dodání ihned! nové
Black Friday je tu! Využij jedinečnou příležitost a získej až 80 % znalostí navíc zdarma! Více zde
BF
Avatar
balaz.marek94:20.4.2016 18:02

Zdravím, vedel by mi niekto povedať, ako mám v Java EE vytvoriť triedu, ktorá by bežala stále na servery? Resp. je jedno, či na front-end niekto príde alebo nie, jeden servlet bude bežať stále, odkedy sa spustí server.
Zároveň sa chcel spýtať, či treba tento servlet nejak špeciálne niekde zavolať (keďže nie je závislý od front-end-u)... Za odpovede vopred ďakujem :)

 
Odpovědět
20.4.2016 18:02
Avatar
Jindřich Máca
Redaktor
Avatar
Odpovídá na balaz.marek94
Jindřich Máca:21.4.2016 8:41

Ahoj,
předem se omlouvám, ale jediná krátká odpověď, která mě napadá je: "That is not how this works, that is not how any of this works." A musím říct, že by mě docela zajímalo, na co takovou funkcionalitu vůbec potřebuješ, ale to teď asi pomineme.

Takže hezky popořadě. Velká část tvé otázky je nekompletní a z hlediska konceptu špatně:

odkedy sa spustí server

Jaký server máš na mysli? Glassfish, Wildfly, Apache Tomcat, Apache TomEE, Jetty nebo nějaký jiný? Už z tohoto a faktu, že aplikace by měla být nezávislá na tom, na jakém serveru běží, je jasné, že tohle je špatná cesta.

Druhá část otázky naráží na vytvoření nějaké třídy. To je zase úplně mimo místu, protože v Javě EE se nebavíme jen o "třídách", ale o celých servletech, beanách apod.

Takže se dostávám k poslední fázi tvé otázky, která se týká servletu. Když pomineme fakt, že nejdřív se ptáš na třídu a teď sem taháš servlet, je tohle nejlogičtější část Tvé otázky.

Takže, aby jsi neřekl, že jsem jen "žvanil", pokusím se Tě nasměrovat, řekněme tím správným směrem. Java EE je velice robustní a řekl bych i komplikovaný koncept. Takže, aby jsi se dobral toho, co chceš udělat, je potřeba mu dobře rozumět. Začal bych tedy tím, že si nastuduji životní cyklus servletů - http://docs.oracle.com/…c/bnafi.html, případně již zmíněných beanů - http://docs.oracle.com/…c/giplj.html. :)

Závěrem dodám, že Tě rozhodně nechci odradit od programování, či Java EE, právě naopak. Chci Tě dotlačit k tomu, aby jsi do toho pronikl více do hloubky a byl jsi pak schopen sám najít odpověď na svoji otázku, případně si uvědomit, proč to nedává smysl...

 
Nahoru Odpovědět
21.4.2016 8:41
Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!
Avatar
Petr Kunčar
Redaktor
Avatar
Petr Kunčar:21.4.2016 10:26

Souhlasim s Jindrou. Tva otazka ma hodne nekonkretnich a tezko srozumitelna.

Mozna ti ale pomuze tento odkaz:
http://www.mkyong.com/…-deploy-run/

Stranky Mkyong(a) doporucuji, docela dost jsem se zde naucil :-)

 
Nahoru Odpovědět
21.4.2016 10:26
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 3 zpráv z 3.