Vydělávej až 160.000 Kč měsíčně! Akreditované rekvalifikační kurzy s garancí práce od 0 Kč. Více informací.
Hledáme nové posily do ITnetwork týmu. Podívej se na volné pozice a přidej se do nejagilnější firmy na trhu - Více informací.

Diskuze: JavaFX FXML change

Aktivity
Avatar
MrPabloz
Člen
Avatar
MrPabloz:8.12.2013 12:26

Zdravím,

  1. mám aplikaci v JavaFX a design přes FXML, tímpádem s XML souborem pracuju v controlleru, ale problem je v tom, že bych rád měnil dané XML soubory. Pokud např. uživatel v aplikaci např. otevře hudbu, zobrazí se mu přehrávač bez videa a přehraje hudbu(Design v FXML soubor1), pokud ale otevře video tak by se mu měl změnit design na ovládání videa + video okno (Design v FXML soubor2). Vím že se FXML soubor nahrává v main class, a controller je jiný soubor. Neboli potřbuju nějak říct v mainclass že uživatel zmáčkl tlačítko na přepnutí designu a tedy aby main class načetla jiný FXML soubor. Napadlo mě že by se dané designy překrvaly, každý mi měl vlastní anchorpane, a byl by visible jen jeden, ale problem je v tom, že bych chtěl měnit i velikost okna celkově, což nevím jak za běhu ( design si dělám v scene builderu pro netbeans :) ).
  2. Jen menší dotaz ohledně listview. mám listview komponentu, a mam filechooser, který načte List<File> těch souboru co vybral, a ten podle pokynu předělám na ObservableList pomocí FXCollections a poté do listview vkládám přes setItems(), problem je ale v tom, že mi to vždy vyhodí chybu něco jako "InvokationEx­ception". Když jsem o tom hledal víc, tak prý to je způsobené nějak operačním systémem nebo čím, a že se to nějak musí ošetřit, ale nenašel sem jak, podle těch co tam psali mi to stejně nešlo. A ano do listview sem vkládal jak celý List<File> tak sem zkoušel vložit jenom list<String> kde byla pouze cesta k tomu danému souboru.

Děkuju za rady a informace k vyšetření těchto problémů :)

Odpovědět
8.12.2013 12:26
Harmonie těla a duše, to je to, oč se snažím! :)
Avatar
goddard
Člen
Avatar
goddard:8.12.2013 15:11

tohle vypada ze bude delat to co chces: http://stackoverflow.com/…ont/10718683#…

 
Nahoru Odpovědět
8.12.2013 15:11
Avatar
MrPabloz
Člen
Avatar
MrPabloz:9.12.2013 21:47

No moc mi to nějak nepomohlo, nebo sem aspon nenašel, jak k tomu přistupuje, tam nahrávají fxml soubor v controlleru, ale já zas v mainu, takže nějak nechápu jak na to.

a ohledně toho druhého má s tím někdo zkušenosti? zatím se mi to nepodařilo vyluštit jak na to :/

Nahoru Odpovědět
9.12.2013 21:47
Harmonie těla a duše, to je to, oč se snažím! :)
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 3 zpráv z 3.