Hledáme nové posily do ITnetwork týmu. Podívej se na volné pozice a přidej se do nejagilnější firmy na trhu - Více informací.
Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se C a C++. Zároveň využij akce až 80 % zdarma při nákupu e-learningu - více informací.
discount week 80 + hiring
Avatar
Michal Remišovský:3.9.2016 8:17

Zdravím,
žádám o radu. Ve vyskakovacím okně (druhá stage FXML) mám mimo jiné TextField, dva ComboBoxy a Button nahodneVlastnosti. Pomocí této metody testuji zadání/výběr hodnot :

@FXML
  private void handleVyber(ActionEvent event) {
    if (!(jmenoPostavyTextField.getText().equals("")) &&
      (rasaComboBox.getSelectionModel().getSelectedItem() != null) &&
      (povolaniComboBox.getSelectionModel().getSelectedItem() != null))
      nahodneVlastnostiButton.setDisable(false);
    else nahodneVlastnostiButton.setDisable(true);
  }

Tlačítko nahodneVlastnosti má nastaveno Disable na true. Chci povolit Button až po zadání/výběru hodnot. Comboboxy fungují dle očekávání, ale TextField, pokud si jeho vyplnění nechám na konec, zadám hodnotu a opustím ho jinak než stisknutím Enteru, metodu onAction handleVyber nepustí, respektive tlačítko nahodneVlastnosti má stále Disable true.

Za druhé, jak dosáhnu toho, abych klávesou Tab přeskakoval na prvky podle toho, jak chci (nadefinuji). V Controlleru je mám deklarované ve "správném" pořadí, ale na klíč, podle kterého přeskakují jsem nepřišel.

Editováno 3.9.2016 8:19
 
Odpovědět
3.9.2016 8:17
Avatar
Atrament
Super redaktor
Avatar
Atrament:3.9.2016 8:55

Správného pořadí pro to přeskakování tabem dosáhneš tak, že ty prvky správně seřadíš v FXML souboru - poskakuje to po těch prvcích tak jak jsou tam uvedené shora dolů.

 
Nahoru Odpovědět
3.9.2016 8:55
Avatar
Petr Štechmüller
Překladatel
Avatar
Odpovídá na Michal Remišovský
Petr Štechmüller:3.9.2016 11:44

Ahoj, k první otázce: můžeš přidat onKeyPressed listener, který nabinduješ na metodu handleVyber. Tím zajistíš, že se bude vykonávat při každém zmáčknutí klávesy.

Nahoru Odpovědět
3.9.2016 11:44
Pokud spolu kód a komentář nekorespondují, budou patrně oba chybné
Avatar
Odpovídá na Atrament
Michal Remišovský:4.9.2016 11:06

Atrament: To mi nefunguje. Podle toho, co jsem četl na Stackowerflow to funguje, pokud jsou na vyskakovacím okně stejné prvky bez dalších kontejnerů, nebo pokud jsou stejné prvky ve stejných typech kontejnerů (a možná na stejné úrovni). V dotazu jsem strukturu neuvedl, mám to trochu složitější - VBox, GirdPane a pak teprve Labely a ComboBoxy. Jednotit se mi to nehodí kvůli desingu. Dělá se to nějak přez on Key pressed, to testuje stisknutí Tab a tím se spustí metoda on Action, která nastaví jako aktivní prvek "další", ale jak přesně, to jsem nepochopil.

Editováno 4.9.2016 11:07
 
Nahoru Odpovědět
4.9.2016 11:06
Avatar
Odpovídá na Petr Štechmüller
Michal Remišovský:4.9.2016 11:13

Petr Štechmüller: Nejsem si jistý, jestli to dělám správně, když přiřadím do pole On Key Pressed metodu handleVyber, vyhodí to vyjímku:
IllegalArgumen­tException: argument type mismatch

 
Nahoru Odpovědět
4.9.2016 11:13
Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!
Avatar
Petr Štechmüller
Překladatel
Avatar
Odpovídá na Michal Remišovský
Petr Štechmüller:4.9.2016 11:18

Jasný, to znamená, ze se předává špatný parametr te funkci handleVyber. Takže to můžeš udělat tak, ze udalost onKeyPressed nabindujes na jinou metodu, ze které budeš jednoduše volat už tu správnou metodu.

Akceptované řešení
+20 Zkušeností
+1 bodů
Řešení problému
Nahoru Odpovědět
4.9.2016 11:18
Pokud spolu kód a komentář nekorespondují, budou patrně oba chybné
Avatar
Petr Štechmüller
Překladatel
Avatar
Odpovídá na Michal Remišovský
Petr Štechmüller:4.9.2016 13:09

To je dobře, že Ti to už funguje.
Jenom poznámka na okraj. Z tvého prvního příspěvku je vidět ne moc ideální návrh kódu. Ty vlastně v kontroleru vykonáváš nějakou logickou činnost, což není úplně výhodné. Zkus se podívat po bidirectional bindingu, neboli obousměrnému bindování hodnot. Jedná se o to, že jednotlivé položky, jako je jméno, rasa, povolání nabinduješ na property nějakého modelu. Možná to zní složitě, ale pokud by jsi měl o to zájem, tak se koukni sem: https://github.com/stechy1/dracak. Připravil jsem jednoduchou ukázku implementace tvého problému pomocí binding property. Možná je tam trochu více kódu, ale na druhou stranu by to mělo být robustnější řešení.

Nahoru Odpovědět
4.9.2016 13:09
Pokud spolu kód a komentář nekorespondují, budou patrně oba chybné
Avatar
Odpovídá na Petr Štechmüller
Michal Remišovský:4.9.2016 14:07

Díky moc, projdu si to.

 
Nahoru Odpovědět
4.9.2016 14:07
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 10 zpráv z 10.