Avatar
Sub zero z mortal combat :9.4.2016 12:40

Chtěl bych s bráchou vytvořit program do práce na sledování počítačů v síti (ping zda jsou zapojeny, po pracovní době, vypínat atd.....navíc by to nebyl skript ale kompletní program s GUI) Chceme to zkusit v Javě , ale hned ze začátku mám starost jak by ten program vlastně mohl běžet ve windows, bez IDE . Když vytvořím v Netbeans takový kompletní program , co všechno je potřeba pak znát a udělat abych byl schopný ho spustit na firemním počítači ? Je to vůbec realizovatelné ?

 
Odpovědět 9.4.2016 12:40
Avatar
pocitac770
Redaktor
Avatar
pocitac770:9.4.2016 12:57

Ve složce projektu (přesněji ve složce dist, která se vytvoří po "buildu") máš zkompilovaný program (.jar soubor), který v případě okenní aplikace stačí jenom rozkliknout, v případě konzolové ho musíš spustit z konzole (z té samé složky, ve které je program) příkazem

java -jar NazevProgramu.jar
Editováno 9.4.2016 12:57
 
Nahoru Odpovědět  +1 9.4.2016 12:57
Avatar
Odpovídá na pocitac770
Sub zero z mortal combat :9.4.2016 13:50

Jo to máš pravdu , build už sme zkoušeli , nevím proč už poprvé se vytvořil jak říkáš spustitelný soubor v příslušném adresáři, ale když sem ho poklikal tak se spustil jen skript na shut down :D a vypl mi počítač (resp se o to pokusil) ...nenaskočilo vůbec gui programu , když sem to na tvoji radu opět zkusil....přes­těhoval jsem projekt jinam a dal "clean a build" tak už se spustilo vše tak jak má. Ještě mi pověz co je třeba mít na tom firemním počítači aby to windows přečetly a běželo to tak jak má ? v článku jsem se dočetl že Java je jazyk s virtuálním strojem , proto asi někteří mluví o tom že je pomalejší protože je tam více mezistupňů. Takže na počítači musí být JVM ? My v práci máme nějaké java moduly v prohlížeči...pro­tože některé programy potřebují javu...tím pádem by mohl fungovat i program napsaný kompletně v javě .....ale to je jen nějaký plug in v prohlížeči, pořád nevím zda ty naše kompy dokáží přechroustat kompletní java program , no nejjednodušší bude vzít ten jednoduchý testovací do práce a vyzkoušet to...bohužel mě ta otázka napadla zrovna o víkendu :D tak co myslíš ?

 
Nahoru Odpovědět 9.4.2016 13:50
Avatar
Sub zero z mortal combat :9.4.2016 14:04

ještě jedna věc...když už to bude plnohodnotný program se vším co chceme aby uměl...bude poměrně komplexní....to bude pořád kompilovat do jednoho velkého souboru ? nějak si to nedokážu představit...­..například chceme vymyslet že bude na určitém místě přistupovat do nějaké databáze s Ip adresami a podle té databáze sledovat příslušné počítače .....zatím to má 39kb ale to je jen takový hokus pokus s pár tlačítky....pořád mám obavy z budoucnosti programu :D až to bude monstrum...no hádám ale že v té době už budu o něco moudřejší....

 
Nahoru Odpovědět 9.4.2016 14:04
Avatar
pocitac770
Redaktor
Avatar
Odpovídá na Sub zero z mortal combat
pocitac770:9.4.2016 17:37

Ono obecně program je docela malá věc, většinou to, co zabírá hromadu místa jsou resourcy (textury, zvuky apod). Takže pokud nejde o design, tak by to nějaké obrovské být nemuselo.
A ano, když chceš něco javoského pustit, tak musíš mít alespoň JRE, pokud máte plugin v prohlížeči, tak by jste měli mít i JRE (nevím, jestli jde získat samotný plugin, spíš se mi to zdá jako nesmysl)

Editováno 9.4.2016 17:38
Akceptované řešení
+20 Zkušeností
+1 bodů
Řešení problému
 
Nahoru Odpovědět 9.4.2016 17:37
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 5 zpráv z 5.