivy.java
https://pastebin.com/efhnvHMD

Děkuji moc za jakékoliv pomoc, nebo aspoň dotazy, které mě posunou k řešení.

 
Odpovědět
12.11.2018 14:51
Avatar
Odpovídá na katrincsak
Matúš Olejník:12.11.2018 15:08

Ahoj riešenie z tejto stránky by ti nepomohlo?

Nahoru Odpovědět
12.11.2018 15:08
/* I am not sure why this works but it fixes the problem */
Avatar
katrincsak
Člen
Avatar
Odpovídá na Matúš Olejník
katrincsak:12.11.2018 15:34

Je to bohužel na starší verzi a je samozřejmě i dost možné, že zároveň dělám něco špatně. Co jsem i četl, tak mít spuštěné procesy v pozadí na WebView, tak je skutečně prý problém.

 
Nahoru Odpovědět
12.11.2018 15:34
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 3 zpráv z 3.