Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se Javy. Zároveň využij akce až 50 % zdarma při nákupu e-learningu - více informací.
Aktualizovali jsme Zásady zpracování osobních údajů. Pokračováním užívání sítě projevíte souhlas s těmito podmínkami. Tuto zprávu můžete nyní zavřít.
java week + discount 50
Avatar
el.bunda
Člen
Avatar
el.bunda:5.12.2013 17:36

Zdravím :)
potřeboval bych pomoct. V javě moc neumím a tíží mě čas. Je to velmi špatná kombinace :D
Mám rozpracovaný projekt Snake Invaders (Nic převratného nečekejte! Jde o hada a Invadera, co sbírají tečky.) a narazil jsem na několik problémů.
Nejdříve by bylo asi nejlepší napsat, že kód psalo hned několik lidí (několik dobrých duší) a tak se může zdát zmatečný (hlavně díky mojim úpravám :D).
Takže k těm problémům. Nějak mi nefunguje kolize s obrazovkou, shodí to hru. Další problém je kolize s Invaderem. Je to takový random :D jednou hra skončí jednou ne. A ještě bych byl rád, kdyby mi někdo pomohl s vykreslením obdelníku ve tvaru beziera, takže to vlastně nebude obdelník, protože nebude mít rovné strany. Hádám, že se to určitě bude realizovat přes cyklus, který bude vrstvu po vrstvě ty beziery vykreslovat :)
Byl bych velice vděčný, kdyby jste mi k té problematice něco poradili. A chtěl bych se zeptat, jestli se u té kolize s oknem nějak použije Cohen-Sutherlandův ořez a zda je nějak možné nastavit foodu (pro hada/invadera), aby se nezobrazoval na kraji obrazovky, jinak by mohlo dojít ke kolizi a předčasnému ukončení hry.
Takže jestli to mám shrnout, tak je to nadpis vlákna, tedy: Kolize entit s oknem, kolize entit mezi sebou (u Hada by byl kolizní bod pouze hlava) a vykreslení bezierova obdelníku.
Předem všem moc děkuji za pomoc.
EDIT: Pokoušel jsem se vložit projekt do kolonky Vložení obrázku :D :D
http://leteckaposta.cz/651843731

Editováno 5.12.2013 17:38
 
Odpovědět
5.12.2013 17:36
Avatar
el.bunda
Člen
Avatar
Odpovídá na el.bunda
el.bunda:11.12.2013 10:52

Už mám vše vyřešené, nevím ale jak vlákno smazat.

 
Nahoru Odpovědět
11.12.2013 10:52
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 2 zpráv z 2.