Hledáme nové posily do ITnetwork týmu. Podívej se na volné pozice a přidej se do nejagilnější firmy na trhu - Více informací.
Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se C a C++. Zároveň využij akce až 80 % zdarma při nákupu e-learningu - více informací.
c++ week
Avatar
Mára Toner
Člen
Avatar
Mára Toner:2.6.2016 22:05

Ahoj,

vím, že se toto téma tady před 2 roky řešilo, ale už máme rok 2016 a navíc ve starém tématu byla doporučena Java od Herouta, která se zabývá Javou 5.

Rád bych se zeptal, jakou učebnici Javy byste mi mohli doporučit. Považuji se za středně zkušeného v jazyku C a algoritmech. Základní jazykové konstrukce mi nedělají problém. Co se týče OOP, tam jsem takřka nepolíbený.

Upřednostňuji českou literaturu oproti zahraniční (překlady nejsou vždy příliš dobré, vzhledem k odbornosti).
Herout je jistě kapacita, četl jsem Jazyk C (oba díly) od tohoto pána, ale co se týče Javy, je tato učebnice přecijen dosti zastaralá.
Pokud si myslíte, že i přesto stojí za přečtení - a to i v dnešní době - budu moc rád, pokud mi to tu napíšete, s případným odůvodněním či vašim názorem.

Děkuji

Odpovědět
2.6.2016 22:05
If at first you don't succeed; call it version 1.0
Avatar
Erik Báča
Člen
Avatar
Odpovídá na Mára Toner
Erik Báča:2.6.2016 22:42

Co jsem tak hledal, tak velmi dobré recenze měla kniha mistrovství Java, už taky není nejnovější, ale i když už je Java 8, tak ty základní důležité principy fungují pořád úplně stejně a řekl bych, že už v podstatě jenom přidávají nové a nové věci, takže nemůžeš udělat chybu, ani když si přečteš celkem dost starou knihu. Ale ber to s rezervou, je to jen můj názor.

Nahoru Odpovědět
2.6.2016 22:42
Když mi dáš mínus, napiš proč!
Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!
Avatar
mara
Člen
Avatar
mara:2.6.2016 22:48

Kniha podle mě není potřeba kupovat. Dá se vystačit jen s internetem. Pokud bys chtěl vyloženě knížku, tak bych určitě doporučil si knížku první půjčit v knihovně a pořádně si ji prohlédnout. Je totiž možné, že vypůjčení na 2 měsíce bude bohatě stačit a uvědomíš si, že není potřeba tuhle knihu mít. Ve větších knihovnách mají spoustu dobrých knih o programování.

Nahoru Odpovědět
2.6.2016 22:48
Co na srdci, to na Facebooku
Avatar
Atrament
Super redaktor
Avatar
Atrament:2.6.2016 22:53

Výhoda Javy je její relativní konzervativnost, takže knihy o ní nestárnou tak rychle. Ale Heroutova kniha o Jave 5 je už fakt poněkud postarší a imho ani není moc povedená. Vůbec čeští autoři nejsou moc dobří a české překlady jsou obvykle ještě horší. Prakticky jediná možnost jsou knihy v anglickém origánále, stejně pokud chceš programovat, tak budeš angličtinu určitě potřebovat.

Dost dobře ale nechápu tu potřebu knih/učebnic na prosté základy, lepší mi přijde si projít články tady na itnetwork, popřípadě projít si dokumentaci přímo od Oraclu, kde člověk najde prakticky všechno co může potřebovat, včetně nejnovějších novinek. A jako knihu si raději pořídit něco jako https://www.amazon.co.uk/…p/0321356683 prostě pořádně rozebrané pokročilejší postupy a vychytávky.

 
Nahoru Odpovědět
2.6.2016 22:53
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 4 zpráv z 4.