IT rekvalifikace s garancí práce. Seniorní programátoři vydělávají až 160 000 Kč/měsíc a rekvalifikace je prvním krokem. Zjisti, jak na to!
Hledáme nové posily do ITnetwork týmu. Podívej se na volné pozice a přidej se do nejagilnější firmy na trhu - Více informací.

Diskuze: Nastavení parametru velikostí geometrických tvarů

V předchozím kvízu, Online test znalostí Java, jsme si ověřili nabyté zkušenosti z kurzu.

Aktivity
Avatar
pokorny.marecek:27.10.2013 14:57

Ahoj,

ve škole probíráme Dědičnost. Vytvořil jsem pár geometrických tvarů, ze kterých udělám 1 obrazec (tzv. domeček jedním tahem), který pak v hlavní metodě zavolám.

Jenomže zatím mám vytvořené geometrické tvary, jejichž jednotlivé vlastnosti musím dokola zapisovat, neboť jsem si u všech vytvořil konstruktor s vlastnostmi - např. délka, šířka, pozice X, pozice Y, barva = obdélník,čára (navíc když u každého dám jiné umístění X,Y, domeček se nevytvoří). Můj plán zní: v hlavní metodě zavolám metodu, do které pouze jednou zadám úplně všechny potřebné parametry velikosti (mimo barvy, které budou jedinými parametry jednotlivých geometr. tvarů) a pak budu volat jednotlivé objekty, kterým budu nastavovat pouze barvu.

Kde tedy definovat tuto metodu? Neměl bych dělat něco s abstraktní metodou?

Př. definování parametrů, kterým dám číselné hodnoty až v hlavní metodě :
public void velikostiTvaru (int sirka, int delka, int vyska, int bodX, int bodY){
sirka = getDelkaX();
delka = getDelkaY();
vyska = getVyska();
bodX = getX();
bodY = getY();
}

 
Odpovědět
27.10.2013 14:57
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 1 zpráv z 1.