Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se Pythonu. Zároveň využij akce až 80 % zdarma při nákupu kreditů. Více informací:
Hledáme nové posily do ITnetwork týmu. Podívej se na volné pozice a přidej se do nejagilnější firmy na trhu - Více informací.
Avatar
Filip Hromádko:2.9.2016 17:55

Zdravím,

v Javě zkouším programovat už nějakou dobu, ale i tak mi přijde, že skoro nic neumím, ale měl bych dotaz, jde nějak udělat, aby po stisknutí klávesnice program zjistil, jestli je to klávesnice alfanumerická nebo třebas nějaké funkční tlačítko? Spíš mi jde, aby to reagovalo pouze na alfanumerické klávesy. V kódu jsou dvě TextArea, do jednoho píšu a ve druhém se vypisují kódy stisknutých kláves. Nic složitého, našel jsem i příkaz KeyEvent.VK_AL­PHANUMERIC, ale nějak nefunguje. Pokud dělám něco špatně, jakože dělám, tak prosím zachovejte chladnou hlavu. A pokud už nějaké téma obsahuje tento problém, tak prosím o odkaz, zkoušel jsem hledat i na jiných fórech, ale nenašel jsem, za případnou pomoc velice děkuji.

PS: Na obrázku je část kódu, který by měl zjišťovat právě jestli se jedná o alfanumerickou klávesu

Editováno 2.9.2016 17:57
Odpovědět
2.9.2016 17:55
Myšlení je dobrá vlastnost, ale za tu bolest to nestojí.
Avatar
Atrament
Supertvůrce
Avatar
Atrament:2.9.2016 19:56

VK_ALPHANUMERIC v KeyEvent není zkratka pro všechny alphanumerické klávesy, ale konstanta pro nějakou alphanumerickou funkční klávesu, ale jaká klávesa to je to nevím, na mojí klávesnici ji zřejmě nemám :) Musíš si vytáhnout z KeyEvent jaký znak má stisknutá klávesa a provést 'ruční' kontrolu nějak takto:

Character ch = e.getKeyChar();
if (Character.isAlphabetic(ch) || Character.isDigit(ch)) {
  System.out.println("Alfanumerická klávesa byla stisknuta");
}
Akceptované řešení
+20 Zkušeností
+2,50 Kč
Řešení problému
 
Nahoru Odpovědět
2.9.2016 19:56
Avatar
Odpovídá na Atrament
Filip Hromádko:3.9.2016 18:22

Díky moc, tohle je přesně ono, co jsem potřeboval :)

Nahoru Odpovědět
3.9.2016 18:22
Myšlení je dobrá vlastnost, ale za tu bolest to nestojí.
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 3 zpráv z 3.