Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se C# .NET. Zároveň využij akci až 30 % zdarma při nákupu e-learningu - Více informací.
Hledáme nové posily do ITnetwork týmu. Podívej se na volné pozice a přidej se do nejagilnější firmy na trhu - Více informací.
Avatar
Roman
Člen
Avatar
Roman:18.12.2019 10:04

Zdravim ve spolek, potrebuju nejakou "normalni" knihovnu pro praci (spousteni prikazu) s SSH. Potrebuji, aby knihovna umela navazat pripojeni a nasledne mi umoznila zadavat prikazy a cist vystup. Podle vystupu jednotlivych pak budu rozhodovat jake se maji posilat dalsi prikazi.

Zkusil jsem: Testoval jsem JSch, u ktereho jsem neprisel na zpusob jak zadavat prikazy v zavyslosti na vystupu predchozich.

Chci docílit: Sehnat sikovnou knihovnu na praci s ssh jako je napriklad renci ssh pro .net

 
Odpovědět
18.12.2019 10:04
Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!
Avatar
Martin Dráb
Tvůrce
Avatar
Odpovídá na Roman
Martin Dráb:22.12.2019 21:32

Pokud bys vyvíjel jen pro Linux (či jinou unixovou platformu), můžeš zkusit využít program ssh. V zásadě jde o to mu na standardní vstup posílat příkazy a ze standardního výstupu číst jejich výstupy. Pozor ale na to, že SSH automaticky nerozlišuje, co je a není příkaz; prostě odešle tebou zadaný text na server, který si s ním nějak poradí – obvykle jej předá tamnímu shellu. Musíš ale také projít autentizací.

Také se ti může stát, že budeš dostávat výstup nezávisle na zadaném příkazu. Například pokud spustíš příkaz paralelně prostřednicvtím znaku &.

Bohužel, nevím, zda tyto triky se standardním vstupem a výstupem fungují i na Windows. S Plink/Putty jsem měl dost problémy, nefungovalo mi to úplně spolehlivě.

Nahoru Odpovědět
22.12.2019 21:32
2 + 2 = 5 for extremely large values of 2
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 2 zpráv z 2.