Pouze tento týden sleva až 80% na e-learning týkající se Kotlinu. Zároveň využij akci až 30 % zdarma při nákupu e-learningu - Více informací.
Hledáme nové posily do ITnetwork týmu. Podívej se na volné pozice a přidej se do nejagilnější firmy na trhu - Více informací.
kotlin week
Avatar
Fugiczek
Tvůrce
Avatar
Fugiczek:20.5.2012 20:00

Chtěl bych se zeptat jakej je vůbec rozdíl mezi Java a C#. Zajímalo by mě jaký jsou výhody a nevýhody když se srovnají tyto dva jazyky + jestli se v obou daji napsat stejny veci.

 
Odpovědět
20.5.2012 20:00
Avatar
David Čápka
Tým ITnetwork
Avatar
Odpovídá na Fugiczek
David Čápka:20.5.2012 20:24

Ahoj, na toto téma tu brzy bude článek. Rozdíly jsou poměrně malé, zkusím to ve zkratce:

C#: Uzpůsobený pro Windows, který má většina uživatelů, příjemnější vývojové prostředí, odlehčená verze je zdarma (a umí toho dost), vyšší verze se platí. Má .NET, což je komplexní balík sdílených knihoven, se kterým se hezky pracuje a obsahuje hotová řešení.

Java: Aplikace nevypadají na Windows nejlépe, horší vývojové prostředí, všechny aplikace lze spustit ve webovém prohlížeči, je v plné verzi zcela zdarma. Java se používá pro vývoj mobilních aplikací a tam dominuje.

S oběma jazyky lze udělat v podstatě to samé a i poptávka po programátorech v nich je podobná. Když budeš kterýkoli umět, uplatníš se. Jinak jazyky jsou si asi z 70% podobné (C# vychází z Javy), takže když umíš jeden, je hračka se naučit druhý. Asi tak v rychlosti ;)

Nahoru Odpovědět
20.5.2012 20:24
Jsem moc rád, že jsi na síti, a přeji ti top IT kariéru, ať jako zaměstnanec nebo podnikatel. Máš na to! :)
Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!
Avatar
Hadik
Člen
Avatar
Hadik:18.3.2014 15:48

Omlouvám se že toto téma vykopávám, ale zajímalo by mě zda je stále v plánu článek tohoto tématu. Je to sice dlouhá doba, ale takovýto článek by byl velmi zajímavý, avšak nejspíše z mého pohledu dost subjektivní.

Nahoru Odpovědět
18.3.2014 15:48
"Ajťák" nikdy nebere telefon po prvním zazvonění!! Vždy je totiž velice vytížen - buď musí nejprve dopít ká...
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 3 zpráv z 3.